Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Toppen Va-Anlegg AS

Org.nr 915885411
Omsetning
0
2025
Resultat
−241 561
7 års regnskap
Mer

Om Toppen Va-Anlegg AS

Toppen Va-Anlegg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av vann- og kloakkanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Roger Engebretsen er styrets leder. I 2025 hadde Toppen Va-Anlegg AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 241 561 kr. Egenkapitalen var 295 620 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bever Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen bygging av vann- og kloakkanlegg i Drammen, og ett av 423 i Norge. Det ble etablert samme år som 7 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (56 %).

Aktivitet og formål

Utbygging av vann- og avløspnett i tilknytning til utvikling av Toppen Industripark.

API og MCPGET /company/915885411

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915885411" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915885411",
  "name": "TOPPEN VA-ANLEGG AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "42.210",
  "nace_desc": "Bygging av vann- og kloakkanlegg",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "915885411" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Toppen Va-Anlegg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Toppen Va-Anlegg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Drammen holder Toppen Va-Anlegg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−241 561 kr−241 561 kr32,86 mill kr295 620 kr32,56 mill kr
20240 kr−192 782 kr−189 431 kr32,86 mill kr537 180 kr32,32 mill kr
20230 kr−338 806 kr−338 806 kr32,89 mill kr726 611 kr32,16 mill kr
20220 kr−199 708 kr−200 352 kr32,70 mill kr1,07 mill kr31,63 mill kr
2021715 923 kr−120 660 kr−120 660 kr34,11 mill kr1,27 mill kr32,84 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler32,86 mill kr
Anleggsmidler100 %32,82 mill krOmløpsmidler0 %39 013 kr
Egenkapital og gjeld32,86 mill kr
Innskutt egenkapital6 %2,00 mill krOpptjent egenkapital-5 %−1,70 mill krKortsiktig gjeld99 %32,56 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader241 561 kr
Ordinært resultat før skatt−241 561 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/915885411/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915885411/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915885411",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -241561, "net_profit": -241561, "equity": 295620, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -192782, "net_profit": -189431, "equity": 537180, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "915885411" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Toppen Va-Anlegg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Toppen Va-Anlegg AS i 2025?
  • Hvor stort underskudd hadde Toppen Va-Anlegg AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre4

Styre

2Sist endret 07.10.2022
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 22.10.2026
Regnskapsfører
repr. ECIT SERVICES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte oktober 2026

Revisor

1Sist endret 08.09.2015
Revisor
repr. ERNST & YOUNG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Fullmakt

(ikke i roller)
Iver Spiten
Signatur
Einar Olsen
Signatur
API og MCPGET /company/915885411/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915885411/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915885411",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "915885411" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Toppen Va-Anlegg AS?
  • List alle roller i Toppen Va-Anlegg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Toppen Va-Anlegg AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Inn (1)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Bever Holding ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %500
Kongsberg Eiendomsselskap Holding ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %500

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/915885411/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915885411/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915885411",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "BEVER HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
    {
      "shareholder_name": "KONGSBERG EIENDOMSSELSKAP HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 50,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "915885411" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Toppen Va-Anlegg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Toppen Va-Anlegg AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Toppen Va-Anlegg AS eier Bever Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Vis 11 flere eiere ↓
Elisabeth Cathrine Woldstad
0,6 %

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Toppen Va-Anlegg ASBEDRBygging av vann- og kloakkanleggDrammen−

Kunngjøringer20

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/915885411/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915885411/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915885411",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915885411" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Toppen Va-Anlegg AS sist endret?
  • Har Toppen Va-Anlegg AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Toppen Va-Anlegg AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−TANDEM AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel0,9 %43,9 %
Likviditetsgrad0,001,46
Gjeldsgrad110,140,83
Egenkapitalrentabilitet-81,7 %5,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/915885411/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915885411/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915885411",
  "nace_code": "42.210",
  "industry_count": 243,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "915885411" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Toppen Va-Anlegg AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Toppen Va-Anlegg AS blant de største selskapene innen bygging av vann- og kloakkanlegg?
  • Hvor solid er Toppen Va-Anlegg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Også på denne adressen

+30 til på samme adresse →

Folk spør om Toppen Va-Anlegg AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Toppen Va-Anlegg AS?

Det er registrert 423 selskaper i Norge innen bygging av vann- og kloakkanlegg, hvorav 5 i Drammen.

Er Toppen Va-Anlegg AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 38 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 7 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Toppen Va-Anlegg AS i Enhetsregisteret?

Toppen Va-Anlegg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Toppen Va-Anlegg AS?

Toppen Va-Anlegg AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem sitter i styret i Toppen Va-Anlegg AS?

Roger Engebretsen er registrert som styreleder i Toppen Va-Anlegg AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Toppen Va-Anlegg AS?

Største aksjonær i Toppen Va-Anlegg AS er Bever Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Kongsberg Eiendomsselskap Holding AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Toppen Va-Anlegg AS?

I 2025 omsatte Toppen Va-Anlegg AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 241 561 kr.

Hva er aksjekapitalen i Toppen Va-Anlegg AS?

Toppen Va-Anlegg AS har en registrert aksjekapital på 1,00 mill kr, fordelt på 1 000 aksjer.

Hvem er revisor for Toppen Va-Anlegg AS?

Toppen Va-Anlegg AS bruker Ecit Services AS som regnskapsfører og Ernst & Young AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud