Bragerhaug AS
Org.nr 913821017
Om Bragerhaug AS
Bragerhaug AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Harald Bragerhaug er daglig leder, og Harald Bragerhaug er styreleder. I 2025 hadde Bragerhaug AS en omsetning på 466,08K kr, en nedgang på 81 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3 033 kr. Egenkapitalen var 17,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bragerhaug Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Nord-Aurdal, og ett av 519 i Norge. Det ble etablert samme år som 18 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Investerings- og forvaltningsvirksomhet.
Formål
Utleie av maskiner, utstyr og arbeidskraft. Investerings- og forvaltningsvirksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper, erverv av aksjer og andre selskapsandeler, samt annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 466,08K kr | −134,04K kr | 3 033 kr | 38,51 mill kr | 17,19 mill kr | 21,31 mill kr |
| 2024 | 2,40 mill kr | −363,15K kr | 48,48K kr | 41,82 mill kr | 17,19 mill kr | 24,63 mill kr |
| 2023 | 1,16 mill kr | −78,35K kr | −122,42K kr | 45,23 mill kr | 3,14 mill kr | 42,09 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −37,47K kr | 2,97 mill kr | 25,11 mill kr | 3,26 mill kr | 21,84 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −18,05K kr | −14,08K kr | 24,15 mill kr | 293,87K kr | 23,86 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 27.06.2014Styre
2Sist endret 27.06.2014Regnskapsfører
1Sist endret 27.06.2014Revisor
1Sist endret 03.08.2021Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- H. Bragerhaug AS50 %
- Bragerhaug Holding AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bragerhaug Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 500 |
| H. Bragerhaug AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Bragerhaug AS
2 selskaperKunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2024 | Kapital ↗ |
| 21.2.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 21.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 11.1.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 11.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 44,7 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 28,85 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 1,24 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,0 % | 3,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -80,6 % | +2,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
BRAGERHAUG AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Skøien Pukkverk AS | Søndre Land | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Valdres Pukkverk AS | Nord-Aurdal | 100.0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Bragerhaug AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bragerhaug AS?
Det er registrert 519 selskaper i Norge innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, hvorav 3 i Nord-Aurdal.
Er Bragerhaug AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 18 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Bragerhaug AS i Enhetsregisteret?
Bragerhaug AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Bragerhaug AS?
Daglig leder i Bragerhaug AS er Harald Bragerhaug, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Bragerhaug AS?
Største aksjonær i Bragerhaug AS er Bragerhaug Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av H. Bragerhaug AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Bragerhaug AS?
Bragerhaug AS hadde i 2025 en omsetning på 466,08K kr og et overskudd på 3 033 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Bragerhaug AS?
I 2025 hadde Bragerhaug AS et driftsresultat på −134,04K kr.
Hva er aksjekapitalen i Bragerhaug AS?
Bragerhaug AS har en registrert aksjekapital på 14,10 mill kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.