Stanseveien 27 AS
- Omsetning
- 8,9 mill
- +26 %
- Resultat
- 5,5 mill
- +90,6 %
Om Stanseveien 27 AS
Stanseveien 27 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Trygve Eriksen Dyremyhr er styrets leder. I 2025 hadde Stanseveien 27 AS en omsetning på 8,87 mill kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,51 mill kr. Egenkapitalen var 15,32 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kombi Oslo AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 851 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/919172819
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919172819" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919172819",
"name": "STANSEVEIEN 27 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919172819" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stanseveien 27 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stanseveien 27 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stanseveien 27 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +26 % fra 2024 · +59,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,87 mill kr | 7,04 mill kr | 5,51 mill kr | 23,81 mill kr | 15,32 mill kr | 8,48 mill kr |
| 2024 | 7,05 mill kr | 3,33 mill kr | 2,89 mill kr | 20,91 mill kr | 15,24 mill kr | 5,67 mill kr |
| 2023 | 5,94 mill kr | 4,41 mill kr | 3,56 mill kr | 17,73 mill kr | 15,16 mill kr | 2,57 mill kr |
| 2022 | 6,20 mill kr | 5,42 mill kr | 4,00 mill kr | 14,13 mill kr | 11,60 mill kr | 2,53 mill kr |
| 2021 | 5,57 mill kr | 3,63 mill kr | 2,65 mill kr | 45,36 mill kr | 13,60 mill kr | 31,77 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/919172819/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919172819/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919172819",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8873964,
"operating_profit": 7037926,
"net_profit": 5512671,
"equity": 15322837,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7045438,
"operating_profit": 3332678,
"net_profit": 2892446,
"equity": 15235020,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919172819" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Stanseveien 27 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stanseveien 27 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stanseveien 27 AS per år.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 07.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 21.09.2022Revisor
1Sist endret 04.01.2023Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/919172819/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919172819/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919172819",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919172819" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stanseveien 27 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stanseveien 27 AS?
Hvem er regnskapsfører for Stanseveien 27 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Kombi Oslo AS100 %
- Østafjells Eiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kombi Oslo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919172819/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919172819/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919172819",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KOMBI OSLO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919172819" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stanseveien 27 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stanseveien 27 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stanseveien 27 AS eier Kombi Oslo AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 91 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Oslo Lager Eiendom AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/919172819/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919172819/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919172819",
"chain": [
{ "org_no": "935205972", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919172819", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919172819" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stanseveien 27 AS?
Hvem eier Stanseveien 27 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stanseveien 27 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.10.2025 | Signatur ↗ |
| 7.10.2025 | Styre ↗ |
| 4.9.2025 | Signatur ↗ |
| 9.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2025 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 8.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.8.2025 | Styre ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919172819/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919172819/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919172819",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-07", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919172819" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stanseveien 27 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stanseveien 27 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stanseveien 27 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 7,1 % av driftsinntektene — 7,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 79,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 62,1 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 64,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,0 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +26,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 13,6 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 7,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919172819/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919172819/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919172819",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 8873964, "percentile": 0.9222 },
"operating_margin": { "value": 0.7931, "percentile": 0.9089 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919172819" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stanseveien 27 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stanseveien 27 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Stanseveien 27 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+163 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stanseveien 27 AS
Hvor stor er bransjen Stanseveien 27 AS tilhører?
Stanseveien 27 AS er ett av 12 587 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Stanseveien 27 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stanseveien 27 AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Er Stanseveien 27 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stanseveien 27 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Stanseveien 27 AS?
Stanseveien 27 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Hva slags selskap er Stanseveien 27 AS?
Organisasjonsformen til Stanseveien 27 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Stanseveien 27 AS?
Stanseveien 27 AS eies i hovedsak av Kombi Oslo AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Stanseveien 27 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stanseveien 27 AS for 8,87 mill kr, opp 26 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 5,51 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Stanseveien 27 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stanseveien 27 AS en egenkapital på 15,32 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 64,4 %.
Hvor stor aksjekapital har Stanseveien 27 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Stanseveien 27 AS er 30 000 kr (300 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.