Stavset Holding II AS
- Omsetning
- 10 000
- 2025
- Resultat
- −132 992
- 7 års regnskap
Om Stavset Holding II AS
Stavset Holding II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ålesund, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Agenturhandel med maskiner, produksjonsutstyr, båter og luftfartøy. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Rolf Steinar Stavset er styrets leder. I 2025 hadde Stavset Holding II AS en omsetning på 10 000 kr, en økning på 224 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 132 992 kr. Egenkapitalen var 1,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rolf Steinar Stavset med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen agenturhandel med maskiner, produksjonsutstyr, båter og luftfartøy i Ålesund, og ett av 178 i Norge. Det ble etablert samme år som 14 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (71 %).
Aktivitet og formål
Å være et investeringsselskap, herunder investeringer i aksjer og verdipapirer i andre selskaper og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/921282958
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921282958" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921282958",
"name": "STAVSET HOLDING II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.140",
"nace_desc": "Agenturhandel med maskiner, produksjonsutstyr, båter og luftfartøy",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅLESUND", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921282958" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stavset Holding II AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stavset Holding II AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stavset Holding II AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +223,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 000 kr | −7 592 kr | −132 992 kr | 1,49 mill kr | 1,49 mill kr | 910 kr |
| 2024 | −8 085 kr | −26 410 kr | −26 322 kr | 1,64 mill kr | 1,63 mill kr | 15 917 kr |
| 2023 | 49 900 kr | 23 233 kr | 23 130 kr | 1,66 mill kr | 1,65 mill kr | 12 042 kr |
| 2022 | 0 kr | −15 749 kr | 184 251 kr | 1,70 mill kr | 1,68 mill kr | 13 761 kr |
| 2021 | 0 kr | −13 862 kr | 490 212 kr | 1,51 mill kr | 1,51 mill kr | 7 002 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/921282958/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921282958/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921282958",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 10000, "operating_profit": -7592, "net_profit": -132992, "equity": 1492512, … },
{ "year": 2024, "revenue": -8085, "operating_profit": -26410, "net_profit": -26322, "equity": 1625503, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921282958" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stavset Holding II AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stavset Holding II AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Stavset Holding II AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 23.08.2018Regnskapsfører
1Sist endret 26.01.2024API og MCPGET /company/921282958/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921282958/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921282958",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921282958" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stavset Holding II AS?
Hvem er regnskapsfører for Stavset Holding II AS?
List alle roller i Stavset Holding II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rolf Steinar Stavset | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921282958/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921282958/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921282958",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921282958" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stavset Holding II AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavset Holding II AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Stavset Holding II AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/921282958/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921282958/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921282958",
"chain": [
{ "org_no": "921282958", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921282958" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stavset Holding II AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921282958/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921282958/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921282958",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921282958" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stavset Holding II AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavset Holding II AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavset Holding II AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 51,5 % |
| Likviditetsgrad | 133,59 | 2,32 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,44 |
| Egenkapitalrentabilitet | -8,9 % | 9,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921282958/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921282958/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921282958",
"nace_code": "46.140",
"industry_count": 133,
"revenue": { "value": 10000, "percentile": 0.2348 },
"operating_margin": { "value": -0.7592, "percentile": 0.181 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921282958" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavset Holding II AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavset Holding II AS blant de 133 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stavset Holding II AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
STAVSET HOLDING II AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ing Rolf Stavset AS | Ålesund | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Stavset Invest AS | Ålesund | 33,3 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Stavset Holding II AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavset Holding II AS?
Det er registrert 178 selskaper i Norge innen agenturhandel med maskiner, produksjonsutstyr, båter og luftfartøy, hvorav 3 i Ålesund.
Er Stavset Holding II AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 14 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stavset Holding II AS?
Stavset Holding II AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Stavset Holding II AS?
Rolf Steinar Stavset er registrert som styreleder i Stavset Holding II AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Stavset Holding II AS?
Største aksjonær i Stavset Holding II AS er Rolf Steinar Stavset med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Stavset Holding II AS?
Stavset Holding II AS hadde i 2025 en omsetning på 10 000 kr og et underskudd på 132 992 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Stavset Holding II AS?
I 2025 hadde Stavset Holding II AS et driftsresultat på −7 592 kr.
Hva er organisasjonsnummeret til Stavset Holding II AS?
Stavset Holding II AS har org.nr 921 282 958 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.