Vegårshei Pukk AS
- Omsetning
- 1,7 mill
- −9,6 %
- Resultat
- 223 177
- +42,2 %
Om Vegårshei Pukk AS
Vegårshei Pukk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vegårshei, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Steinar Sunde er daglig leder, og Håvard Nilsen er styreleder. I 2025 hadde Vegårshei Pukk AS en omsetning på 1,68 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 223 177 kr. Egenkapitalen var 513 539 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bergan Maskin AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Vegårshei, og ett av 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 11 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Bergverksdrift, salg av jord og andre tilknytta tjenester. Selskapet kan eie aksjer/andeler i andre selskaper.
API og MCPGET /company/917627401
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917627401" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917627401",
"name": "VEGÅRSHEI PUKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "08.120",
"nace_desc": "Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VEGÅRSHEI", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917627401" })Spør AI-assistenten
Når ble Vegårshei Pukk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vegårshei holder Vegårshei Pukk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vegårshei Pukk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · −9,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,68 mill kr | 286 965 kr | 223 177 kr | 2,99 mill kr | 513 539 kr | 2,48 mill kr |
| 2024 | 1,86 mill kr | 201 259 kr | 156 976 kr | 3,12 mill kr | 290 362 kr | 2,83 mill kr |
| 2023 | 364 824 kr | 53 456 kr | 46 296 kr | 2,71 mill kr | 133 387 kr | 2,57 mill kr |
| 2020 | 0 kr | −600 kr | −489 kr | 88 116 kr | 88 116 kr | 0 kr |
| 2019 | 0 kr | −600 kr | −482 kr | 88 605 kr | 88 605 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 77 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917627401/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917627401/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917627401",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1682274,
"operating_profit": 286965,
"net_profit": 223177,
"equity": 513539,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1861936,
"operating_profit": 201259,
"net_profit": 156976,
"equity": 290362,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917627401" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vegårshei Pukk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vegårshei Pukk AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vegårshei Pukk AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 29.08.2016Styre
3Sist endret 29.08.2016Regnskapsfører
1Sist endret 23.10.2021API og MCPGET /company/917627401/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917627401/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917627401",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917627401" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vegårshei Pukk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vegårshei Pukk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vegårshei Pukk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bergan Maskin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Nilsen Maskin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917627401/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917627401/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917627401",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BERGAN MASKIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "NILSEN MASKIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917627401" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vegårshei Pukk AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vegårshei Pukk AS eier Bergan Maskin AS, og hvem eier resten?
Er Vegårshei Pukk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vegårshei Pukk AS | BEDR | Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin | Vegårshei | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917627401/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917627401/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917627401",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917627401" })Spør AI-assistenten
Når ble Vegårshei Pukk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vegårshei Pukk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vegårshei Pukk AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 17,2 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 4,83 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 43,5 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917627401/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917627401/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917627401",
"nace_code": "08.120",
"industry_count": 330,
"revenue": { "value": 1682274, "percentile": 0.4255 },
"operating_margin": { "value": 0.1706, "percentile": 0.7649 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917627401" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vegårshei Pukk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vegårshei Pukk AS blant de største selskapene innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin?
Hvor solid er Vegårshei Pukk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Vegårshei Pukk AS
Hvor stor er bransjen Vegårshei Pukk AS tilhører?
Vegårshei Pukk AS er ett av 2 selskaper innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Vegårshei, og ett av 523 på landsbasis.
Hvor lenge har Vegårshei Pukk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vegårshei Pukk AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 26 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Vegårshei Pukk AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vegårshei Pukk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Vegårshei Pukk AS?
Vegårshei Pukk AS er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin (næringskode 08.120). Registrert aktivitet: Bergverksdrift, salg av jord og andre tilknytta tjenester.
Hvem leder Vegårshei Pukk AS?
Steinar Sunde er registrert som daglig leder i Vegårshei Pukk AS.
Hvem er styreleder i Vegårshei Pukk AS?
Styrets leder i Vegårshei Pukk AS er Håvard Nilsen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Vegårshei Pukk AS?
Vegårshei Pukk AS eies i hovedsak av Bergan Maskin AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Vegårshei Pukk AS for i 2025?
Vegårshei Pukk AS hadde i 2025 en omsetning på 1,68 mill kr og et overskudd på 223 177 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Vegårshei Pukk AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vegårshei Pukk AS en egenkapital på 513 539 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 17,2 %.
Hvilken regnskapsfører bruker Vegårshei Pukk AS?
I Enhetsregisteret er Vegårshei Pukk AS registrert med regnskapsfører Sunde Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.