- Omsetning
- 11,6 mill
- +43,6 %
- Resultat
- 1,7 mill
- +36,4 %
- Ansatte
- 5
Om Safetyfirst AS
Safetyfirst AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Bjørn Skjerven Borkvik er daglig leder, og Gunnar Eriksen er styreleder. Selskapet er ett av 1 475 innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 5 563 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Prosjektering, kontroll og montasje av; informasjonssskilter og taktile ledesystemer (universell utforming), trappeneser, etterlysende skilter og ledelinje for markering av flukt og rømningsvei.
Formål
Annen bygge- og anleggsvirksomhet, annen industriproduksjon, agenturhandel med spesialisert varevalg og annen tenisk konsulentbistand.
AI-sammendrag
Vekst på 44% til 12 mrd kr i 2025 kombinert med en driftsmargin og egenkapitalandel over bransjesnittet peker mot en effektiv nisjeaktør innen teknisk konsulentbistand, til tross for kun 5 ansatte. Halveierskapet via FABOS Holding AS gir ekstern kontroll og trolig tilgang til nettverk eller kapital utover selskapets egen størrelse. Med lav gjeldsgrad og god lønnsomhet fremstår SafetyFirst som finansielt robust for en så liten organisasjon.
API og MCPGET /company/918312676
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918312676" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918312676",
"name": "SAFETYFIRST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.990",
"nace_desc": "All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918312676" })Spør AI-assistenten
Når ble Safetyfirst AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Safetyfirst AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Safetyfirst AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +43,6 % fra 2024 · +88,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,62 mill kr | 2,21 mill kr | 1,74 mill kr | 6,05 mill kr | 3,80 mill kr | 2,26 mill kr |
| 2024 | 8,09 mill kr | 1,49 mill kr | 1,27 mill kr | 4,48 mill kr | 2,06 mill kr | 2,42 mill kr |
| 2023 | 4,93 mill kr | −633 004 kr | −629 805 kr | 2,30 mill kr | 1,08 mill kr | 1,21 mill kr |
| 2022 | 5,73 mill kr | 72 730 kr | 35 680 kr | 2,86 mill kr | 1,71 mill kr | 1,14 mill kr |
| 2021 | 6,16 mill kr | 1,74 mill kr | 1,31 mill kr | 3,36 mill kr | 2,08 mill kr | 1,28 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 33 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 51 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918312676/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918312676/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918312676",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11620271,
"operating_profit": 2210905,
"net_profit": 1737234,
"equity": 3795573,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8090027,
"operating_profit": 1494250,
"net_profit": 1273462,
"equity": 2058339,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918312676" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Safetyfirst AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Safetyfirst AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Safetyfirst AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 20.11.2021Styre
2Sist endret 30.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2019Revisor
1Sist endret 16.03.2020API og MCPGET /company/918312676/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918312676/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918312676",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918312676" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Safetyfirst AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Safetyfirst AS?
Hvem er regnskapsfører for Safetyfirst AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Safetyfirst AShadde 50 %
- Fabos Holding AS25 % → 50 %
- Kolvikhavet AS25 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fabos Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 20 |
| Kolvikhavet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 20 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918312676/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918312676/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918312676",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FABOS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "KOLVIKHAVET AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918312676" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Safetyfirst AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Safetyfirst AS eier Fabos Holding AS, og hvem eier resten?
Er Safetyfirst AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Safetyfirst AS | BEDR | All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted | Oslo | 5 |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Styre ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2023 | Styre ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2022 | Styre ↗ |
| 26.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.11.2021 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918312676/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918312676/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918312676",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918312676" })Spør AI-assistenten
Når ble Safetyfirst AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Safetyfirst AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Safetyfirst AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Vant offentlig anbudAnskaffelse og montasje av taktile produkter for universell utforming
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 32,2 % av driftsinntektene — 7,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,0 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 15,0 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 62,7 % | 53,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,66 | 1,78 |
| Gjeldsgrad | 0,60 | 0,53 |
| Egenkapitalrentabilitet | 45,8 % | 9,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +43,6 % | +1,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,32 mill kr | 1,76 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,2 % | 24,8 % |
| Lønnskostnad | 33,3 % | 39,7 % |
| Annen driftskostnad | 15,3 % | 17,8 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918312676/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918312676/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918312676",
"nace_code": "74.990",
"industry_count": 2057,
"revenue": { "value": 11620271, "percentile": 0.9165 },
"operating_margin": { "value": 0.1903, "percentile": 0.6673 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918312676" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Safetyfirst AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Safetyfirst AS på i bransjen?
Hvor ligger Safetyfirst AS blant de 2057 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlige anbud
Safetyfirst AS har vunnet 1 offentlig anbud og organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.6.2024 | Vinner | Anskaffelse og montasje av taktile produkter for universell utforming | Oslo | − | 40,00 mill kr | Tildelt |
| 8.3.2024 | Rådgiver | Kontroll av etterlysende ledesystem og utbedring av avvik | Trøndelag | 28.2.2027 | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/918312676/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918312676/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-108926",
"heading": "Anskaffelse og montasje av taktile produkter for universell utforming",
"publication_date": "2024-06-13",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2024-103511",
"heading": "Kontroll av etterlysende ledesystem og utbedring av avvik",
"publication_date": "2024-03-08",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "918312676" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Anskaffelse og montasje av taktile produkter for universell utforming» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Safetyfirst AS vunnet det siste året?
Investeringer
SAFETYFIRST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Safetyfirst AS | Oslo | 50,0 % | 2020 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+29 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Safetyfirst AS
Hvor stor er bransjen Safetyfirst AS tilhører?
Safetyfirst AS er ett av 1 475 selskaper innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 5 563 på landsbasis.
Hvor lenge har Safetyfirst AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Safetyfirst AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Safetyfirst AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Safetyfirst AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Safetyfirst AS?
Safetyfirst AS er registrert i bransjen All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted (næringskode 74.990). Registrert aktivitet: Prosjektering, kontroll og montasje av; informasjonssskilter og taktile ledesystemer (universell utforming), trappeneser, etterlysende skilter og ledelinje for markering av flukt og rømningsvei.
Hvem leder Safetyfirst AS?
Bjørn Skjerven Borkvik er registrert som daglig leder i Safetyfirst AS.
Hvem eier Safetyfirst AS?
Safetyfirst AS eies i hovedsak av Fabos Holding AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Safetyfirst AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 11,62 mill kr, opp 44 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,80 mill kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Safetyfirst AS?
Safetyfirst AS har organisasjonsnummer 918 312 676. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Safetyfirst AS?
I Enhetsregisteret er Safetyfirst AS registrert med regnskapsfører Sparebank 1 Regnskapshuset Smn AS og revisor Contabile AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.