Hydema AS
- Omsetning
- 17,9 mill
- +5,1 %
- Resultat
- 2,2 mill
- +1 220,4 %
- Ansatte
- 8
Om Hydema AS
Hydema AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 1977 og har vært i drift i 49 år. Sihajla Gasal er daglig leder, og Sigve Skimmeland er styreleder. I 2025 hadde Hydema AS en omsetning på 17,92 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,21 mill kr. Egenkapitalen var 2,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vestre Platå Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 124 i Norge innen produksjon av løfte- og håndteringsutstyr. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet og formål
Mekanisk verksted, annen fabrikkdrift, handel og agentur og hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan ha økomoniske interesser i, samt eie andre selskaper.
API og MCPGET /company/918898298
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918898298" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918898298",
"name": "HYDEMA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "28.220",
"nace_desc": "Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918898298" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Hydema AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hydema AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Moss holder Hydema AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,1 % fra 2024 · −17,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,92 mill kr | 3,04 mill kr | 2,21 mill kr | 8,53 mill kr | 2,19 mill kr | 6,33 mill kr |
| 2024 | 17,04 mill kr | 730 271 kr | 167 467 kr | 6,11 mill kr | −16 618 kr | 6,12 mill kr |
| 2023 | 18,13 mill kr | 739 525 kr | −570 492 kr | 6,26 mill kr | −8,66 mill kr | 14,92 mill kr |
| 2022 | 21,87 mill kr | 759 336 kr | 585 041 kr | 7,80 mill kr | −13,04 mill kr | 20,84 mill kr |
| 2021 | 21,70 mill kr | −2,40 mill kr | −4,96 mill kr | 7,40 mill kr | −13,62 mill kr | 21,02 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 820 000 kr (10 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,1 mill kr (13 % av balansen)
API og MCPGET /company/918898298/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918898298/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918898298",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17916033,
"operating_profit": 3037984,
"net_profit": 2211249,
"equity": 2194631,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17042074,
"operating_profit": 730271,
"net_profit": 167467,
"equity": -16618,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918898298" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hydema AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hydema AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hydema AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 08.04.2021Styre
2Sist endret 25.04.2026Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/918898298/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918898298/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918898298",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918898298" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hydema AS?
List alle roller i Hydema AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hydema AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Norse Technology Group AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vestre Platå Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918898298/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918898298/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918898298",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VESTRE PLATÅ INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918898298" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Hydema AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hydema AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hydema AS eier Vestre Platå Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vestre Platå Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/918898298/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918898298/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918898298",
"chain": [
{ "org_no": "980029379", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918898298", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918898298" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hydema AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Hydema AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hydema AS | BEDR | Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr | Moss | 8 |
Kunngjøringer79
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 13.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2026 | Styre ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2024 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918898298/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918898298/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918898298",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918898298" })Spør AI-assistenten
Når ble Hydema AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hydema AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hydema AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Stilling utlystMontør
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 33,7 % av driftsinntektene — 10,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,0 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | 12,3 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 25,7 % | 40,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 2,89 | 0,71 |
| Egenkapitalrentabilitet | 100,8 % | 20,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,1 % | +6,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,24 mill kr | 3,08 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,7 % | 44,5 % |
| Lønnskostnad | 34,7 % | 26,7 % |
| Annen driftskostnad | 14,6 % | 16,2 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918898298/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918898298/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918898298",
"nace_code": "28.220",
"industry_count": 95,
"revenue": { "value": 17916033, "percentile": 0.6559 },
"operating_margin": { "value": 0.1696, "percentile": 0.7746 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918898298" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hydema AS blant de 95 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hydema AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hydema AS blant de største selskapene innen produksjon av løfte- og håndteringsutstyr?
Offentlig støtte
Hydema AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (2,80 mill kr) og 8 SkatteFUNN-søknader, 7 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 21.11.2017 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 2,50 mill kr | Lån |
| 8.12.2016 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 300 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/918898298/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918898298/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918898298",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 2500000,
"innvilget_dato": "2017-11-21",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "VR markedsføring og service support.",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2019-02-12",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "918898298" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Hydema AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Hydema AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Hydema AS fått?
Investeringer
HYDEMA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Evje Golfpark AS | Moss | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Hydema AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hydema AS?
Det er registrert 124 selskaper i Norge innen produksjon av løfte- og håndteringsutstyr.
Er Hydema AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1977, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Hva er statusen til Hydema AS?
Hydema AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Hydema AS?
Hydema AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Hydema AS?
Daglig leder i Hydema AS er Sihajla Gasal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Hydema AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Vestre Platå Invest AS største eier i Hydema AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Hydema AS?
I 2025 omsatte Hydema AS for 17,92 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,21 mill kr.
Er Hydema AS registrert i MVA-registeret?
Hydema AS er registrert i MVA-registeret (siden 1970) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Hydema AS?
Cedra Norge AS er registrert som revisor for Hydema AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.