Entech Solutions AS
- Omsetning
- 9,5 mill
- −71,6 %
- Resultat
- −8,2 mill
- −172,8 %
- Ansatte
- 12
Om Entech Solutions AS
Entech Solutions AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Jan Tore Tveranger er daglig leder, og Gunnar Andersen er styreleder. I 2025 hadde Entech Solutions AS en omsetning på 9,54 mill kr, en nedgang på 72 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 8,18 mill kr. Egenkapitalen var 9,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gambitx Llc med 16,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 957 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Bergen, og ett av 18 750 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Egenutviklede produkter til bruk i olje og gassindustrien. Relaterte tjenester.
Formål
Utvikling og salg av produkter til bruk i olje og gassindustrien, samt tjenester forbundet med dette. Selskapet skal også kunne delta i annen virksomhet, enten ved direkte eller indirekte eierskap i andre selskaper.
API og MCPGET /company/919166460
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919166460" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919166460",
"name": "ENTECH SOLUTIONS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": 12,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919166460" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Entech Solutions AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Entech Solutions AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Entech Solutions AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −71,6 % fra 2024 · +26,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,54 mill kr | −17,77 mill kr | −8,18 mill kr | 17,41 mill kr | 9,16 mill kr | 8,25 mill kr |
| 2024 | 33,59 mill kr | 2,25 mill kr | 11,25 mill kr | 27,45 mill kr | 16,86 mill kr | 10,60 mill kr |
| 2023 | 20,73 mill kr | −985 832 kr | 7,10 mill kr | 25,06 mill kr | 12,61 mill kr | 12,46 mill kr |
| 2022 | 9,25 mill kr | −4,92 mill kr | 4,66 mill kr | 13,94 mill kr | 7,51 mill kr | 6,43 mill kr |
| 2021 | 7,57 mill kr | −2,62 mill kr | −370 253 kr | 7,54 mill kr | 2,86 mill kr | 4,68 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 94 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 7,9 mill kr (45 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5,5 mill kr (32 % av balansen)
API og MCPGET /company/919166460/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919166460/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919166460",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9541248,
"operating_profit": -17769108,
"net_profit": -8182498,
"equity": 9163385,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 33585888,
"operating_profit": 2245514,
"net_profit": 11247121,
"equity": 16855602,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919166460" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Entech Solutions AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Entech Solutions AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Entech Solutions AS per år.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 03.07.2026Styre
5Sist endret 15.10.2024Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/919166460/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919166460/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919166460",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919166460" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Entech Solutions AS?
List alle roller i Entech Solutions AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Entech Solutions AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 nye
- Alle under 1 % eierandel
… og 4 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gambitx Llc | Selskap | Ordinære aksjer | 16,8 % | 268 400 |
| Geir Stokke AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,8 % | 268 400 |
| Gt Development AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,8 % | 268 400 |
| Jool Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,8 % | 268 400 |
| Maxmilliam AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,8 % | 268 400 |
| Tgu Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,6 % | 73 529 |
| Pedro Sucupira Do Rego Maciel | Person | Ordinære aksjer | 4,4 % | 69 979 |
| Carest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,8 % | 29 412 |
| Kjetil Troye | Person | Ordinære aksjer | 1,8 % | 29 412 |
| Monar Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,9 % | 15 000 |
17 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919166460/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919166460/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919166460",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GAMBITX LLC", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.79, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "GEIR STOKKE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.79, "year": 2025, … },
…
],
"total": 17
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919166460" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Entech Solutions AS?
Er Entech Solutions AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Entech Solutions AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 4 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Entech Solutions AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/919166460/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919166460/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919166460",
"chain": [
{ "org_no": "919166460", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919166460" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Entech Solutions AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Entech Solutions AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Bergen | 12 |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 3.7.2026 | Daglig leder ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.12.2025 | Revisor ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2025 | Kapital ↗ |
| 24.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.10.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919166460/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919166460/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919166460",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-03", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919166460" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Entech Solutions AS sist endret?
Har Entech Solutions AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Entech Solutions AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+Jan Tore Tveranger(Daglig leder)−Kenneth Tunes(Daglig leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 122,7 % av driftsinntektene — 78,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -186,2 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | -85,8 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 52,6 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,72 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,90 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -89,3 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -71,6 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 795 104 kr | 1,96 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 94,2 % | 26,3 % |
| Lønnskostnad | 122,7 % | 43,8 % |
| Annen driftskostnad | 65,5 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 3,9 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919166460/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919166460/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919166460",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9233,
"revenue": { "value": 9541248, "percentile": 0.8898 },
"operating_margin": { "value": -1.8623, "percentile": 0.0777 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919166460" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Entech Solutions AS på i bransjen?
Hvor ligger Entech Solutions AS blant de 9233 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Entech Solutions AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Entech Solutions AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,60 mill kr) og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 13.11.2018 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 1,50 mill kr | Lån |
| 25.9.2017 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/919166460/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919166460/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919166460",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 1500000,
"innvilget_dato": "2018-11-13",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Bossa Nova kontrollmodul", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2019-08-31", … }
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "919166460" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Entech Solutions AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Entech Solutions AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Entech Solutions AS fått?
Investeringer
ENTECH SOLUTIONS AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sbs Technology AS | Bergen | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Superstage AS | Bergen | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Bossa Nova AS | Bergen | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Entech Solutions AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Entech Solutions AS?
Det er registrert 18 750 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 957 i Bergen.
Er Entech Solutions AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 766 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Entech Solutions AS?
Entech Solutions AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Entech Solutions AS?
Daglig leder i Entech Solutions AS er Jan Tore Tveranger, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Entech Solutions AS?
Entech Solutions AS eies i hovedsak av Gambitx Llc (16,8 %). Totalt er det registrert 17 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har Entech Solutions AS?
Entech Solutions AS har 3 registrerte datterselskaper: Sbs Technology AS, Superstage AS og Bossa Nova AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Entech Solutions AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,54 mill kr, ned 72 % fra 2024. Egenkapitalen var 9,16 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Entech Solutions AS?
Egenkapitalen i Entech Solutions AS var 9,16 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 52,6 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Entech Solutions AS?
Entech Solutions AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.