Veblungsnes Sandtak A/s
- Omsetning
- 13,4 mill
- −17,1 %
- Resultat
- −815 018
- −148,2 %
- Ansatte
- 11
- −3 siden mars
Om Veblungsnes Sandtak A/s
Veblungsnes Sandtak A/s er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rauma, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 1968 og har vært i drift i 58 år. John Krogsæter er daglig leder, og John Krogsæter er styreleder. I 2025 hadde Veblungsnes Sandtak A/s en omsetning på 13,41 mill kr, en nedgang på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 815 018 kr. Egenkapitalen var 9,09 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er John Krogsæter med 45,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Rauma, og ett av 523 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Drive og erverve sandtak og fast eiendom, rederi- virksomhet, sementvareproduksjon og handel.
API og MCPGET /company/917096147
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917096147" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917096147",
"name": "Veblungsnes Sandtak A/S",
"org_form": "AS",
"nace_code": "08.120",
"nace_desc": "Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "RAUMA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917096147" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Veblungsnes Sandtak A/s registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Veblungsnes Sandtak A/s stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Rauma holder Veblungsnes Sandtak A/s til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −17,1 % fra 2024 · −12,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,41 mill kr | −1,12 mill kr | −815 018 kr | 14,97 mill kr | 9,09 mill kr | 5,88 mill kr |
| 2024 | 16,18 mill kr | 2,01 mill kr | 1,69 mill kr | 15,85 mill kr | 9,91 mill kr | 5,95 mill kr |
| 2023 | 11,42 mill kr | −708 551 kr | −508 587 kr | 11,47 mill kr | 9,61 mill kr | 1,87 mill kr |
| 2022 | 14,22 mill kr | 587 311 kr | 457 081 kr | 12,17 mill kr | 9,36 mill kr | 2,81 mill kr |
| 2021 | 15,38 mill kr | 1,33 mill kr | 1,01 mill kr | 13,19 mill kr | 9,18 mill kr | 4,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 38 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917096147/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917096147/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917096147",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13413765,
"operating_profit": -1117587,
"net_profit": -815018,
"equity": 9092543,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16182402,
"operating_profit": 2014366,
"net_profit": 1692460,
"equity": 9907561,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917096147" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Veblungsnes Sandtak A/s per år.
Hvordan har omsetningen til Veblungsnes Sandtak A/s utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Veblungsnes Sandtak A/s i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 16.03.2013Styre
3Sist endret 04.02.2026Revisor
1Sist endret 04.02.2012API og MCPGET /company/917096147/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917096147/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917096147",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917096147" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Veblungsnes Sandtak A/s?
Hvem er daglig leder og styreleder i Veblungsnes Sandtak A/s?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Veblungsnes Sandtak A/s?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Veblungsnes Sandtak A/shadde 5,5 %
- John Krogsæter40,4 % → 45,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| John Krogsæter | Person | Ordinære aksjer | 45,9 % | 336 |
| Astrid Elin Krogsæter | Person | Ordinære aksjer | 29,5 % | 216 |
| Dagfinn Krogsæter | Person | Ordinære aksjer | 10,9 % | 80 |
| Iben Einar Krogsæter | Person | Ordinære aksjer | 3,4 % | 25 |
| Øystein Andres Krogsæter | Person | Ordinære aksjer | 3,4 % | 25 |
| Silje Marie Krogsæter | Person | Ordinære aksjer | 3,4 % | 25 |
| Thor Grunde Krogsæter | Person | Ordinære aksjer | 3,4 % | 25 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917096147/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917096147/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917096147",
"shareholders": [
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917096147" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Veblungsnes Sandtak A/s?
Er Veblungsnes Sandtak A/s eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Veblungsnes Sandtak A/s, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Veblungsnes Sandtak AS | BEDR | Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin | Rauma | 11 |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.1.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2019 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.4.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917096147/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917096147/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917096147",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917096147" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Veblungsnes Sandtak A/s sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Veblungsnes Sandtak A/s i Brønnøysundregistrene?
Når ble Veblungsnes Sandtak A/s sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→11
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→13
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 37,6 % av driftsinntektene — 16,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,3 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | -6,1 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandel | 60,7 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 6,01 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -9,0 % | 3,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -17,1 % | +0,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,22 mill kr | 2,51 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 30,9 % | 31,8 % |
| Lønnskostnad | 37,6 % | 20,8 % |
| Annen driftskostnad | 34,7 % | 34,5 % |
| Avskrivninger | 5,1 % | 4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917096147/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917096147/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917096147",
"nace_code": "08.120",
"industry_count": 330,
"revenue": { "value": 13413765, "percentile": 0.7173 },
"operating_margin": { "value": -0.0833, "percentile": 0.2015 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917096147" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Veblungsnes Sandtak A/s sammenlignet med andre i bransjen?
Er Veblungsnes Sandtak A/s blant de største selskapene innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin?
Hvor solid er Veblungsnes Sandtak A/s sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
Veblungsnes Sandtak A/S eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Veblungsnes Sandtak A/s | Rauma | 5,5 % | 2015 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Rauma
+961 til i Rauma →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Veblungsnes Sandtak A/s
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Veblungsnes Sandtak A/s?
Det er registrert 523 selskaper i Norge innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, hvorav 3 i Rauma.
Er Veblungsnes Sandtak A/s et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1968, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje.
Hva er statusen til Veblungsnes Sandtak A/s?
Veblungsnes Sandtak A/s er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Veblungsnes Sandtak A/s?
Veblungsnes Sandtak A/s driver innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, med NACE-kode 08.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Drive og erverve sandtak og fast eiendom, rederi- virksomhet, sementvareproduksjon og handel.
Hvem er daglig leder i Veblungsnes Sandtak A/s?
Daglig leder i Veblungsnes Sandtak A/s er John Krogsæter, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Veblungsnes Sandtak A/s?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er John Krogsæter største eier i Veblungsnes Sandtak A/s med 45,9 % av aksjene. Nest størst er Astrid Elin Krogsæter med 29,5 %.
Hva er omsetningen til Veblungsnes Sandtak A/s?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 13,41 mill kr, ned 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 9,09 mill kr ved årsslutt.
Er Veblungsnes Sandtak A/s registrert i MVA-registeret?
Veblungsnes Sandtak A/s er registrert i MVA-registeret (siden 1970) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.