Holdcar AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −2,6 mill
- 7 års regnskap
Om Holdcar AS
Holdcar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Robert Monsen er styrets leder. I 2025 hadde Holdcar AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2,55 mill kr. Egenkapitalen var −93,04 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Castra Invest AS med 37,4 % av aksjene. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Investering i aksjer, og annen tilsvarende virksomhet, eierskap i andre selskaper, samt alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/917100268
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917100268" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917100268",
"name": "HOLDCAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917100268" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bergen holder Holdcar AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Holdcar AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Holdcar AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −126 875 kr | −2,55 mill kr | 38 500 kr | −93,04 mill kr | 93,07 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −126 723 kr | −2,46 mill kr | 38 500 kr | −90,48 mill kr | 90,52 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −150 750 kr | −4,42 mill kr | 38 973 kr | −88,02 mill kr | 88,06 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −153 000 kr | −153 000 kr | 168 000 kr | −83,59 mill kr | 83,75 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −213 000 kr | −213 000 kr | 287 000 kr | −83,43 mill kr | 83,72 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIEgenkapitalen besto i hovedsak av innskutt kapital i 2025. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/917100268/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917100268/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917100268",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 0,
"operating_profit": -126875,
"net_profit": -2552403,
"equity": -93035709,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 0,
"operating_profit": -126723,
"net_profit": -2461151,
"equity": -90483306,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917100268" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Holdcar AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Holdcar AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Holdcar AS de siste årene.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 07.02.2020API og MCPGET /company/917100268/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917100268/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917100268",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917100268" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Holdcar AS?
List alle roller i Holdcar AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 nye · 3 endret eierandel
- Klevenstern AS18,3 %
- Mecca Invest AS18,3 %
- 1337 Invest AS9,4 %
- Haaheim Hansen Invest AS2,6 %
- Jera Invest AS1,3 %
- Pioneer Investor AS66,7 % → 11,7 %
- Castra Invest AS12,3 % → 37,4 %
- Jan Kåre Slettene21 % → 1,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Castra Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 37,4 % | 224 200 |
| Klevenstern AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18,3 % | 110 000 |
| Mecca Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18,3 % | 110 000 |
| Pioneer Investor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,7 % | 70 000 |
| 1337 Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,4 % | 56 250 |
| Haaheim Hansen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 15 750 |
| Jera Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,3 % | 7 500 |
| Jan Kåre Slettene | Person | Ordinære aksjer | 1,1 % | 6 300 |
8 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917100268/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917100268/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917100268",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CASTRA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 37.37, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "KLEVENSTERN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 18.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 8
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917100268" })Spør AI-assistenten
Er Holdcar AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Holdcar AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Holdcar AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 29.11.2023 | Revisor ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917100268/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917100268/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917100268",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917100268" })Spør AI-assistenten
Når ble Holdcar AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Holdcar AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Holdcar AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -241651,2 % | 85,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917100268/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917100268/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917100268",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45456,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0022 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917100268" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Holdcar AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Holdcar AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Hvor solid er Holdcar AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Holdcar AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 29.5.2019 | Utvikling av nytt og effektiviserende styringssystem for bobilbransjen | 2019–2020 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/917100268/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917100268/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917100268",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Utvikling av nytt og effektiviserende styringssystem for bobilbransjen",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2019-05-29",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "917100268" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Holdcar AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Holdcar AS søkt om, og ble de godkjent?
Investeringer
HOLDCAR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Wayfare Invest AS | Oslo | 0,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Holdcar AS
Er Holdcar AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 89 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 676 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Holdcar AS?
Holdcar AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Holdcar AS?
Holdcar AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Holdcar AS?
Holdcar AS eies i hovedsak av Castra Invest AS (37,4 %). Totalt er det registrert 8 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Holdcar AS?
Holdcar AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 2,55 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Holdcar AS?
I 2025 hadde Holdcar AS et driftsresultat på −126 875 kr.
Får Holdcar AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Holdcar AS oppført med 1 godkjent SkatteFUNN-søknad. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Har Holdcar AS revisor?
Holdcar AS har fravalgt revisjon (registrert 29.11.2023). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.