- Omsetning
- 13,3 mill
- +31,9 %
- Resultat
- 635 560
- +6,1 %
Om Tømrerlaget AS
Tømrerlaget AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midtre Gauldal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Trond Arne Krigsvoll er styrets leder. I 2025 hadde Tømrerlaget AS en omsetning på 13,30 mill kr, en økning på 32 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 635 560 kr. Egenkapitalen var 2,66 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jan Roar Brandegg med 20 % av aksjene. Selskapet er ett av 62 innen oppføring av bygninger i Midtre Gauldal, og ett av 24 638 i Norge. Det ble etablert samme år som 850 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Oppføring og rehabilitering av bygninger. Utleie, kjøp og salg av fast eiendom, samt ved aksjeeie eller på annen måte gjøre seg interessert i annen virksomhet.
API og MCPGET /company/917794391
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917794391" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917794391",
"name": "TØMRERLAGET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MIDTRE GAULDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917794391" })Spør AI-assistenten
Hva driver Tømrerlaget AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tømrerlaget AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tømrerlaget AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +31,9 % fra 2024 · +67 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,30 mill kr | 899 538 kr | 635 560 kr | 5,38 mill kr | 2,66 mill kr | 2,73 mill kr |
| 2024 | 10,08 mill kr | 876 381 kr | 599 044 kr | 4,24 mill kr | 2,02 mill kr | 2,22 mill kr |
| 2023 | 9,96 mill kr | 385 582 kr | 237 532 kr | 3,82 mill kr | 1,43 mill kr | 2,39 mill kr |
| 2022 | 6,46 mill kr | 203 785 kr | 114 231 kr | 1,99 mill kr | 887 702 kr | 1,10 mill kr |
| 2021 | 7,96 mill kr | 324 754 kr | 218 143 kr | 2,18 mill kr | 773 471 kr | 1,40 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 81 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 500 000 kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/917794391/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917794391/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917794391",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13299573,
"operating_profit": 899538,
"net_profit": 635560,
"equity": 2655493,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10081569,
"operating_profit": 876381,
"net_profit": 599044,
"equity": 2019934,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917794391" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Tømrerlaget AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tømrerlaget AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tømrerlaget AS per år.
Roller og styre7
Styre
5Sist endret 02.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 28.09.2016Revisor
1Sist endret 17.08.2020API og MCPGET /company/917794391/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917794391/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917794391",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917794391" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tømrerlaget AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tømrerlaget AS?
Hvem er regnskapsfører for Tømrerlaget AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 3 endret eierandel
- Trond Arne Krigsvoll33,3 % → 20 %
- Morten Sørløkken33,3 % → 20 %
- Svend Erik Bones33,3 % → 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jan Roar Brandegg | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 |
| Morten Sørløkken | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 |
| Svein Joar Enodd | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 |
| Svend Erik Bones | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 |
| Trond Arne Krigsvoll | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917794391/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917794391/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917794391",
"shareholders": [
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917794391" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Tømrerlaget AS?
Er Tømrerlaget AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tømrerlaget AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Tømrerlaget AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/917794391/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917794391/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917794391",
"chain": [
{ "org_no": "917794391", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917794391" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Tømrerlaget AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tømrerlaget AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Midtre Gauldal | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2023 | Kapital ↗ |
| 2.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.10.2023 | Styre ↗ |
| 7.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.11.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917794391/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917794391/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917794391",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917794391" })Spør AI-assistenten
Har Tømrerlaget AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Tømrerlaget AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tømrerlaget AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 81,0 % av driftsinntektene — 33,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,8 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 49,4 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,16 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,03 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,9 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +31,9 % | +1,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 81,0 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 4,4 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 6,4 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917794391/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917794391/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917794391",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12281,
"revenue": { "value": 13299573, "percentile": 0.8307 },
"operating_margin": { "value": 0.0676, "percentile": 0.6643 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917794391" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Tømrerlaget AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tømrerlaget AS på i bransjen?
Hvor ligger Tømrerlaget AS blant de 12281 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Tømrerlaget AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
TØMRERLAGET AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tømrerlaget Utvikling AS | Midtre Gauldal | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Tømrerlaget AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tømrerlaget AS?
Det er registrert 24 638 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 62 i Midtre Gauldal.
Er Tømrerlaget AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 850 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Tømrerlaget AS i Enhetsregisteret?
Tømrerlaget AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Tømrerlaget AS?
Tømrerlaget AS eies i hovedsak av Jan Roar Brandegg (20 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Tømrerlaget AS?
I 2025 omsatte Tømrerlaget AS for 13,30 mill kr, opp 32 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 635 560 kr.
Hva er aksjekapitalen i Tømrerlaget AS?
Tømrerlaget AS har en registrert aksjekapital på 50 000 kr, fordelt på 50 aksjer.
Hvilke godkjenninger har Tømrerlaget AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Tømrerlaget AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Hva er organisasjonsnummeret til Tømrerlaget AS?
Organisasjonsnummeret til Tømrerlaget AS er 917 794 391. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 28.09.2016.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.