Sarisan Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 292 964
- −14,5 %
Om Sarisan Holding AS
Sarisan Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Verdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Stein Arild Risan er styrets leder. I 2025 hadde Sarisan Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 292 964 kr. Egenkapitalen var 2,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stein Arild Risan med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 68 innen oppføring av bygninger i Verdal, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Investere i aksjer.
Formål
Selskapets formål er å investere i aksjer innen ulike sektorer, herunder eiendomsselskaper, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/914631599
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914631599" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914631599",
"name": "SARISAN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VERDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914631599" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sarisan Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sarisan Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sarisan Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −41 801 kr | 292 964 kr | 5,51 mill kr | 2,16 mill kr | 3,36 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −33 535 kr | 342 550 kr | 5,78 mill kr | 2,76 mill kr | 3,01 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −30 935 kr | 26 483 kr | 5,40 mill kr | 2,42 mill kr | 2,98 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −21 488 kr | −16 096 kr | 5,38 mill kr | 2,39 mill kr | 2,98 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −19 452 kr | 21 067 kr | 5,88 mill kr | 2,91 mill kr | 2,97 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,6 mill kr (28 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,7 mill kr (50 % av balansen)
API og MCPGET /company/914631599/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914631599/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914631599",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -41801, "net_profit": 292964, "equity": 2155962, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -33535, "net_profit": 342550, "equity": 2762998, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914631599" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sarisan Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sarisan Holding AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sarisan Holding AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 18.12.2014Revisor
1Sist endret 18.12.2014API og MCPGET /company/914631599/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914631599/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914631599",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914631599" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sarisan Holding AS?
List alle roller i Sarisan Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sarisan Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stein Arild Risan | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914631599/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914631599/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914631599",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914631599" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sarisan Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Sarisan Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Sarisan Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/914631599/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914631599/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914631599",
"chain": [
{ "org_no": "914631599", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914631599" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Sarisan Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914631599/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914631599/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914631599",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914631599" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sarisan Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sarisan Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sarisan Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 39,1 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,43 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,56 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,6 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914631599/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914631599/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914631599",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12277,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914631599" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sarisan Holding AS blant de 12277 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sarisan Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sarisan Holding AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Investeringer
SARISAN HOLDING AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stein Arild Risan AS | Verdal | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Merkurveien AS | Verdal | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Havfruvegen 2 AS | Verdal | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Verdal
1 000+ til i Verdal →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Sarisan Holding AS
Hvor stor er bransjen Sarisan Holding AS tilhører?
Sarisan Holding AS er ett av 68 selskaper innen oppføring av bygninger i Verdal, og ett av 24 638 på landsbasis.
Hvor lenge har Sarisan Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sarisan Holding AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Er Sarisan Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sarisan Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Sarisan Holding AS?
Største aksjonær i Sarisan Holding AS er Stein Arild Risan med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Eier Sarisan Holding AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Sarisan Holding AS 3 selskaper, deriblant Stein Arild Risan AS, Merkurveien AS og Havfruvegen 2 AS.
Går Sarisan Holding AS med overskudd?
Sarisan Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 292 964 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Sarisan Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sarisan Holding AS en egenkapital på 2,16 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 39,1 %.
Hvor stor aksjekapital har Sarisan Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sarisan Holding AS er 210 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket org.nr har Sarisan Holding AS?
Sarisan Holding AS har organisasjonsnummer 914 631 599. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.