Etm4u AS
- Omsetning
- 41,3 mill
- +10,8 %
- Resultat
- 5,4 mill
- +7,4 %
- Ansatte
- 10
- −1 siden mars
Om Etm4u AS
Etm4u AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Børge Espolin Johnson er daglig leder, og Petter Sagberg er styreleder. Selskapet er ett av 35 innen engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Nordre Follo, og ett av 1 577 i Norge. Det ble etablert samme år som 55 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet og formål
Salg og distribusjon av elektrotekniske produkter samt å drive virksomhet som naturlig hører inn under det samme.
AI-sammendrag
Solid omsetningsvekst på 11% til 41 mill. kr plasserer selskapet blant topp 25% i IKT-engrosbransjen på både omsetning og driftsmargin – et tegn på høy operasjonell effektivitet for sin størrelse. Egenkapitalandelen er imidlertid lav sammenlignet med bransjesnittet, med en gjeldsgrad som indikerer at driften er betydelig lånefinansiert og at selskapet er eksponert for likviditetsrisiko ved et eventuelt omsetningsfall. Eierskapet er spredt mellom flere aksjonærer med HABO HOLDING AS som største eier med 36%, og signaturkravet om fellessignering mellom daglig leder og styreleder antyder en bevisst kontrollstruktur i ledelsen.
API og MCPGET /company/917620695
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917620695" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917620695",
"name": "ETM4U AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.500",
"nace_desc": "Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917620695" })Spør AI-assistenten
Når ble Etm4u AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nordre Follo holder Etm4u AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Etm4u AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,8 % fra 2024 · +73,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41,30 mill kr | 6,85 mill kr | 5,42 mill kr | 14,76 mill kr | 2,31 mill kr | 12,44 mill kr |
| 2024 | 37,27 mill kr | 6,43 mill kr | 5,05 mill kr | 12,47 mill kr | 5,59 mill kr | 6,88 mill kr |
| 2023 | 28,98 mill kr | 2,98 mill kr | 2,35 mill kr | 8,53 mill kr | 4,24 mill kr | 4,30 mill kr |
| 2022 | 23,08 mill kr | 2,13 mill kr | 1,64 mill kr | 7,33 mill kr | 2,81 mill kr | 4,52 mill kr |
| 2021 | 23,78 mill kr | 3,82 mill kr | 2,98 mill kr | 7,43 mill kr | 2,10 mill kr | 5,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 57 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/917620695/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917620695/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917620695",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 41296349,
"operating_profit": 6848428,
"net_profit": 5424629,
"equity": 2310812,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 37267269,
"operating_profit": 6427714,
"net_profit": 5049436,
"equity": 5586183,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917620695" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Etm4u AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Etm4u AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Etm4u AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 23.01.2017Styre
3Sist endret 07.01.2021Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2017Revisor
1Sist endret 26.08.2016API og MCPGET /company/917620695/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917620695/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917620695",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917620695" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Etm4u AS?
List alle roller i Etm4u AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Etm4u AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 3 endret eierandel
- Etm4u AShadde 8,1 %
- Habo Holding AS33,1 % → 36 %
- Børge Espolin Johnson24,3 % → 26,5 %
- Håvar Menken18,9 % → 20,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Habo Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 36,0 % | 666 |
| Børge Espolin Johnson | Person | Ordinære aksjer | 26,5 % | 490 |
| Håvar Menken | Person | Ordinære aksjer | 20,6 % | 381 |
| Espotech AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,5 % | 176 |
| Menken Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,4 % | 137 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917620695/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917620695/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917620695",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HABO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 36, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ESPOTECH AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 9.51, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917620695" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Etm4u AS?
Er Etm4u AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Etm4u AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Etm4u AS | BEDR | Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr | Nordre Follo | 10 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.1.2026 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 21.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.12.2021 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 30.11.2021 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 26.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917620695/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917620695/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917620695",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-13", "type": "Meldepliktig avtale", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917620695" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Etm4u AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Etm4u AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Etm4u AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 5,6 % av driftsinntektene — 6,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,6 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 13,1 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 15,7 % | 39,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 5,39 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 234,7 % | 10,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,8 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 4,13 mill kr | 3,24 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 57,8 % | 57,4 % |
| Lønnskostnad | 19,9 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 5,6 % | 12,3 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917620695/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917620695/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917620695",
"nace_code": "46.500",
"industry_count": 1099,
"revenue": { "value": 41296349, "percentile": 0.8476 },
"operating_margin": { "value": 0.1658, "percentile": 0.8102 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917620695" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Etm4u AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Etm4u AS blant de største selskapene innen engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr?
Hvor solid er Etm4u AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
ETM4U AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Etm4u AS | Nordre Follo | 8,1 % | 2018 | 2020 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Etm4u AS
Hvor stor er bransjen Etm4u AS tilhører?
Etm4u AS er ett av 35 selskaper innen engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Nordre Follo, og ett av 1 577 på landsbasis.
Hvor lenge har Etm4u AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Etm4u AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Etm4u AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr er en driftsmargin på 3,7 %. Etm4u AS lå på 16,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Etm4u AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Etm4u AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Etm4u AS?
Børge Espolin Johnson er registrert som daglig leder i Etm4u AS.
Hvem eier Etm4u AS?
Etm4u AS eies i hovedsak av Habo Holding AS (36 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Etm4u AS for i 2025?
Etm4u AS hadde i 2025 en omsetning på 41,30 mill kr og et overskudd på 5,42 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Etm4u AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Etm4u AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Etm4u AS?
Det er registrert 10 ansatte i Etm4u AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Etm4u AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.