Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stave Camping AS

Org.nr 916571798
Omsetning
5,2 mill
+8,3 %
Resultat
495 196
−13,6 %
Ansatte
5
−3 siden juli
Mer

Om Stave Camping AS

Stave Camping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Andøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Ronny André Kjenstad er daglig leder, og Inger Anne Hovind Frøysedal er styreleder. I 2025 hadde Stave Camping AS en omsetning på 5,17 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 495 196 kr. Egenkapitalen var 1,76 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Inger Anne Hovind Frøysedal med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen drift av campingplasser i Andøy, og ett av 1 128 i Norge. Det ble etablert samme år som 27 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).

Aktivitet

Campingdrift, utendørs spa, kajakk-utleie, turist aktiviteter, kurs og opplæring. Hundetjeneste, søk med hund etter udetonert sprengstoff, aktiviteter knyttet til anleggsvirksomhet, rådgivning og rapportering, utvikling av hundetjeneste og regelverk knyttet opp mot det sivile samfunn, sikkerhet og kenneldrift. Samt andre tjenester som naturlig står til i tilknytning til dette.

Formål

Campingdrift, utendørs spa, Kajakk utleie, turistaktiviteter, kurs og opplæring. Hundetjeneste; trening, kurs, og opplæring av hund. Samt andre tjenester som naturlig står til i tilknytning til dette. Herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

API og MCPGET /company/916571798

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916571798" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916571798",
  "name": "STAVE CAMPING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "55.300",
  "nace_desc": "Drift av campingplasser",
  "employees": 5,
  "address": { "municipality": "ANDØY", "county": "NORDLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "916571798" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stave Camping AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Andøy holder Stave Camping AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Stave Camping AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +8,3 % fra 2024 · +94,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,17 mill kr679 423 kr495 196 kr4,91 mill kr1,76 mill kr3,15 mill kr
20244,77 mill kr814 898 kr573 184 kr4,22 mill kr1,26 mill kr2,95 mill kr
20234,08 mill kr336 801 kr273 833 kr3,14 mill kr691 737 kr2,45 mill kr
20223,90 mill kr265 280 kr182 721 kr2,94 mill kr494 707 kr2,44 mill kr
20212,65 mill kr−102 997 kr42 532 kr1,74 mill kr311 986 kr1,43 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler4,91 mill kr
Anleggsmidler57 %2,78 mill krOmløpsmidler43 %2,13 mill kr
Egenkapital og gjeld4,91 mill kr
Innskutt egenkapital1 %54 430 krOpptjent egenkapital35 %1,71 mill krKortsiktig gjeld19 %947 819 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,49 mill kr
Finansinntekter44 908 kr
Finanskostnader102 656 kr
Netto finans−57 748 kr
Ordinært resultat før skatt621 675 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/916571798/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916571798/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916571798",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 5170244,
      "operating_profit": 679423,
      "net_profit": 495196,
      "equity": 1760116,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 4772211,
      "operating_profit": 814898,
      "net_profit": 573184,
      "equity": 1264921,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "916571798" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stave Camping AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stave Camping AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Stave Camping AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 15.01.2016
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 15.01.2016
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 15.01.2016
Regnskapsfører
repr. ØKONOMIBISTAND REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/916571798/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916571798/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916571798",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "916571798" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Stave Camping AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Stave Camping AS?
  • List alle roller i Stave Camping AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Inger Anne Hovind FrøysedalPersonOrdinære aksjer50,0 %30
Ronny André KjenstadPersonOrdinære aksjer50,0 %30

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/916571798/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916571798/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916571798",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "916571798" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stave Camping AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Stave Camping AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Stave Camping AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stave Camping ASBEDRDrift av campingplasserAndøy5

Kunngjøringer16

API og MCPGET /company/916571798/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916571798/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916571798",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-05-15", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916571798" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Stave Camping AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Stave Camping AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stave Camping AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:10→5
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→10
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:-→8
  5. Offentlig støtte registrert
    Innovasjon Norge:Risikolån og garantier(755 000 kr)

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 16,3 % av driftsinntektene — 10,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin13,1 %10,5 %
Resultatmargin9,6 %6,4 %
Egenkapitalandel35,8 %40,2 %
Likviditetsgrad2,251,72
Gjeldsgrad1,791,03
Egenkapitalrentabilitet28,1 %11,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+8,3 %+5,2 %
Omsetning per ansatt1,03 mill kr595 176,8 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad16,3 %6,1 %
Lønnskostnad32,9 %29,6 %
Annen driftskostnad31,0 %39,3 %
Avskrivninger6,7 %6,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/916571798/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916571798/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916571798",
  "nace_code": "55.300",
  "industry_count": 649,
  "revenue": { "value": 5170244, "percentile": 0.7635 },
  "operating_margin": { "value": 0.1314, "percentile": 0.5475 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "916571798" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Stave Camping AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stave Camping AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Stave Camping AS blant de 649 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Offentlig støtte

Stave Camping AS er registrert med 6 tildelinger fra Innovasjon Norge (4,92 mill kr).

6 tildelinger, til sammen 4,92 mill kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
22.5.2026Risikolån og garantierDistriktsrettede risikolån755 000 krLån
26.2.2026Klynger og nettverkBedriftsnettverk650 000 krTilskudd
7.10.2024Klynger og nettverkBedriftsnettverk650 000 krTilskudd
22.6.2023Klynger og nettverkBedriftsnettverk630 000 krTilskudd
11.10.2021Ekstraordinære tiltakKoronatiltak1,44 mill krTilskudd
24.3.2021Ekstraordinære tiltakKoronatiltak800 000 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/916571798/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916571798/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916571798",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
      "innvilget_belop": 755000,
      "innvilget_dato": "2026-05-22",
      …
    },
    …
  ],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": []
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "916571798" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken offentlig støtte har Stave Camping AS fått?
  • Hvor mye har Stave Camping AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
  • Oppsummer all offentlig støtte til Stave Camping AS per år.

Spørsmål og svar om Stave Camping AS

Hvor stor er bransjen Stave Camping AS tilhører?

Stave Camping AS er ett av 5 selskaper innen drift av campingplasser i Andøy, og ett av 1 128 på landsbasis.

Hvor lenge har Stave Camping AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Stave Camping AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Stave Camping AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stave Camping AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Stave Camping AS?

Ronny André Kjenstad er registrert som daglig leder i Stave Camping AS.

Hvem er største aksjonær i Stave Camping AS?

Største aksjonær i Stave Camping AS er Inger Anne Hovind Frøysedal med 50 % av aksjene, fulgt av Ronny André Kjenstad (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Stave Camping AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,17 mill kr, opp 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,76 mill kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Stave Camping AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Stave Camping AS en egenkapital på 1,76 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 35,8 %.

Hvor solid er økonomien i Stave Camping AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Stave Camping AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor mange jobber i Stave Camping AS?

Det er registrert 5 ansatte i Stave Camping AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Nordland