Stenskjær Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 1,2 mill
- −65,1 %
Om Stenskjær Holding AS
Stenskjær Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Odal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Hans Gunnar Stenskjær er styrets leder. I 2025 hadde Stenskjær Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 1,15 mill kr. Egenkapitalen var 3,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Garli Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen godstransport på vei i Nord-Odal, og ett av 11 303 i Norge. Det ble etablert samme år som 229 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Eie og forvalte eiendom og aksjer.
Formål
Å eie og forvalte fast eiendom, aksjer, verdipapirer og andre formuesverdier av hvilken som helst art, herunder utlån av selskapets verdier, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/916884087
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916884087" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916884087",
"name": "STENSKJÆR HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORD-ODAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916884087" })Spør AI-assistenten
Når ble Stenskjær Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nord-Odal holder Stenskjær Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stenskjær Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −48 577 kr | 1,15 mill kr | 5,65 mill kr | 3,64 mill kr | 2,01 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −40 563 kr | 3,30 mill kr | 5,30 mill kr | 4,49 mill kr | 810 000 kr |
| 2023 | 0 kr | −35 484 kr | 12 420 kr | 2,00 mill kr | 1,99 mill kr | 10 000 kr |
| 2022 | 0 kr | −25 625 kr | 974 375 kr | 2,01 mill kr | 1,98 mill kr | 25 625 kr |
| 2021 | 0 kr | −24 961 kr | −24 961 kr | 1,01 mill kr | 1,01 mill kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,4 mill kr (24 % av balansen)
API og MCPGET /company/916884087/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916884087/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916884087",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -48577, "net_profit": 1151081, "equity": 3642974, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -40563, "net_profit": 3297504, "equity": 4491893, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916884087" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stenskjær Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stenskjær Holding AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stenskjær Holding AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 17.01.2017Regnskapsfører
1Sist endret 11.07.2025Revisor
1Sist endret 18.11.2025API og MCPGET /company/916884087/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916884087/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916884087",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916884087" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stenskjær Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Stenskjær Holding AS?
List alle roller i Stenskjær Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Garli Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Bas-Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
| Os-Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916884087/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916884087/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916884087",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GARLI HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "BAS-INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916884087" })Spør AI-assistenten
Er Stenskjær Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stenskjær Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stenskjær Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Stenskjær Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/916884087/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916884087/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916884087",
"chain": [
{ "org_no": "916884087", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916884087" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stenskjær Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2025 | Revisor ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2020 | Revisor ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916884087/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916884087/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916884087",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-18", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916884087" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Stenskjær Holding AS sist endret?
Har Stenskjær Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stenskjær Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 64,4 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,6 % | 11,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916884087/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916884087/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916884087",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4730,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0006 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916884087" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Stenskjær Holding AS blant de 4730 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stenskjær Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stenskjær Holding AS blant de største selskapene innen godstransport på vei?
Investeringer
STENSKJÆR HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Br. Stenskjær Transport AS | Nord-Odal | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Stenskjær Holding AS
Hvor stor er bransjen Stenskjær Holding AS tilhører?
Stenskjær Holding AS er ett av 23 selskaper innen godstransport på vei i Nord-Odal, og ett av 11 303 på landsbasis.
Hvor lenge har Stenskjær Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stenskjær Holding AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Er Stenskjær Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stenskjær Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Stenskjær Holding AS med?
Stenskjær Holding AS er registrert i bransjen Godstransport på vei (næringskode 49.410). Registrert aktivitet: Eie og forvalte eiendom og aksjer.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Stenskjær Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Stenskjær Holding AS?
Styrets leder i Stenskjær Holding AS er Hans Gunnar Stenskjær. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Stenskjær Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Garli Holding AS største eier i Stenskjær Holding AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Bas-Invest AS med 25 %.
Går Stenskjær Holding AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stenskjær Holding AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 1,15 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Stenskjær Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stenskjær Holding AS en egenkapital på 3,64 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 64,4 %.
Hvilket org.nr har Stenskjær Holding AS?
Stenskjær Holding AS har organisasjonsnummer 916 884 087. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.