Inframar AS
Org.nr 918895507
Om Inframar AS
Inframar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Frosta, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Aron Uhre er styrets leder. I 2025 hadde Inframar AS en omsetning på 2,17 mill kr, en økning på 624 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 3,32 mill kr. Egenkapitalen var 6,23 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Longitude AS med 52,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Frosta, og ett av 18 739 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Maritime tjenester i forbindelse med oppsamling og prosessering av avfall.
Formål
Maritime tjenester for oppsamling og prosessering av avfall.
API og MCPGET /company/918895507
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918895507" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918895507",
"name": "INFRAMAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "FROSTA", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918895507" })Spør AI-assistenten
Hvor i Frosta holder Inframar AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Inframar AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Inframar AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,17 mill kr | −3,01 mill kr | −3,32 mill kr | 12,28 mill kr | 6,23 mill kr | 6,05 mill kr |
| 2024 | 300 000 kr | −2,34 mill kr | −2,35 mill kr | 2,47 mill kr | 2,07 mill kr | 395 598 kr |
| 2023 | 1,18 mill kr | −1,21 mill kr | −1,22 mill kr | 1,35 mill kr | 984 790 kr | 363 669 kr |
| 2022 | 0 kr | −131 558 kr | −131 809 kr | 321 584 kr | −200 863 kr | 522 446 kr |
| 2021 | 29 526 kr | −22 936 kr | −22 967 kr | 345 842 kr | −69 053 kr | 414 895 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/918895507/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918895507/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918895507",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2171770,
"operating_profit": -3014719,
"net_profit": -3324566,
"equity": 6230299,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 300000,
"operating_profit": -2340947,
"net_profit": -2345026,
"equity": 2069765,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918895507" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Inframar AS per år.
Hvordan har omsetningen til Inframar AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Inframar AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 10.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 19.09.2023API og MCPGET /company/918895507/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918895507/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918895507",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918895507" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Inframar AS?
Hvem er regnskapsfører for Inframar AS?
List alle roller i Inframar AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
12 nye · 1 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 12 flere
- Longitude AS56,2 % → 52,8 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Longitude AS | Selskap | Ordinære aksjer | 52.8 % | 4 200 |
| Kasomo Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11.3 % | 903 |
| Latitude Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8.9 % | 706 |
| Melkedal Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7.5 % | 600 |
| Opphaug Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7.5 % | 600 |
| Christian Benicchio | Person | Ordinære aksjer | 3.7 % | 292 |
| Weseed AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0.9 % | 76 |
| Schløsser-Møller Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0.9 % | 70 |
| Comitis AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0.8 % | 60 |
| Kasomo Energy AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0.8 % | 60 |
22 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918895507/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918895507/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918895507",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LONGITUDE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 52.76, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "KASOMO GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 11.34, "year": 2025, … },
…
],
"total": 22
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918895507" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Inframar AS eier Longitude AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Inframar AS?
Er Inframar AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 35 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Inframar AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/918895507/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918895507/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918895507",
"chain": [
{ "org_no": "915852289", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918895507", "owner_pct": 52.76, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918895507" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Inframar AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Inframar AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Inframar AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Frosta | 7 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2026 | Kapital ↗ |
| 10.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.3.2026 | Styre ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2024 | Kapital ↗ |
| 15.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2023 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918895507/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918895507/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918895507",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-10", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918895507" })Spør AI-assistenten
Når ble Inframar AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Inframar AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Inframar AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 169,3 % av driftsinntektene — 155,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -138,8 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | -153,1 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 50,7 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 7,60 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,97 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -53,4 % | 8,8 % |
| Omsetning per ansatt | 310 252,857 kr | 1,96 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,8 % | 26,3 % |
| Lønnskostnad | 61,7 % | 43,7 % |
| Annen driftskostnad | 169,3 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918895507/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918895507/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918895507",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9237,
"revenue": { "value": 2171770, "percentile": 0.7313 },
"operating_margin": { "value": -1.3881, "percentile": 0.0914 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918895507" })Spør AI-assistenten
Er Inframar AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Inframar AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Inframar AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Inframar AS er registrert med 5 tildelinger fra Innovasjon Norge (8,20 mill kr) og 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 24.10.2025 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 1,70 mill kr | Tilskudd |
| 15.11.2024 | Risikolån og garantier | Landsdekkende innovasjonslån | 4,50 mill kr | Lån |
| 26.4.2023 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 1,40 mill kr | Tilskudd |
| 7.11.2019 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 500 000 kr | Tilskudd |
| 2.4.2019 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/918895507/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918895507/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918895507",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 1700000,
"innvilget_dato": "2025-10-24",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Effective, high-quality pre-treatment for contaminated plastic waste",
"prosjektstart": 2022,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "918895507" })Spør AI-assistenten
Hvilke forskningsprosjekter har Inframar AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Inframar AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Inframar AS fått?
Investeringer
INFRAMAR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Idp Mongstad AS | Alver | 100.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Inframar AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Inframar AS?
Det er registrert 18 739 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 5 i Frosta.
Er Inframar AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 767 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Inframar AS?
Inframar AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Inframar AS?
Største aksjonær i Inframar AS er Longitude AS med 52,8 % av aksjene, fulgt av Kasomo Group AS (11,3 %) og Latitude Holding AS (8,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Inframar AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,17 mill kr, opp 624 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,23 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Inframar AS?
Inframar AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Inframar AS?
Organisasjonsnummeret til Inframar AS er 918 895 507. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 24.04.2017.
Hvem fører regnskapet til Inframar AS?
Kl Regnskap Selbu AS er registrert som regnskapsfører for Inframar AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.