Immerse Optics AS
Org.nr 916979444
Om Immerse Optics AS
Immerse Optics AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Nikolai Geert Vinders er daglig leder, og Eirik Gartland Wahlstrøm er styreleder. I 2025 hadde Immerse Optics AS en omsetning på 4,27 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 45 907 kr. Egenkapitalen var 1,66 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Egw Holding AS med 26,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 130 innen detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Oslo, og ett av 873 i Norge. Det ble etablert samme år som 18 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Handel av tilbehør til mobiltelefoner.
Formål
Utvikling, produksjon og salg av audiovisuelt utstyr og alt hva som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/916979444
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916979444" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916979444",
"name": "IMMERSE OPTICS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.400",
"nace_desc": "Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916979444" })Spør AI-assistenten
Når ble Immerse Optics AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Immerse Optics AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Immerse Optics AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,27 mill kr | 20 530 kr | −45 907 kr | 2,89 mill kr | 1,66 mill kr | 1,22 mill kr |
| 2024 | 4,14 mill kr | 49 008 kr | −153 692 kr | 2,81 mill kr | 1,71 mill kr | 1,10 mill kr |
| 2023 | 6,05 mill kr | −267 013 kr | −340 773 kr | 2,65 mill kr | 1,54 mill kr | 1,11 mill kr |
| 2022 | 10,01 mill kr | −468 895 kr | −613 531 kr | 3,13 mill kr | 1,88 mill kr | 1,25 mill kr |
| 2021 | 5,67 mill kr | 400 836 kr | 242 021 kr | 3,75 mill kr | 2,49 mill kr | 1,25 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/916979444/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916979444/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916979444",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4265612,
"operating_profit": 20530,
"net_profit": -45907,
"equity": 1664554,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4136340,
"operating_profit": 49008,
"net_profit": -153692,
"equity": 1710461,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916979444" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Immerse Optics AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Immerse Optics AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Immerse Optics AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 12.09.2024Styre
3Sist endret 04.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025API og MCPGET /company/916979444/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916979444/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916979444",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916979444" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Immerse Optics AS?
Hvem er regnskapsfører for Immerse Optics AS?
List alle roller i Immerse Optics AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- V.w. Invest AS5 % → 8 %
- Fikra Invest AS5 % → 2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Egw Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 26.6 % | 135 000 |
| Zatacka Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 26.6 % | 135 000 |
| V.w. Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8.0 % | 40 672 |
| Ophrys Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4.0 % | 20 330 |
| Wiski Capital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.9 % | 14 882 |
| Marianne Wahlstrøm | Person | Ordinære aksjer | 2.9 % | 14 732 |
| Skjerstad.net AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.6 % | 13 410 |
| Likelihood AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.5 % | 12 585 |
| Meierikvartalet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.4 % | 12 029 |
| Peak Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.4 % | 12 029 |
31 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916979444/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916979444/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916979444",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EGW HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 26.56, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "ZATACKA HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 26.56,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 31
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916979444" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Immerse Optics AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Immerse Optics AS eier Egw Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Immerse Optics AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 44 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Immerse Optics AS | BEDR | Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr | Oslo | − |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.6.2025 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 12.9.2024 | Daglig leder ↗ |
| 26.8.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 26.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.8.2024 | Revisor ↗ |
| 26.8.2024 | Styre ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916979444/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916979444/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916979444",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916979444" })Spør AI-assistenten
Når ble Immerse Optics AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Immerse Optics AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Immerse Optics AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetPatent:Imaging optics(Henlagt)
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:Testing og analyse av DroneMask 2 i krevende operative miljøer(Godkjent)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 41,4 % av driftsinntektene — 30,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,5 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -1,1 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 57,6 % | 29,5 % |
| Likviditetsgrad | 4,25 | 1,41 |
| Gjeldsgrad | 0,74 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,8 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,1 % | +8,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,4 % | 72,1 % |
| Lønnskostnad | 18,2 % | 13,9 % |
| Annen driftskostnad | 40,6 % | 11,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916979444/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916979444/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916979444",
"nace_code": "47.400",
"industry_count": 457,
"revenue": { "value": 4265612, "percentile": 0.5881 },
"operating_margin": { "value": 0.0048, "percentile": 0.4052 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916979444" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Immerse Optics AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Immerse Optics AS på i bransjen?
Hvor ligger Immerse Optics AS blant de 457 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Immerse Optics AS er registrert med 5 tildelinger fra Innovasjon Norge (2,81 mill kr), 2 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (1,05 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 8.6.2022 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 750 000 kr | Garanti |
| 18.9.2017 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 1,50 mill kr | Lån |
| 26.10.2016 | Innovasjonstilskudd | Mentortjenesten | 31 500 kr | Tilskudd |
| 7.10.2016 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 31 500 kr | Tilskudd |
| 15.6.2016 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 500 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/916979444/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916979444/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916979444",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 750000,
"innvilget_dato": "2022-06-08",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Application for support to apply for the H2020 project, SME Phase 1, feasibility study for a hardware platform for mobile Augmented Reality",
"prosjektstart": 2019,
"tildelt_belop": 50000,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Testing og analyse av DroneMask 2 i krevende operative miljøer",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-08-31",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "916979444" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Immerse Optics AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Immerse Optics AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Immerse Optics AS per år.
Immaterielle rettigheter
Immerse Optics AS har 12 varemerker og 1 patent registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| (uten tittel) ↗ | 202202060 | 321158 | Registrert | 9.2.2032 |
| Immerse Optics ↗ | 202117079 | 319975 | Registrert | 9.12.2031 |
| DroneMask ↗ | 202112644 | 318443 | Registrert | 28.9.2031 |
| DroneMask ↗ | 202112643 | 318444 | Registrert | 28.9.2031 |
| MAGIDICE ↗ | 201813373 | 303108 | Registrert | 10.10.2028 |
| Magi Tools ↗ | 201813665 | 302610 | Registrert | 15.10.2028 |
| MAGIKARD ↗ | 201813374 | 302537 | Registrert | 10.10.2028 |
| MAGITILE ↗ | 201813375 | 302539 | Registrert | 10.10.2028 |
| Magi ↗ | 201813668 | 302540 | Registrert | 15.10.2028 |
| (uten tittel) ↗ | 201813669 | 302538 | Registrert | 15.10.2028 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
IMMERSE OPTICS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ludenso AS | Oslo | 100.0 % | 2018 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+14 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Immerse Optics AS
Hvor stor er bransjen Immerse Optics AS tilhører?
Immerse Optics AS er ett av 130 selskaper innen detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Oslo, og ett av 873 på landsbasis.
Hvor lenge har Immerse Optics AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Immerse Optics AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Immerse Optics AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr er en driftsmargin på 2,1 %. Immerse Optics AS lå på 0,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Immerse Optics AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Immerse Optics AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Immerse Optics AS?
Nikolai Geert Vinders er registrert som daglig leder i Immerse Optics AS.
Hvem er største aksjonær i Immerse Optics AS?
Største aksjonær i Immerse Optics AS er Egw Holding AS med 26,6 % av aksjene, fulgt av Zatacka Holding AS (26,6 %) og V.w. Invest AS (8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Immerse Optics AS med overskudd?
Immerse Optics AS hadde i 2025 en omsetning på 4,27 mill kr og et underskudd på 45 907 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Immerse Optics AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Immerse Optics AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.