- Omsetning
- 2,5 mill
- −30 %
- Resultat
- 131 867
- −78 %
Om Trollheimen Turbuss AS
Trollheimen Turbuss AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oppdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Passasjertransport utenom rutetabell. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Terje Vindal er daglig leder, og Johan Vindal er styreleder. I 2025 hadde Trollheimen Turbuss AS en omsetning på 2,45 mill kr, en nedgang på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 131 867 kr. Egenkapitalen var 1,13 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Johan Vindal med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen passasjertransport utenom rutetabell i Oppdal, og ett av 668 i Norge. Det ble etablert samme år som 21 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Godstransport på veg. Rutebiltransport. Turbiltransport.
Formål
Gods og persontransport på veg og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/914234034
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914234034" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914234034",
"name": "TROLLHEIMEN TURBUSS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.320",
"nace_desc": "Passasjertransport utenom rutetabell",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OPPDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914234034" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oppdal holder Trollheimen Turbuss AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Trollheimen Turbuss AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Trollheimen Turbuss AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −30 % fra 2024 · +5,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,45 mill kr | 173 212 kr | 131 867 kr | 1,53 mill kr | 1,13 mill kr | 405 009 kr |
| 2024 | 3,50 mill kr | 763 432 kr | 600 200 kr | 1,48 mill kr | 994 022 kr | 489 170 kr |
| 2023 | 3,58 mill kr | 711 178 kr | 489 702 kr | 1,78 mill kr | 643 822 kr | 1,14 mill kr |
| 2022 | 2,67 mill kr | 232 890 kr | 112 523 kr | 1,97 mill kr | 154 120 kr | 1,82 mill kr |
| 2021 | 2,32 mill kr | 384 522 kr | 44 109 kr | 2,38 mill kr | 41 597 kr | 2,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 84 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914234034/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914234034/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914234034",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2450567,
"operating_profit": 173212,
"net_profit": 131867,
"equity": 1125889,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3501646,
"operating_profit": 763432,
"net_profit": 600200,
"equity": 994022,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914234034" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Trollheimen Turbuss AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Trollheimen Turbuss AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Trollheimen Turbuss AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.09.2014Styre
2Sist endret 30.09.2014Regnskapsfører
1Sist endret 25.02.2015API og MCPGET /company/914234034/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914234034/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914234034",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914234034" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Trollheimen Turbuss AS?
List alle roller i Trollheimen Turbuss AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Trollheimen Turbuss AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Johan Vindal | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Terje Vindal | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914234034/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914234034/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914234034",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914234034" })Spør AI-assistenten
Er Trollheimen Turbuss AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Trollheimen Turbuss AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Trollheimen Turbuss AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Trollheimen Turbuss AS | BEDR | Passasjertransport utenom rutetabell | Oppdal | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914234034/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914234034/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914234034",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914234034" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Trollheimen Turbuss AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Trollheimen Turbuss AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Trollheimen Turbuss AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 11,9 % av driftsinntektene — 7,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,1 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandel | 73,5 % | 36,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,85 | 1,54 |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 1,12 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,7 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -30,0 % | +4,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 17,8 % | 13,4 % |
| Lønnskostnad | 31,0 % | 31,0 % |
| Annen driftskostnad | 32,3 % | 34,1 % |
| Avskrivninger | 11,9 % | 4,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914234034/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914234034/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914234034",
"nace_code": "49.320",
"industry_count": 366,
"revenue": { "value": 2450567, "percentile": 0.4573 },
"operating_margin": { "value": 0.0707, "percentile": 0.535 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914234034" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Trollheimen Turbuss AS på i bransjen?
Hvor ligger Trollheimen Turbuss AS blant de 366 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Trollheimen Turbuss AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
TROLLHEIMEN TURBUSS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Orklareiser AS | Orkland | 6,5 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Trollheimen Turbuss AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Trollheimen Turbuss AS?
Det er registrert 668 selskaper i Norge innen passasjertransport utenom rutetabell, hvorav 2 i Oppdal.
Er Trollheimen Turbuss AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 21 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Trollheimen Turbuss AS?
Trollheimen Turbuss AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Trollheimen Turbuss AS?
Daglig leder i Trollheimen Turbuss AS er Terje Vindal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Trollheimen Turbuss AS?
Johan Vindal er registrert som styreleder i Trollheimen Turbuss AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Trollheimen Turbuss AS?
Største aksjonær i Trollheimen Turbuss AS er Johan Vindal med 50 % av aksjene, fulgt av Terje Vindal (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Trollheimen Turbuss AS?
Trollheimen Turbuss AS hadde i 2025 en omsetning på 2,45 mill kr og et overskudd på 131 867 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Trollheimen Turbuss AS?
Egenkapitalen i Trollheimen Turbuss AS var 1,13 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 73,5 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Trollheimen Turbuss AS?
Trollheimen Turbuss AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.