Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Safe Cycling AS

Org.nr 918796878
Omsetning
4,2 mill
+28,4 %
Resultat
513 182
+103,7 %
Mer

Om Safe Cycling AS

Safe Cycling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Markus Lærum er daglig leder, og Markus Lærum er styreleder. I 2025 hadde Safe Cycling AS en omsetning på 4,22 mill kr, en økning på 28 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 513 182 kr. Egenkapitalen var 3,12 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Golazo Sports Nv med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted i Drammen, og ett av 1 472 i Norge. Det ble etablert samme år som 49 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).

Aktivitet og formål

Å drive utleie, vedlikehold og programmering av digitaliserte skilt til sykkelrittarrangører verden over. Å tilby sykkelarrangørene en full tjeneste hvor skiltenhetene utplasseres i løype og styring av dette gjennom sykkelrittet.

API og MCPGET /company/918796878

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918796878" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918796878",
  "name": "SAFE CYCLING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "77.390",
  "nace_desc": "Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "918796878" })

Spør AI-assistenten

  • Er Safe Cycling AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Safe Cycling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Safe Cycling AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +28,4 % fra 2024 · +214,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,22 mill kr550 463 kr513 182 kr6,02 mill kr3,12 mill kr2,90 mill kr
20243,29 mill kr223 279 kr251 888 kr4,32 mill kr2,60 mill kr1,72 mill kr
20232,10 mill kr−648 262 kr−766 668 kr4,35 mill kr2,30 mill kr2,05 mill kr
20221,31 mill kr−407 270 kr−402 004 kr1,80 mill kr−151 692 kr1,95 mill kr
20211,34 mill kr−386 440 kr−431 084 kr2,19 mill kr250 312 kr1,94 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler6,02 mill kr
Anleggsmidler24 %1,42 mill krOmløpsmidler76 %4,60 mill kr
Egenkapital og gjeld6,02 mill kr
Innskutt egenkapital99 %5,95 mill krOpptjent egenkapital-47 %−2,83 mill krLangsiktig gjeld19 %1,14 mill krKortsiktig gjeld29 %1,76 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,67 mill kr
Finansinntekter62 249 kr
Finanskostnader99 530 kr
Netto finans−37 281 kr
Ordinært resultat før skatt513 182 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 17 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
7 700 kr
API og MCPGET /company/918796878/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918796878/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918796878",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4221229,
      "operating_profit": 550463,
      "net_profit": 513182,
      "equity": 3116862,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3287527,
      "operating_profit": 223279,
      "net_profit": 251888,
      "equity": 2603681,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "918796878" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Safe Cycling AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Safe Cycling AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Safe Cycling AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 26.06.2017
Markus Lærum(f. 1997)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 26.06.2017
Markus Lærum(f. 1997)
Styrets lederSignatur
Reno Silavs(f. 1991)
StyremedlemSignatur
API og MCPGET /company/918796878/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918796878/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918796878",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "918796878" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Safe Cycling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Safe Cycling AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Safe Cycling AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute · 2 endret eierandel

Inn (1)
Ut (1)
  • Reno Silavshadde 4,7 %
Endret (2)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Golazo Sports NvSelskapOrdinære aksjer50,0 %1 583
Markus LærumPersonOrdinære aksjer25,5 %808
Terje Navjord ASSelskapOrdinære aksjer24,0 %760
Helge LærumPersonOrdinære aksjer0,5 %15

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/918796878/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918796878/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918796878",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "GOLAZO SPORTS NV", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "TERJE NAVJORD AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 24.01, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 4
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "918796878" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Safe Cycling AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Safe Cycling AS eier Golazo Sports Nv, og hvem eier resten?
  • Er Safe Cycling AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Golazo Sports NvUtenlandsk · Belgia
50,0 %
Beate Navjord
11,8 %
Espen Navjord
11,8 %
Helge Lærum
0,5 %

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Safe Cykling ASBEDRUtleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet stedDrammen−

Kunngjøringer26

API og MCPGET /company/918796878/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918796878/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918796878",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918796878" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Safe Cycling AS sist godkjent årsregnskap?
  • Har Safe Cycling AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Safe Cycling AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 63,3 % av driftsinntektene — 42,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin13,0 %9,1 %
Resultatmargin12,2 %6,6 %
Egenkapitalandel51,8 %44,1 %
Likviditetsgrad2,611,58
Gjeldsgrad0,930,82
Egenkapitalrentabilitet16,5 %8,9 %
Omsetningsvekst (siste år)+28,4 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad17,4 %18,8 %
Annen driftskostnad63,3 %20,8 %
Avskrivninger6,3 %8,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/918796878/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918796878/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918796878",
  "nace_code": "77.390",
  "industry_count": 852,
  "revenue": { "value": 4221229, "percentile": 0.7308 },
  "operating_margin": { "value": 0.1304, "percentile": 0.5602 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "918796878" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Safe Cycling AS blant de 852 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Safe Cycling AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Safe Cycling AS blant de største selskapene innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted?

Offentlig støtte

Safe Cycling AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (1,50 mill kr).

1 tildelinger, til sammen 1,50 mill kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
18.2.2020Risikolån og garantierLandsdekkende risikolån1,50 mill krLån

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/918796878/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918796878/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918796878",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
      "innvilget_belop": 1500000,
      "innvilget_dato": "2020-02-18",
      …
    }
  ],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": []
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "918796878" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye har Safe Cycling AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
  • Hvilken offentlig støtte har Safe Cycling AS fått?

Godt å vite om Safe Cycling AS

Hvor stor er bransjen Safe Cycling AS tilhører?

Safe Cycling AS er ett av 17 selskaper innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted i Drammen, og ett av 1 472 på landsbasis.

Hvor lenge har Safe Cycling AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Safe Cycling AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Safe Cycling AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Safe Cycling AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Safe Cycling AS?

Markus Lærum er registrert som daglig leder i Safe Cycling AS.

Hvem er styreleder i Safe Cycling AS?

Styrets leder i Safe Cycling AS er Markus Lærum. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.

Hvem eier Safe Cycling AS?

Safe Cycling AS eies i hovedsak av Golazo Sports Nv (50 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva omsatte Safe Cycling AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,22 mill kr, opp 28 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,12 mill kr ved årsslutt.

Hvor stor aksjekapital har Safe Cycling AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Safe Cycling AS er 47 490 kr (1 583 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Har Safe Cycling AS mottatt offentlig støtte?

Safe Cycling AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (til sammen 1,50 mill kr).

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud