- Omsetning
- 98,8 mill
- −5,9 %
- Resultat
- 9,3 mill
- +74,3 %
- Ansatte
- 17
Om Motorhuset Oppdal AS
Motorhuset Oppdal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oppdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 1981 og har vært i drift i 45 år. Terje Vindal er daglig leder, og Johan Vindal er styreleder. Selskapet er ett av 7 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Oppdal, og ett av 7 164 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Reparasjoner og service personbiler. Salg av nye og brukte snøscootere og ATV. Reparasjoner og service nye og brukte snøscootere og ATV.
Formål
Mekanisk verksted,utleie og handelsvirksomhet.
AI-sammendrag
Rask vekst i egenkapitalen (69M kr i eiendeler mot 35M kr EK) og en driftsmargin i bransjens øvre kvartil viser solid lønnsomhet, til tross for en omsetningsnedgang på 6% i 2025. Konsentrert eierskap hos Terje Vindal (64,7%), som også er daglig leder, gir tett styring og lav intern uenighet, men gjør driften sårbar for nøkkelpersonavhengighet.
API og MCPGET /company/916311400
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916311400" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916311400",
"name": "MOTORHUSET OPPDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": 17,
"address": { "municipality": "OPPDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916311400" })Spør AI-assistenten
Er Motorhuset Oppdal AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Motorhuset Oppdal AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Motorhuset Oppdal AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −5,9 % fra 2024 · +38,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 98,75 mill kr | 12,52 mill kr | 9,33 mill kr | 69,33 mill kr | 34,50 mill kr | 34,82 mill kr |
| 2024 | 104,98 mill kr | 7,34 mill kr | 5,35 mill kr | 60,30 mill kr | 26,67 mill kr | 33,63 mill kr |
| 2023 | 96,03 mill kr | 5,78 mill kr | 4,27 mill kr | 57,64 mill kr | 22,12 mill kr | 35,53 mill kr |
| 2022 | 91,76 mill kr | 6,38 mill kr | 4,82 mill kr | 50,02 mill kr | 17,85 mill kr | 32,17 mill kr |
| 2021 | 71,38 mill kr | 3,48 mill kr | 2,66 mill kr | 38,96 mill kr | 15,03 mill kr | 23,93 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/916311400/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916311400/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916311400",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 98752659,
"operating_profit": 12516710,
"net_profit": 9332123,
"equity": 34502828,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 104980201,
"operating_profit": 7338721,
"net_profit": 5353949,
"equity": 26670704,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916311400" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Motorhuset Oppdal AS per år.
Hvordan har omsetningen til Motorhuset Oppdal AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Motorhuset Oppdal AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 08.12.2014Styre
2Sist endret 23.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.05.2026Revisor
1Sist endret 04.02.2012API og MCPGET /company/916311400/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916311400/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916311400",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916311400" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Motorhuset Oppdal AS?
Hvem er regnskapsfører for Motorhuset Oppdal AS?
List alle roller i Motorhuset Oppdal AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Johan Vindal50 % → 35,3 %
- Terje Vindal50 % → 64,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Terje Vindal | Person | Ordinære aksjer | 64,7 % | 66 |
| Johan Vindal | Person | Ordinære aksjer | 35,3 % | 36 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916311400/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916311400/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916311400",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916311400" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Motorhuset Oppdal AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Motorhuset Oppdal AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Motorhuset Oppdal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Motorhuset Oppdal AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Oppdal | 17 |
Kunngjøringer53
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2026 | Styre ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916311400/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916311400/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916311400",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916311400" })Spør AI-assistenten
Når leverte Motorhuset Oppdal AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Motorhuset Oppdal AS sist endret?
Har Motorhuset Oppdal AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+FRISIKT VEST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI VEST AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+FRISIKT ØKONOMI VEST AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Johan Vindal(Styrets leder)−Ivar Håvard Snøve(Styrets leder)−Johan Vindal(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 61,4 % av driftsinntektene — 24,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,7 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 9,4 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 49,8 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,68 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,01 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,0 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,9 % | +5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 5,81 mill kr | 1,58 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,4 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 13,1 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 8,6 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 4,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916311400/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916311400/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916311400",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 98752659, "percentile": 0.9511 },
"operating_margin": { "value": 0.1267, "percentile": 0.7774 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916311400" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Motorhuset Oppdal AS blant de 3620 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Motorhuset Oppdal AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Motorhuset Oppdal AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Investeringer
MOTORHUSET OPPDAL AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Dekk Partner AS | Tønsberg | 1,2 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Midtnorsk Opplæring AS | Orkland | 0,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Motorhuset Oppdal AS
Hvor stor er bransjen Motorhuset Oppdal AS tilhører?
Motorhuset Oppdal AS er ett av 7 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Oppdal, og ett av 7 164 på landsbasis.
Hvor lenge har Motorhuset Oppdal AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Motorhuset Oppdal AS ble etablert i 1981 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hva er statusen til Motorhuset Oppdal AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Motorhuset Oppdal AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Motorhuset Oppdal AS?
Organisasjonsformen til Motorhuset Oppdal AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Motorhuset Oppdal AS?
Terje Vindal er registrert som daglig leder i Motorhuset Oppdal AS.
Hvem eier Motorhuset Oppdal AS?
Motorhuset Oppdal AS eies i hovedsak av Terje Vindal (64,7 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Motorhuset Oppdal AS med overskudd?
I 2025 omsatte Motorhuset Oppdal AS for 98,75 mill kr, ned 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 9,33 mill kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.