Flamefood AS
- Omsetning
- 22,6 mill
- +9,1 %
- Resultat
- 784 466
- −39,9 %
- Ansatte
- 23
- −2 siden mars
Om Flamefood AS
Flamefood AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Alf Mangor Johannessen er styrets leder. I 2025 hadde Flamefood AS en omsetning på 22,55 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 784 466 kr. Egenkapitalen var 1,85 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Amj Capital AS med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 47 innen drift av restauranter i Harstad, og ett av 11 258 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Restaurantvirksomhet.
Formål
Drift av hamburgerrestaurant.
API og MCPGET /company/918023925
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918023925" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918023925",
"name": "FLAMEFOOD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 23,
"address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918023925" })Spør AI-assistenten
Når ble Flamefood AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Harstad holder Flamefood AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Flamefood AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9,1 % fra 2024 · +46,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,55 mill kr | 912 916 kr | 784 466 kr | 6,48 mill kr | 1,85 mill kr | 4,64 mill kr |
| 2024 | 20,67 mill kr | 1,61 mill kr | 1,30 mill kr | 8,03 mill kr | 1,06 mill kr | 6,97 mill kr |
| 2023 | 18,31 mill kr | 602 898 kr | 415 174 kr | 7,05 mill kr | 1,91 mill kr | 5,14 mill kr |
| 2022 | 16,92 mill kr | 1,27 mill kr | 910 236 kr | 8,67 mill kr | 1,89 mill kr | 6,78 mill kr |
| 2021 | 15,35 mill kr | 1,92 mill kr | 1,40 mill kr | 9,44 mill kr | 1,88 mill kr | 7,56 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før.
API og MCPGET /company/918023925/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918023925/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918023925",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 22552830,
"operating_profit": 912916,
"net_profit": 784466,
"equity": 1846567,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 20669735,
"operating_profit": 1609063,
"net_profit": 1304233,
"equity": 1062102,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918023925" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Flamefood AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Flamefood AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Flamefood AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 09.11.2016Revisor
1Sist endret 14.02.2026API og MCPGET /company/918023925/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918023925/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918023925",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918023925" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Flamefood AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Flamefood AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Flamefood AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Dely AShadde 30 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Amj Capital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 70,0 % | 3 000 |
| Rr Horizon 2 S.à R.l | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 1 286 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918023925/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918023925/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918023925",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AMJ CAPITAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 70, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "RR HORIZON 2 S.À R.L", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918023925" })Spør AI-assistenten
Er Flamefood AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Flamefood AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Flamefood AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Amj Capital AS
26 selskaperAPI og MCPGET /company/918023925/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918023925/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918023925",
"chain": [
{ "org_no": "989182331", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918023925", "owner_pct": 70, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918023925" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Flamefood AS?
Hvem eier Flamefood AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Burger King Kanebogen | BEDR | Drift av restauranter | Harstad | 23 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2026 | Revisor ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.1.2021 | Revisor ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918023925/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918023925/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918023925",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-14", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918023925" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Flamefood AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Flamefood AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Flamefood AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→23
- Stilling utlystVi søker motivert og effektiv Renholder
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→21
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→23
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 29,0 % av driftsinntektene — 10,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,0 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 28,5 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,61 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 2,51 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 42,5 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,1 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 980 557,826 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,9 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 29,0 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 32,2 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 2,8 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918023925/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918023925/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918023925",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7999,
"revenue": { "value": 22552830, "percentile": 0.9375 },
"operating_margin": { "value": 0.0405, "percentile": 0.6129 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918023925" })Spør AI-assistenten
Er Flamefood AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Flamefood AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Flamefood AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Flamefood AS
Hvor stor er bransjen Flamefood AS tilhører?
Flamefood AS er ett av 47 selskaper innen drift av restauranter i Harstad, og ett av 11 258 på landsbasis.
Hvor lenge har Flamefood AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Flamefood AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Flamefood AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Flamefood AS lå på 4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Flamefood AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Flamefood AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Flamefood AS?
Største aksjonær i Flamefood AS er Amj Capital AS med 70 % av aksjene, fulgt av Rr Horizon 2 S.à R.l (30 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Flamefood AS med overskudd?
Flamefood AS hadde i 2025 en omsetning på 22,55 mill kr og et overskudd på 784 466 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Flamefood AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Flamefood AS en egenkapital på 1,85 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 28,5 %.
Hvor stor aksjekapital har Flamefood AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Flamefood AS er 42 860 kr (4 286 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Flamefood AS til?
Flamefood AS holder til i Skilleveien 4, 9411, HARSTAD, i Harstad kommune i Troms.
Hvilket org.nr har Flamefood AS?
Flamefood AS har org.nr 918 023 925 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.