Setesdal Laser AS
- Omsetning
- 97 966
- −29,2 %
- Resultat
- 18 727
- 7 års regnskap
Om Setesdal Laser AS
Setesdal Laser AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bygland, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av metaller. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Jon Peder Vaagenes er daglig leder, og Jon Peder Vaagenes er styreleder. I 2025 hadde Setesdal Laser AS en omsetning på 97 966 kr, en nedgang på 29 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 18 727 kr. Egenkapitalen var 8 634 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vaagenes Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen bearbeiding av metaller i Bygland, og ett av 2 023 i Norge. Det ble etablert samme år som 74 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Salg av kundetilpassede produkter (Lasergraverte produkter tilpasset design etter kundens ønske). Retter seg i størst grad mot næringsdrivende (B2B), men kan også omfatte salg til forbrukere.
Formål
Lasergravering av bruks-, pynte- og nyttegjenstander.
API og MCPGET /company/919437634
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919437634" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919437634",
"name": "SETESDAL LASER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "25.530",
"nace_desc": "Bearbeiding av metaller",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BYGLAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919437634" })Spør AI-assistenten
Hva driver Setesdal Laser AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Setesdal Laser AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Setesdal Laser AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −29,2 % fra 2024 · −23,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 97 966 kr | 22 438 kr | 18 727 kr | 126 657 kr | 8 634 kr | 118 023 kr |
| 2024 | 138 375 kr | −24 893 kr | −25 037 kr | 153 835 kr | −10 093 kr | 163 928 kr |
| 2023 | 115 688 kr | 43 785 kr | 38 998 kr | 157 926 kr | 14 944 kr | 142 982 kr |
| 2022 | 65 600 kr | −22 202 kr | −22 169 kr | 126 787 kr | −24 054 kr | 150 841 kr |
| 2021 | 127 518 kr | 43 456 kr | 41 271 kr | 181 607 kr | −1 886 kr | 183 494 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/919437634/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919437634/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919437634",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 97966, "operating_profit": 22438, "net_profit": 18727, "equity": 8634, … },
{ "year": 2024, "revenue": 138375, "operating_profit": -24893, "net_profit": -25037, "equity": -10093, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919437634" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Setesdal Laser AS per år.
Hvordan har omsetningen til Setesdal Laser AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Setesdal Laser AS i 2025?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 27.04.2026Styre
1Sist endret 27.04.2026API og MCPGET /company/919437634/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919437634/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919437634",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919437634" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Setesdal Laser AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Setesdal Laser AS?
List alle roller i Setesdal Laser AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Vaagenes Invest AS100 %
- Jon Peder Vaageneshadde 50 %
- Kristina Lauvdalhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vaagenes Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919437634/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919437634/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919437634",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VAAGENES INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919437634" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Setesdal Laser AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Setesdal Laser AS eier Vaagenes Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Setesdal Laser AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vaagenes Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/919437634/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919437634/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919437634",
"chain": [
{ "org_no": "926533134", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919437634", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919437634" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Setesdal Laser AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Setesdal Laser AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Setesdal Laser AS | BEDR | Bearbeiding av metaller | Bygland | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.4.2026 | Styre ↗ |
| 27.4.2026 | Daglig leder ↗ |
| 10.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919437634/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919437634/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919437634",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919437634" })Spør AI-assistenten
Når ble Setesdal Laser AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Setesdal Laser AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Setesdal Laser AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Jon Peder Vaagenes(Daglig leder)−Kristina Lauvdal(Daglig leder)−Kristina Lauvdal(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 6,8 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,22 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 13,67 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 216,9 % | 15,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919437634/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919437634/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919437634",
"nace_code": "25.530",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 97966, "percentile": 0.2197 },
"operating_margin": { "value": 0.229, "percentile": 0.8326 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919437634" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Setesdal Laser AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Setesdal Laser AS på i bransjen?
Hvor ligger Setesdal Laser AS blant de 849 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Setesdal Laser AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Setesdal Laser AS?
Det er registrert 2 023 selskaper i Norge innen bearbeiding av metaller, hvorav 5 i Bygland.
Er Setesdal Laser AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 74 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Setesdal Laser AS et aktivt selskap?
Setesdal Laser AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Setesdal Laser AS?
Daglig leder i Setesdal Laser AS er Jon Peder Vaagenes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Setesdal Laser AS?
Jon Peder Vaagenes er registrert som styreleder i Setesdal Laser AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Setesdal Laser AS?
Setesdal Laser AS eies i hovedsak av Vaagenes Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Setesdal Laser AS?
I 2025 omsatte Setesdal Laser AS for 97 966 kr, ned 29 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 18 727 kr.
Hva er driftsresultatet til Setesdal Laser AS?
I 2025 hadde Setesdal Laser AS et driftsresultat på 22 438 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.