Stavset AS
- Omsetning
- 3,4 mill
- −70,9 %
- Resultat
- 1,1 mill
- −85,6 %
Om Stavset AS
Stavset AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ålesund, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Bjørn-André Stavset er daglig leder, og Asgeir Rotevatn er styreleder. I 2025 hadde Stavset AS en omsetning på 3,38 mill kr, en nedgang på 71 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,11 mill kr. Egenkapitalen var 4,76 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stavset Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 210 innen oppføring av bygninger i Ålesund, og ett av 24 633 i Norge. Det ble etablert samme år som 896 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Eie aksjer, andre eiendeler og dertil knyttet virksomhet. Utleie av forretningsbygg.
API og MCPGET /company/919661631
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919661631" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919661631",
"name": "STAVSET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅLESUND", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919661631" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Stavset AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stavset AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ålesund holder Stavset AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −70,9 % fra 2024 · +184,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,38 mill kr | −454 003 kr | 1,11 mill kr | 23,77 mill kr | 4,76 mill kr | 19,01 mill kr |
| 2024 | 11,62 mill kr | 8,54 mill kr | 7,73 mill kr | 21,78 mill kr | 3,95 mill kr | 17,83 mill kr |
| 2023 | 3,15 mill kr | 211 057 kr | −371 716 kr | 12,07 mill kr | 3,22 mill kr | 8,85 mill kr |
| 2022 | 1,30 mill kr | 215 396 kr | −103 769 kr | 11,44 mill kr | 3,59 mill kr | 7,85 mill kr |
| 2021 | 1,19 mill kr | 93 310 kr | 790 851 kr | 9,82 mill kr | 3,69 mill kr | 6,13 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 21 mill kr (90 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 7,3 mill kr (31 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 1,1 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 9 700 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 400 000 kr
API og MCPGET /company/919661631/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919661631/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919661631",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3378241,
"operating_profit": -454003,
"net_profit": 1110994,
"equity": 4756489,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11617331,
"operating_profit": 8541679,
"net_profit": 7727925,
"equity": 3945495,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919661631" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Stavset AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavset AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavset AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 03.10.2017Styre
3Sist endret 03.10.2017Regnskapsfører
1Sist endret 19.08.2024Revisor
1Sist endret 14.11.2022API og MCPGET /company/919661631/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919661631/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919661631",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919661631" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavset AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavset AS?
Hvem er regnskapsfører for Stavset AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Stavset Invest AS100 %
- Stavset Holding AShadde 33,3 %
- Stavset Holding I AShadde 33,3 %
- Stavset Holding II AShadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stavset Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919661631/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919661631/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919661631",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STAVSET INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919661631" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stavset AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stavset AS eier Stavset Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stavset AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Stavset Invest AS
1 selskaperDatterselskaper av Stavset AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/919661631/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919661631/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919661631",
"chain": [
{ "org_no": "934742397", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919661631", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919661631" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stavset AS?
Hvem eier Stavset AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Stavset AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavset AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Ålesund | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2025 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2022 | Revisor ↗ |
| 4.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919661631/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919661631/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919661631",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919661631" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stavset AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavset AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stavset AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 110,0 % av driftsinntektene — 98,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -13,4 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 32,9 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 20,0 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,39 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 4,00 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,4 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -70,9 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,7 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 0,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 110,0 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919661631/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919661631/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919661631",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12272,
"revenue": { "value": 3378241, "percentile": 0.6172 },
"operating_margin": { "value": -0.1344, "percentile": 0.1335 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919661631" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stavset AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavset AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavset AS blant de 12272 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
STAVSET AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stavset Bygg AS | Ålesund | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Stavset Prosjekt AS | Ålesund | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Stavset Bolig AS | Ålesund | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Kråkset Utvikling AS | Haram | 50,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stavset AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavset AS?
Det er registrert 24 633 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 210 i Ålesund.
Er Stavset AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 896 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Stavset AS i Enhetsregisteret?
Stavset AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Stavset AS med?
Stavset AS driver innen oppføring av bygninger, med NACE-kode 41.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie aksjer, andre eiendeler og dertil knyttet virksomhet.
Hvem er daglig leder i Stavset AS?
Daglig leder i Stavset AS er Bjørn-André Stavset, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Stavset AS?
Asgeir Rotevatn er registrert som styreleder i Stavset AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Stavset AS?
Stavset AS eies i hovedsak av Stavset Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Stavset AS en del av et konsern?
Stavset AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Stavset Invest AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Stavset AS?
Stavset AS hadde i 2025 en omsetning på 3,38 mill kr og et overskudd på 1,11 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stavset AS?
Stavset AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.