- Omsetning
- 19,6 mill
- −16,1 %
- Resultat
- −5,5 mill
- 8 års regnskap
Om Sesami Cash Management Technologies AS
Sesami Cash Management Technologies AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hadsel, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 1971 og har vært i drift i 55 år. Pierre-Hubert Seguin er styrets leder. I 2026 hadde Sesami Cash Management Technologies AS en omsetning på 19,64 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2025. Selskapet endte året med et underskudd på 5,47 mill kr. Egenkapitalen var −12,17 mill kr ved utgangen av 2026. Største aksjonær er Sesam Cash Management Technologies med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Hadsel, og ett av 3 317 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet og formål
Handel og enhver i forbindelse dermed stående virksomhet, samt å interessere seg i andre fore- tagender.
API og MCPGET /company/919084812
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919084812" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919084812",
"name": "SESAMI CASH MANAGEMENT TECHNOLOGIES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HADSEL", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919084812" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sesami Cash Management Technologies AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sesami Cash Management Technologies AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sesami Cash Management Technologies AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2022–2026 · −16,1 % fra 2025 · −44,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 19,64 mill kr | −4,60 mill kr | −5,47 mill kr | 7,20 mill kr | −12,17 mill kr | 19,36 mill kr |
| 2025 | 23,41 mill kr | −3,85 mill kr | −4,09 mill kr | 5,85 mill kr | −6,69 mill kr | 12,54 mill kr |
| 2024 | 33,82 mill kr | −4,64 mill kr | −4,71 mill kr | 15,50 mill kr | −2,60 mill kr | 18,11 mill kr |
| 2023 | 35,17 mill kr | 1,59 mill kr | 1,32 mill kr | 11,84 mill kr | 2,10 mill kr | 9,74 mill kr |
| 2022 | 35,17 mill kr | 1,59 mill kr | 1,32 mill kr | 11,84 mill kr | 2,10 mill kr | 9,74 mill kr |
Balanse
2026Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2026-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 70 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Årsregnskapet oppgir garantistillelser.
API og MCPGET /company/919084812/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919084812/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919084812",
"years": [
{
"year": 2026,
"revenue": 19642214,
"operating_profit": -4601684,
"net_profit": -5471281,
"equity": -12165805,
…
},
{
"year": 2025,
"revenue": 23410497,
"operating_profit": -3851799,
"net_profit": -4091114,
"equity": -6694524,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919084812" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sesami Cash Management Technologies AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sesami Cash Management Technologies AS utviklet seg fra 2022 til 2026?
Hva var driftsmarginen til Sesami Cash Management Technologies AS i 2026?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 27.05.2025Regnskapsfører
1Sist endret 21.08.2024Revisor
1Sist endret 04.12.2025API og MCPGET /company/919084812/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919084812/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919084812",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919084812" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Sesami Cash Management Technologies AS?
List alle roller i Sesami Cash Management Technologies AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sesami Cash Management Technologies AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sesami Cm Technologies Nordic Abhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sesam Cash Management Technologies | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919084812/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919084812/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919084812",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SESAM CASH MANAGEMENT TECHNOLOGIES",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919084812" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sesami Cash Management Technologies AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sesami Cash Management Technologies AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sesami Cash Management Technologies AS eier Sesam Cash Management Technologies, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sesami Cash Management Technologies AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Hadsel | − |
Kunngjøringer68
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.12.2025 | Revisor ↗ |
| 27.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2025 | Styre ↗ |
| 29.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.12.2023 | Styre ↗ |
| 24.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.11.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919084812/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919084812/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919084812",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-04", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919084812" })Spør AI-assistenten
Når ble Sesami Cash Management Technologies AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sesami Cash Management Technologies AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sesami Cash Management Technologies AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 53,1 % av driftsinntektene — 40,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2026 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -23,4 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | -27,9 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | -169,0 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,37 | 1,77 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,1 % | +2,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2026 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 70,3 % | 60,7 % |
| Annen driftskostnad | 53,1 % | 12,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919084812/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919084812/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919084812",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2413,
"revenue": { "value": 19642214, "percentile": 0.7229 },
"operating_margin": { "value": -0.2343, "percentile": 0.1099 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919084812" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Sesami Cash Management Technologies AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sesami Cash Management Technologies AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Hvor solid er Sesami Cash Management Technologies AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Sesami Cash Management Technologies AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 5.2.2015 | Plattform for bank, retail og adgangskontroll | 2015–2017 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/919084812/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919084812/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919084812",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Plattform for bank, retail og adgangskontroll",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2015-02-05",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "919084812" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Sesami Cash Management Technologies AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Sesami Cash Management Technologies AS søkt om, og ble de godkjent?
Investeringer
SESAMI CASH MANAGEMENT TECHNOLOGIES AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Storebrand ASA | Bærum | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Sesami Cash Management Technologies AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sesami Cash Management Technologies AS?
Det er registrert 3 317 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, hvorav 2 i Hadsel.
Er Sesami Cash Management Technologies AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1971, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 9 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sesami Cash Management Technologies AS bedre enn andre i bransjen?
Sesami Cash Management Technologies AS hadde en driftsmargin på −23,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,8 % for engroshandel med maskiner og utstyr ellers.
Hvilken status har Sesami Cash Management Technologies AS i Enhetsregisteret?
Sesami Cash Management Technologies AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Sesami Cash Management Technologies AS med?
Sesami Cash Management Technologies AS driver innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, med NACE-kode 46.640 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Handel og enhver i forbindelse dermed stående virksomhet, samt å interessere seg i andre fore- tagender.
Hvilken selskapsform har Sesami Cash Management Technologies AS?
Sesami Cash Management Technologies AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Sesami Cash Management Technologies AS?
Sesami Cash Management Technologies AS eies i hovedsak av Sesam Cash Management Technologies (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Sesami Cash Management Technologies AS?
Sesami Cash Management Technologies AS hadde i 2026 en omsetning på 19,64 mill kr og et underskudd på 5,47 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Sesami Cash Management Technologies AS registrert i MVA-registeret?
Sesami Cash Management Technologies AS er registrert i MVA-registeret (siden 1970) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Sesami Cash Management Technologies AS?
Sesami Cash Management Technologies AS har org.nr 919 084 812 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.