Mca Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 4,3 mill
- +2 571,8 %
Om Mca Invest AS
Mca Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Kaare Arnstad er styrets leder. I 2025 hadde Mca Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 4,31 mill kr. Egenkapitalen var 10,58 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kamc Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 563 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim, og ett av 14 393 i Norge. Det ble etablert samme år som 778 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Utvikling og forvalting av fast eiendom og alt som står i naturlig forbindelse med dette, herunder direkte og indirekte investeringer i foretak som driver slik virksomhet.
API og MCPGET /company/919438371
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919438371" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919438371",
"name": "MCA INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919438371" })Spør AI-assistenten
Når ble Mca Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Mca Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mca Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −38 944 kr | 4,31 mill kr | 10,60 mill kr | 10,58 mill kr | 22 777 kr |
| 2024 | 0 kr | −25 338 kr | 161 146 kr | 7,10 mill kr | 6,29 mill kr | 802 546 kr |
| 2023 | 0 kr | −19 769 kr | 893 678 kr | 6,88 mill kr | 6,29 mill kr | 592 798 kr |
| 2022 | 0 kr | −17 188 kr | 89 149 kr | 6,00 mill kr | 5,52 mill kr | 481 051 kr |
| 2021 | 0 kr | −23 313 kr | 5,56 mill kr | 5,88 mill kr | 5,43 mill kr | 454 673 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/919438371/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919438371/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919438371",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -38944, "net_profit": 4305480, "equity": 10581309, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -25338, "net_profit": 161146, "equity": 6292608, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919438371" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Mca Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mca Invest AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mca Invest AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 14.09.2017Regnskapsfører
2Sist endret 12.01.2026API og MCPGET /company/919438371/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919438371/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919438371",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919438371" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Mca Invest AS?
List alle roller i Mca Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mca Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Kamc Holding AS100 %
- Kaisa Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kamc Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919438371/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919438371/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919438371",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KAMC HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919438371" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mca Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mca Invest AS eier Kamc Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Mca Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Kamc Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/919438371/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919438371/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919438371",
"chain": [
{ "org_no": "924966181", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924966211", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "919438371", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919438371" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Mca Invest AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Mca Invest AS?
Hvem eier Mca Invest AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919438371/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919438371/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919438371",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919438371" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Mca Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Mca Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mca Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 4,51 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 40,7 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919438371/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919438371/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919438371",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13702,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919438371" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mca Invest AS blant de 13702 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mca Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mca Invest AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Investeringer
MCA INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Arol Holding AS | Trondheim | 40,0 % | 2018 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+12 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Mca Invest AS
Hvor stor er bransjen Mca Invest AS tilhører?
Mca Invest AS er ett av 563 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim, og ett av 14 393 på landsbasis.
Hvor lenge har Mca Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mca Invest AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 51 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Mca Invest AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mca Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Mca Invest AS?
Mca Invest AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Utvikling og forvalting av fast eiendom og alt som står i naturlig forbindelse med dette, herunder direkte og indirekte investeringer i foretak som driver slik virksomhet.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Mca Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Mca Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kamc Holding AS største eier i Mca Invest AS med 100 % av aksjene.
Går Mca Invest AS med overskudd?
Mca Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 4,31 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Mca Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Mca Invest AS en egenkapital på 10,58 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,8 %.
Hvilken regnskapsfører bruker Mca Invest AS?
I Enhetsregisteret er Mca Invest AS registrert med regnskapsfører Kl Økonomi Og Hr AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.