Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Tåsenveien 69 AS

Org.nr 915834507
Omsetning
2,3 mill
+4,2 %
Resultat
952 400
+5,1 %
Mer

Om Tåsenveien 69 AS

Tåsenveien 69 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Fredrik Walsøe er styrets leder. I 2025 hadde Tåsenveien 69 AS en omsetning på 2,35 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 952 400 kr. Egenkapitalen var 10,72 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bergstaden AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 573 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 351 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Eie og drifte fast eiendom.

Formål

Eie fast eiendom og drifte denne, herunder deltagelse i selskap med tilsvarende formål.

API og MCPGET /company/915834507

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915834507" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915834507",
  "name": "TÅSENVEIEN 69 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "915834507" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Tåsenveien 69 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Tåsenveien 69 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Tåsenveien 69 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +4,2 % fra 2024 · +26,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,35 mill kr1,31 mill kr952 400 kr19,88 mill kr10,72 mill kr9,16 mill kr
20242,25 mill kr1,27 mill kr906 424 kr19,75 mill kr10,50 mill kr9,24 mill kr
20232,12 mill kr1,23 mill kr826 002 kr19,76 mill kr10,34 mill kr9,42 mill kr
20221,95 mill kr1,09 mill kr703 280 kr20,20 mill kr10,14 mill kr10,06 mill kr
20211,86 mill kr951 027 kr539 748 kr19,82 mill kr9,82 mill kr10,01 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler19,88 mill kr
Anleggsmidler88 %17,41 mill krOmløpsmidler12 %2,47 mill kr
Egenkapital og gjeld19,88 mill kr
Innskutt egenkapital39 %7,74 mill krOpptjent egenkapital15 %2,98 mill krKortsiktig gjeld6 %1,19 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,04 mill kr
Finansinntekter63 312 kr
Finanskostnader148 971 kr
Netto finans−85 659 kr
Ordinært resultat før skatt1,22 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 23 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
5,5 mill kr (28 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
140 000 kr
Avgitt konsernbidrag
740 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/915834507/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915834507/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915834507",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2349677,
      "operating_profit": 1306638,
      "net_profit": 952400,
      "equity": 10715113,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2253974,
      "operating_profit": 1266173,
      "net_profit": 906424,
      "equity": 10503713,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "915834507" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tåsenveien 69 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tåsenveien 69 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Tåsenveien 69 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre6

Styre

3Sist endret 11.11.2015
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 23.09.2020
Regnskapsfører
repr. ECIT SERVICES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 07.09.2026
Revisor
repr. PKF REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte september 2026

Forretningsfører

1Sist endret 19.08.2017
Forretningsfører
repr. VIEW PROCURATOR AS
API og MCPGET /company/915834507/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915834507/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915834507",
  "roles": [
    { "role_type": "Forretningsfører", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "915834507" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Tåsenveien 69 AS?
  • List alle roller i Tåsenveien 69 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Tåsenveien 69 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Bergstaden ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30 826

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/915834507/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915834507/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915834507",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "BERGSTADEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "915834507" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Tåsenveien 69 AS eier Bergstaden AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Tåsenveien 69 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Tåsenveien 69 AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Tåsenveien 69 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer22

API og MCPGET /company/915834507/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915834507/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915834507",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-09-07", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915834507" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Tåsenveien 69 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Tåsenveien 69 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Tåsenveien 69 AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +PKF REVISJON AS(Revisor)−PKF NORGE AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +PKF NORGE AS(Revisor)−PKF REVISJON AS(Revisor)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 23,0 % av driftsinntektene — 8,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin55,6 %42,3 %
Resultatmargin40,5 %17,1 %
Egenkapitalandel53,9 %37,0 %
Likviditetsgrad2,081,76
Gjeldsgrad0,861,06
Egenkapitalrentabilitet8,9 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+4,2 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad0,0 %5,9 %
Annen driftskostnad21,4 %19,2 %
Avskrivninger23,0 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/915834507/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/915834507/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "915834507",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64535,
  "revenue": { "value": 2349677, "percentile": 0.7639 },
  "operating_margin": { "value": 0.5561, "percentile": 0.6489 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "915834507" })

Spør AI-assistenten

  • Er Tåsenveien 69 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Tåsenveien 69 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tåsenveien 69 AS på i bransjen?

Folk spør om Tåsenveien 69 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tåsenveien 69 AS?

Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 573 i Oslo.

Er Tåsenveien 69 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 44 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 351 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Tåsenveien 69 AS bedre enn andre i bransjen?

Tåsenveien 69 AS hadde en driftsmargin på 55,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.

Hvilken status har Tåsenveien 69 AS i Enhetsregisteret?

Tåsenveien 69 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem sitter i styret i Tåsenveien 69 AS?

Fredrik Walsøe er registrert som styreleder i Tåsenveien 69 AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvilke eiere står bak Tåsenveien 69 AS?

Tåsenveien 69 AS eies i hovedsak av Bergstaden AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Tåsenveien 69 AS?

I 2025 omsatte Tåsenveien 69 AS for 2,35 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 952 400 kr.

Hva er organisasjonsnummeret til Tåsenveien 69 AS?

Tåsenveien 69 AS har organisasjonsnummer 915 834 507. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Hvem er revisor for Tåsenveien 69 AS?

Tåsenveien 69 AS bruker Ecit Services AS som regnskapsfører og Pkf Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner