Rapid Rappel Technology AS
- Omsetning
- 32 633
- −74,2 %
- Resultat
- −334 382
- 7 års regnskap
Om Rapid Rappel Technology AS
Rapid Rappel Technology AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stjørdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Morten Mondahl er styrets leder. I 2025 hadde Rapid Rappel Technology AS en omsetning på 32 633 kr, en nedgang på 74 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 334 382 kr. Egenkapitalen var −1,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Morten Mondahl med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Stjørdal, og ett av 5 458 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Investeringer i andre selskap og fast eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/917106096
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917106096" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917106096",
"name": "RAPID RAPPEL TECHNOLOGY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.110",
"nace_desc": "Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STJØRDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917106096" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Rapid Rappel Technology AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rapid Rappel Technology AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Rapid Rappel Technology AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −74,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32 633 kr | −334 171 kr | −334 382 kr | 1,20 mill kr | −1,90 mill kr | 3,10 mill kr |
| 2024 | 126 667 kr | −399 107 kr | −400 186 kr | 1,30 mill kr | −1,57 mill kr | 2,87 mill kr |
| 2023 | 42 500 kr | −536 075 kr | −529 136 kr | 1,62 mill kr | −1,17 mill kr | 2,79 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −111 073 kr | −111 054 kr | 1,46 mill kr | −638 940 kr | 2,10 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −119 006 kr | −119 041 kr | 994 113 kr | −527 886 kr | 1,52 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 96 000 kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/917106096/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917106096/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917106096",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 32633,
"operating_profit": -334171,
"net_profit": -334382,
"equity": -1902644,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 126667,
"operating_profit": -399107,
"net_profit": -400186,
"equity": -1568262,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917106096" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rapid Rappel Technology AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rapid Rappel Technology AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rapid Rappel Technology AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 29.04.2016Regnskapsfører
1Sist endret 04.04.2018API og MCPGET /company/917106096/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917106096/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917106096",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917106096" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rapid Rappel Technology AS?
Hvem er regnskapsfører for Rapid Rappel Technology AS?
List alle roller i Rapid Rappel Technology AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Morten Mondahl | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 35 570 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917106096/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917106096/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917106096",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917106096" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rapid Rappel Technology AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Rapid Rappel Technology AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Rapid Rappel Technology AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/917106096/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917106096/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917106096",
"chain": [
{ "org_no": "917106096", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917106096" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Rapid Rappel Technology AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rapid Rappel Technology AS | BEDR | Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet | Stjørdal | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.6.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.12.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917106096/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917106096/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917106096",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917106096" })Spør AI-assistenten
Når leverte Rapid Rappel Technology AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rapid Rappel Technology AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rapid Rappel Technology AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarer→74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
- Immateriell rettighetPatent:Descent control device(Patent opphørt)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetPatent:DESCENT CONTROL DEVICE(Meddelt)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -158,8 % | 40,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 1,48 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917106096/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917106096/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917106096",
"nace_code": "74.110",
"industry_count": 2054,
"revenue": { "value": 32633, "percentile": 0.4558 },
"operating_margin": { "value": -10.2403, "percentile": 0.0468 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917106096" })Spør AI-assistenten
Er Rapid Rappel Technology AS blant de største selskapene innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet?
Hvor solid er Rapid Rappel Technology AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rapid Rappel Technology AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Rapid Rappel Technology AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (515 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 14.12.2016 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 450 000 kr | Tilskudd |
| 13.5.2016 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 65 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/917106096/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917106096/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917106096",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 450000,
"innvilget_dato": "2016-12-14",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "917106096" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Rapid Rappel Technology AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Rapid Rappel Technology AS fått?
Immaterielle rettigheter
Rapid Rappel Technology AS har 1 varemerke og 2 patenter registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| RAPID RAPPEL ↗ | 201709102 | 293531 | Registrert | 11.7.2027 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
RAPID RAPPEL TECHNOLOGY AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rapid Rappel AS | Stjørdal | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Stjørdal
1 000+ til i Stjørdal →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Rapid Rappel Technology AS
Hvor stor er bransjen Rapid Rappel Technology AS tilhører?
Rapid Rappel Technology AS er ett av 17 selskaper innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Stjørdal, og ett av 5 458 på landsbasis.
Hvor lenge har Rapid Rappel Technology AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rapid Rappel Technology AS ble etablert i 2016 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Er Rapid Rappel Technology AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rapid Rappel Technology AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Rapid Rappel Technology AS med?
Rapid Rappel Technology AS er registrert i bransjen Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet (næringskode 74.110). Registrert aktivitet: Holdingselskap.
Hvem er største aksjonær i Rapid Rappel Technology AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Morten Mondahl største eier i Rapid Rappel Technology AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Rapid Rappel Technology AS for i 2025?
Rapid Rappel Technology AS hadde i 2025 en omsetning på 32 633 kr og et underskudd på 334 382 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Rapid Rappel Technology AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Rapid Rappel Technology AS er 35 570 kr (35 570 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Eier Rapid Rappel Technology AS patenter eller varemerker?
Rapid Rappel Technology AS har 2 patenter og 1 varemerke registrert hos Patentstyret.
Hvor holder Rapid Rappel Technology AS til?
Rapid Rappel Technology AS holder til i c/o Morten Mondahl Furuvegen 4, 7507, STJØRDAL, i Stjørdal kommune i Trøndelag.
Hvilken regnskapsfører bruker Rapid Rappel Technology AS?
I Enhetsregisteret er Rapid Rappel Technology AS registrert med regnskapsfører Sparebank 1 Regnskapshuset Smn AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.