Merkurveien AS
- Omsetning
- 980 106
- −0,8 %
- Resultat
- 240 158
- −26,8 %
Om Merkurveien AS
Merkurveien AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Verdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Stein Arild Risan er daglig leder, og Stein Arild Risan er styreleder. I 2025 hadde Merkurveien AS en omsetning på 980 106 kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 240 158 kr. Egenkapitalen var 940 369 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sarisan Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 68 innen oppføring av bygninger i Verdal, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Bygge, eie, forvalte og utvikle eiendom, drive utleievirksomhet, samt andre ting som naturlig hører til dette, herunder deltakelse i andre selskaper
Formål
Å bygge, eie, forvalte og utvikle eiendom, drive utleievirksomhet, samt andre ting som naturlig hører til dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/916039131
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916039131" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916039131",
"name": "MERKURVEIEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VERDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916039131" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Merkurveien AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Merkurveien AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Merkurveien AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,8 % fra 2024 · +1,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 980 106 kr | 559 985 kr | 240 158 kr | 5,18 mill kr | 940 369 kr | 4,24 mill kr |
| 2024 | 988 281 kr | 693 047 kr | 327 999 kr | 5,77 mill kr | 1,29 mill kr | 4,48 mill kr |
| 2023 | 1,14 mill kr | 476 577 kr | 272 870 kr | 5,98 mill kr | 1,61 mill kr | 4,37 mill kr |
| 2022 | 1,08 mill kr | 474 088 kr | 329 696 kr | 5,01 mill kr | 1,65 mill kr | 3,36 mill kr |
| 2021 | 968 405 kr | 635 836 kr | 485 891 kr | 5,04 mill kr | 1,36 mill kr | 3,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,1 mill kr (59 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 400 000 kr (8 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 290 000 kr
API og MCPGET /company/916039131/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916039131/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916039131",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 980106, "operating_profit": 559985, "net_profit": 240158, "equity": 940369, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 988281,
"operating_profit": 693047,
"net_profit": 327999,
"equity": 1288837,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916039131" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Merkurveien AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Merkurveien AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Merkurveien AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 08.10.2015Styre
2Sist endret 08.10.2015Revisor
1Sist endret 08.10.2015API og MCPGET /company/916039131/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916039131/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916039131",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916039131" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Merkurveien AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Merkurveien AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Merkurveien AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sarisan Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916039131/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916039131/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916039131",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SARISAN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916039131" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Merkurveien AS eier Sarisan Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Merkurveien AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Merkurveien AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sarisan Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/916039131/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916039131/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916039131",
"chain": [
{ "org_no": "914631599", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "916039131", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916039131" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Merkurveien AS?
Hvem eier Merkurveien AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Merkurveien AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Verdal | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916039131/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916039131/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916039131",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916039131" })Spør AI-assistenten
Når leverte Merkurveien AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Merkurveien AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Merkurveien AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 18,2 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,20 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 4,51 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,5 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916039131/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916039131/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916039131",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12273,
"revenue": { "value": 980106, "percentile": 0.4001 },
"operating_margin": { "value": 0.5714, "percentile": 0.9586 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916039131" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Merkurveien AS på i bransjen?
Hvor ligger Merkurveien AS blant de 12273 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Merkurveien AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Merkurveien AS
Hvor stor er bransjen Merkurveien AS tilhører?
Merkurveien AS er ett av 68 selskaper innen oppføring av bygninger i Verdal, og ett av 24 638 på landsbasis.
Hvor lenge har Merkurveien AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Merkurveien AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 57 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Merkurveien AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Merkurveien AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Merkurveien AS?
Organisasjonsformen til Merkurveien AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Merkurveien AS?
Stein Arild Risan er registrert som daglig leder i Merkurveien AS.
Hvilke eiere står bak Merkurveien AS?
Største aksjonær i Merkurveien AS er Sarisan Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Merkurveien AS?
Selskapet er datterselskap av Sarisan Holding AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Merkurveien AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 980 106 kr, ned 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 940 369 kr ved årsslutt.
Er Merkurveien AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.