Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Enkeltpersonforetak

Marthe Hage

Org.nr 918349456
Omsetning
2,5 mill
+27,3 %
Resultat
901 884
+39,9 %
Mer

Om Marthe Hage

Marthe Hage er registrert som enkeltpersonforetak med forretningsadresse i Rauma, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2017. I 2022 hadde Marthe Hage en omsetning på 2,52 mill kr, en økning på 27 % fra 2021. Selskapet endte året med et overskudd på 901 884 kr. Egenkapitalen var 840 883 kr ved utgangen av 2022. Selskapet er ett av 13 innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Rauma, og ett av 2 046 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Overnattingsvirksomhet, med korttidsutleie av hytter og leiligheter, servering av frokost.

API og MCPGET /company/918349456

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918349456" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918349456",
  "org_form": "ENK",
  "nace_code": "55.200",
  "nace_desc": "Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RAUMA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "918349456" })

Spør AI-assistenten

  • Er selskapet med org.nr 918349456 registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver selskapet med org.nr 918349456 med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over selskapet med org.nr 918349456: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2022 · +27,3 % fra 2021

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20222,52 mill kr1,02 mill kr901 884 kr5,69 mill kr840 883 kr4,85 mill kr
20211,98 mill kr749 130 kr644 684 kr5,42 mill kr294 474 kr5,12 mill kr

Balanse

2022
Eiendeler5,69 mill kr
Anleggsmidler90 %5,14 mill krOmløpsmidler10 %548 042 kr
Egenkapital og gjeld5,69 mill kr
Opptjent egenkapital15 %840 883 krLangsiktig gjeld84 %4,78 mill krKortsiktig gjeld1 %65 242 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,50 mill kr
Finansinntekter140 kr
Finanskostnader117 766 kr
Netto finans−117 627 kr
Ordinært resultat før skatt901 884 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2022-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 47 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

API og MCPGET /company/918349456/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918349456/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918349456",
  "years": [
    {
      "year": 2022,
      "revenue": 2515138,
      "operating_profit": 1019510,
      "net_profit": 901884,
      "equity": 840883,
      …
    },
    {
      "year": 2021,
      "revenue": 1975319,
      "operating_profit": 749130,
      "net_profit": 644684,
      "equity": 294474,
      …
    }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "918349456" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til selskapet med org.nr 918349456 utviklet seg fra 2021 til 2022?
  • Hva var driftsmarginen til selskapet med org.nr 918349456 i 2022?
  • Hvor mye vokste omsetningen til selskapet med org.nr 918349456 fra 2021 til 2022?

Roller og styre2

Regnskapsfører

1Sist endret 10.03.2022
Regnskapsfører
repr. SNØHETTA REGNSKAP ÅNDALSNES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Innehaver

1Sist endret 11.01.2017
InnehaverSignaturProkura
API og MCPGET /company/918349456/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918349456/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918349456",
  "roles": [
    { "role_type": "Innehaver", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "918349456" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i selskapet med org.nr 918349456: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem er regnskapsfører for selskapet med org.nr 918349456?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Marthe HageBEDRDrift av vandrerhjem og ferieleiligheterRauma−

Kunngjøringer2

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/918349456/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918349456/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918349456",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2023-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2023-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918349456" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for selskapet med org.nr 918349456 i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble selskapet med org.nr 918349456 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte selskapet med org.nr 918349456 sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Offentlig støtte registrert
    Innovasjon Norge:Ekstraordinære tiltak(800 000 kr)

Innehaver er også involvert i

3 selskaper

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 4,3 % av driftsinntektene — 22,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2022Bransjemedian
Driftsmargin40,5 %5,6 %
Resultatmargin35,9 %1,0 %
Egenkapitalandel14,8 %31,2 %
Likviditetsgrad8,401,51
Gjeldsgrad5,761,08
Egenkapitalrentabilitet107,3 %2,4 %
Andel av driftsinntekter2022Bransjemedian
Varekostnad0,1 %15,6 %
Lønnskostnad4,3 %26,5 %
Annen driftskostnad47,0 %37,7 %
Avskrivninger8,1 %4,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/918349456/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918349456/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918349456",
  "nace_code": "55.200",
  "industry_count": 904,
  "revenue": { "value": 2515138, "percentile": 0.74 },
  "operating_margin": { "value": 0.4053, "percentile": 0.866 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "918349456" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger selskapet med org.nr 918349456 blant de 904 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til selskapet med org.nr 918349456 sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er selskapet med org.nr 918349456 blant de største selskapene innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter?

Offentlig støtte

Marthe Hage er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (800 000 kr).

1 tildelinger, til sammen 800 000 kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
26.10.2021Ekstraordinære tiltakKoronatiltak800 000 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/918349456/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918349456/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918349456",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Ekstraordinære tiltak",
      "innvilget_belop": 800000,
      "innvilget_dato": "2021-10-26",
      …
    }
  ],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": []
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "918349456" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye har selskapet med org.nr 918349456 fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
  • Hvilken offentlig støtte har selskapet med org.nr 918349456 fått?

Godt å vite om Marthe Hage

Hvor stor er bransjen Marthe Hage tilhører?

Marthe Hage er ett av 13 selskaper innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Rauma, og ett av 2 046 på landsbasis.

Hvor lenge har Marthe Hage eksistert sammenlignet med bransjen?

Marthe Hage ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Marthe Hage sammenlignet med bransjen?

Medianen for drift av vandrerhjem og ferieleiligheter er en driftsmargin på 5,6 %. Marthe Hage lå på 40,5 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til Marthe Hage?

Selskapet er i ordinær drift som Enkeltpersonforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Marthe Hage i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Marthe Hage?

Marthe Hage er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter (næringskode 55.200). Registrert aktivitet: Overnattingsvirksomhet, med korttidsutleie av hytter og leiligheter, servering av frokost.

Hva slags selskap er Marthe Hage?

Organisasjonsformen til Marthe Hage er Enkeltpersonforetak, forkortet ENK. I et enkeltpersonforetak er innehaveren personlig ansvarlig for virksomhetens forpliktelser.

Hvem leder Marthe Hage?

Marthe Gustafsson Hage er registrert som innehaver i Marthe Hage.

Hva omsatte Marthe Hage for i 2022?

I 2022 omsatte Marthe Hage for 2,52 mill kr, opp 27 % fra 2021. Årsresultatet ble et overskudd på 901 884 kr.

Hvor holder Marthe Hage til?

Marthe Hage holder til i Berillvegen 69, 6315, INNFJORDEN, i Rauma kommune i Møre Og Romsdal.

Er Marthe Hage MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2017. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Møre Og Romsdal