Industriveien 41 AS
- Omsetning
- 3,1 mill
- +4,3 %
- Resultat
- 503 480
- +89,2 %
Om Industriveien 41 AS
Industriveien 41 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Namsos, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Jarle Ketil Rasmussen er daglig leder, og Jarle Ketil Rasmussen er styreleder. I 2025 hadde Industriveien 41 AS en omsetning på 3,10 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 503 480 kr. Egenkapitalen var 5,30 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ive Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 307 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Namsos, og ett av 76 550 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 631 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utvikling, utbygging, utleie og salg av fast eiendom.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/917516243
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917516243" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917516243",
"name": "INDUSTRIVEIEN 41 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NAMSOS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917516243" })Spør AI-assistenten
Hva driver Industriveien 41 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Industriveien 41 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Industriveien 41 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,3 % fra 2024 · +19,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,10 mill kr | 2,12 mill kr | 503 480 kr | 29,39 mill kr | 5,30 mill kr | 24,09 mill kr |
| 2024 | 2,97 mill kr | 2,03 mill kr | 266 085 kr | 28,87 mill kr | 5,03 mill kr | 23,85 mill kr |
| 2023 | 2,77 mill kr | 1,85 mill kr | 164 637 kr | 29,88 mill kr | 4,79 mill kr | 25,10 mill kr |
| 2022 | 2,59 mill kr | 1,62 mill kr | 502 737 kr | 29,96 mill kr | 4,62 mill kr | 25,34 mill kr |
| 2021 | 2,58 mill kr | 1,74 mill kr | 731 360 kr | 31,02 mill kr | 4,12 mill kr | 26,90 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 21 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,1 mill kr (4 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 23 mill kr (79 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 330 000 kr
API og MCPGET /company/917516243/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917516243/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917516243",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3096450,
"operating_profit": 2120136,
"net_profit": 503480,
"equity": 5304914,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2968395,
"operating_profit": 2032915,
"net_profit": 266085,
"equity": 5028534,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917516243" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Industriveien 41 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Industriveien 41 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Industriveien 41 AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 01.11.2025Styre
5Sist endret 25.06.2026Revisor
1Sist endret 01.11.2025API og MCPGET /company/917516243/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917516243/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917516243",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917516243" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Industriveien 41 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Industriveien 41 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Industriveien 41 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ive Holding AS100 %
- Sølberg AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ive Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917516243/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917516243/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917516243",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "IVE HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917516243" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Industriveien 41 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Industriveien 41 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Industriveien 41 AS eier Ive Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ive Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/917516243/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917516243/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917516243",
"chain": [
{ "org_no": "998155827", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921056672", "owner_pct": 86.38, … },
{ "org_no": "887552452", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917516243" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Industriveien 41 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Industriveien 41 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Industriveien 41 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industriveien 41 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Namsos | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2026 | Styre ↗ |
| 1.11.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 1.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.11.2025 | Signatur ↗ |
| 1.11.2025 | Revisor ↗ |
| 1.11.2025 | Styre ↗ |
| 1.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917516243/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917516243/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917516243",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917516243" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Industriveien 41 AS sist endret?
Har Industriveien 41 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Industriveien 41 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−Kai Vidar Moe(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 10,5 % av driftsinntektene — 8,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 68,5 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 16,3 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 18,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 4,54 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 10,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 21,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917516243/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917516243/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917516243",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64561,
"revenue": { "value": 3096450, "percentile": 0.8074 },
"operating_margin": { "value": 0.6847, "percentile": 0.8042 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917516243" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Industriveien 41 AS på i bransjen?
Hvor ligger Industriveien 41 AS blant de 64561 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Industriveien 41 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+43 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Industriveien 41 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Industriveien 41 AS?
Det er registrert 76 550 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 307 i Namsos.
Er Industriveien 41 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 631 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Industriveien 41 AS et aktivt selskap?
Industriveien 41 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Industriveien 41 AS?
Daglig leder i Industriveien 41 AS er Jarle Ketil Rasmussen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Industriveien 41 AS?
Jarle Ketil Rasmussen er registrert som styreleder i Industriveien 41 AS, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Industriveien 41 AS?
Industriveien 41 AS eies i hovedsak av Ive Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Industriveien 41 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,10 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,30 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Industriveien 41 AS?
Industriveien 41 AS har en registrert aksjekapital på 53 906 kr, fordelt på 10 000 aksjer.
Hvem er revisor for Industriveien 41 AS?
Bdo AS er registrert som revisor for Industriveien 41 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.