Pre Vention AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −14 677
- 7 års regnskap
Om Pre Vention AS
Pre Vention AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Håkon Sæterøy er styrets leder. I 2025 hadde Pre Vention AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 14 677 kr. Egenkapitalen var 970 926 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pre Diagnostics AS med 75 % av aksjene. Selskapet er ett av 472 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Oslo, og ett av 1 850 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (66 %).
Aktivitet
Utvikling, produksjon og distribusjon av intervensjonsprodukter innen forstadier til sykdommer.
Formål
Utvikling, produksjon og distribusjon av intervensjonsprodukter innen forstadier til sykdommer, samt annen virksomhet som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/917734453
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917734453" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917734453",
"name": "PRE VENTION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "72.100",
"nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917734453" })Spør AI-assistenten
Er Pre Vention AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Pre Vention AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Pre Vention AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −14 677 kr | −14 677 kr | 970 926 kr | 970 926 kr | 0 kr |
| 2024 | 0 kr | −15 325 kr | −15 325 kr | 985 602 kr | 985 602 kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | −76 361 kr | −77 865 kr | 1,00 mill kr | 1,00 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 0 kr | −361 821 kr | −362 388 kr | 1,09 mill kr | 1,08 mill kr | 12 957 kr |
| 2021 | 0 kr | −191 568 kr | −191 467 kr | 1,62 mill kr | 1,44 mill kr | 181 973 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 930 000 kr (96 % av balansen)
API og MCPGET /company/917734453/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917734453/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917734453",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -14677, "net_profit": -14677, "equity": 970926, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -15325, "net_profit": -15325, "equity": 985602, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917734453" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Pre Vention AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Pre Vention AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Pre Vention AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 20.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 09.09.2026API og MCPGET /company/917734453/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917734453/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917734453",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917734453" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Pre Vention AS?
Hvem er regnskapsfører for Pre Vention AS?
List alle roller i Pre Vention AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Hathon Invest AS3,1 %
- Hathon Holding AShadde 3,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pre Diagnostics AS | Selskap | Ordinære aksjer | 75,0 % | 30 000 |
| Inven2 AS | Selskap | B-aksjer | 12,5 % | 5 000 |
| Pre Diagnostics AS | Selskap | B-aksjer | 6,3 % | 2 500 |
| Hathon Invest AS | Selskap | B-aksjer | 3,1 % | 1 250 |
| S. Ugelstad Invest AS | Selskap | B-aksjer | 3,1 % | 1 250 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917734453/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917734453/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917734453",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PRE DIAGNOSTICS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 75, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "INVEN2 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 12.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917734453" })Spør AI-assistenten
Er Pre Vention AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Pre Vention AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Pre Vention AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 66 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Pre Diagnostics AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/917734453/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917734453/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917734453",
"chain": [
{ "org_no": "912672492", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "917734453", "owner_pct": 81.25, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917734453" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Pre Vention AS?
Hvem eier Pre Vention AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Styre ↗ |
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.10.2022 | Daglig leder ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917734453/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917734453/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917734453",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917734453" })Spør AI-assistenten
Når ble Pre Vention AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Pre Vention AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Pre Vention AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−SJØLYST REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Erik Christensen(Styremedlem)+Line Solum Amundsen(Styremedlem)−Atle Skattebøl(Styremedlem)−Kathryn Moore Baker(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 50,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,5 % | -1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917734453/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917734453/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917734453",
"nace_code": "72.100",
"industry_count": 1247,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.004 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917734453" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Pre Vention AS blant de 1247 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pre Vention AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Pre Vention AS blant de største selskapene innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk?
Offentlig støtte
Pre Vention AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 30.8.2019 | Intracellular Intervensjon Nevrologiske Sykdommer | 2019–2021 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/917734453/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917734453/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917734453",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Intracellular Intervensjon Nevrologiske Sykdommer",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2019-08-30",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "917734453" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Pre Vention AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Pre Vention AS fått?
Investeringer
PRE VENTION AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Purenordic AS | Bærum | 35,0 % | 2020 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+84 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Pre Vention AS
Hvor stor er bransjen Pre Vention AS tilhører?
Pre Vention AS er ett av 472 selskaper innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Oslo, og ett av 1 850 på landsbasis.
Hvor lenge har Pre Vention AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Pre Vention AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Pre Vention AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Pre Vention AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Pre Vention AS med?
Pre Vention AS er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk (næringskode 72.100). Registrert aktivitet: Utvikling, produksjon og distribusjon av intervensjonsprodukter innen forstadier til sykdommer.
Hvilke eiere står bak Pre Vention AS?
Pre Vention AS eies i hovedsak av Pre Diagnostics AS (75 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Pre Vention AS?
Selskapet er datterselskap av Pre Diagnostics AS (81,3 % eierandel).
Går Pre Vention AS med overskudd?
I 2025 omsatte Pre Vention AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 14 677 kr.
Hvor mye egenkapital har Pre Vention AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Pre Vention AS en egenkapital på 970 926 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 100 %.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.