- Omsetning
- 8,4 mill
- −6,8 %
- Resultat
- −69 851
- −134,9 %
Om Proventure Management II AS
Proventure Management II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Fondsforvaltningsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Geir Ove Kjesbu er daglig leder, og Frederik Georg Hvistendahl er styreleder. I 2025 hadde Proventure Management II AS en omsetning på 8,45 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 69 851 kr. Egenkapitalen var 3,78 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Enica Invest AS med 20,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen fondsforvaltningsvirksomhet i Trondheim, og ett av 229 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (98 %).
Aktivitet
Fondsforvalningsvirksomhet.
Formål
Være forvalter for fondsselskap i Trondheim som skal kommersialisere kunnskapsbaserte forretningsideer ved å investere i nye potensielle vekstselskaper.
API og MCPGET /company/915684769
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915684769" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915684769",
"name": "PROVENTURE MANAGEMENT II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "66.300",
"nace_desc": "Fondsforvaltningsvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915684769" })Spør AI-assistenten
Når ble Proventure Management II AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Proventure Management II AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Proventure Management II AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,8 % fra 2024 · −33,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,45 mill kr | −115 575 kr | −69 851 kr | 4,97 mill kr | 3,78 mill kr | 1,18 mill kr |
| 2024 | 9,07 mill kr | 239 110 kr | 200 299 kr | 6,06 mill kr | 4,93 mill kr | 1,13 mill kr |
| 2023 | 10,60 mill kr | 1,32 mill kr | 996 174 kr | 7,32 mill kr | 4,73 mill kr | 2,59 mill kr |
| 2022 | 12,63 mill kr | 2,53 mill kr | 1,90 mill kr | 9,20 mill kr | 5,19 mill kr | 4,01 mill kr |
| 2021 | 12,75 mill kr | 1,11 mill kr | 832 306 kr | 8,22 mill kr | 5,17 mill kr | 3,05 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 78 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 9 600 kr
API og MCPGET /company/915684769/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915684769/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915684769",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8449003,
"operating_profit": -115575,
"net_profit": -69851,
"equity": 3781805,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9070317,
"operating_profit": 239110,
"net_profit": 200299,
"equity": 4931497,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915684769" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Proventure Management II AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Proventure Management II AS per år.
Hvordan har omsetningen til Proventure Management II AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 20.11.2025Styre
6Sist endret 22.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 20.07.2015Revisor
1Sist endret 20.07.2015API og MCPGET /company/915684769/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915684769/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915684769",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915684769" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Proventure Management II AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Proventure Management II AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Proventure Management II AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye
- Alle under 1 % eierandel
… og 2 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Enica Invest AS | Selskap | B-aksjer | 20,2 % | 1 018 814 |
| Feth AS | Selskap | B-aksjer | 20,2 % | 1 018 814 |
| Go Management AS | Selskap | B-aksjer | 20,2 % | 1 018 814 |
| Yap Invest AS | Selskap | B-aksjer | 20,2 % | 1 018 814 |
| Investika AS | Selskap | B-aksjer | 11,1 % | 558 075 |
| Five Invest&consulting AS | Selskap | B-aksjer | 7,3 % | 366 669 |
| Bassmaskin AS | Selskap | A-aksjer | 0,1 % | 6 250 |
| Enica Invest AS | Selskap | A-aksjer | 0,1 % | 6 250 |
| Feth AS | Selskap | A-aksjer | 0,1 % | 6 250 |
| Go Management AS | Selskap | A-aksjer | 0,1 % | 6 250 |
12 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915684769/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915684769/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915684769",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ENICA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20.22, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "FETH AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20.22, "year": 2025, … },
…
],
"total": 12
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915684769" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Proventure Management II AS eier Enica Invest AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Proventure Management II AS?
Er Proventure Management II AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Proventure Management II AS | BEDR | Fondsforvaltningsvirksomhet | Trondheim | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2026 | Styre ↗ |
| 20.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2023 | Kapital ↗ |
| 18.8.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2023 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 16.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915684769/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915684769/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915684769",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-22", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915684769" })Spør AI-assistenten
Når ble Proventure Management II AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Proventure Management II AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Proventure Management II AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 77,9 % av driftsinntektene — 26,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,4 % | 17,0 % |
| Resultatmargin | -0,8 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 76,1 % | 53,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,69 |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 0,80 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,8 % | 28,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,8 % | +10,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 77,9 % | 51,6 % |
| Annen driftskostnad | 22,7 % | 21,1 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 0,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915684769/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915684769/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915684769",
"nace_code": "66.300",
"industry_count": 220,
"revenue": { "value": 8449003, "percentile": 0.5114 },
"operating_margin": { "value": -0.0137, "percentile": 0.2179 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915684769" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Proventure Management II AS på i bransjen?
Hvor ligger Proventure Management II AS blant de 220 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Proventure Management II AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Proventure Management II AS er registrert med 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2017–2018 | Etablering ProVenture Seed III - søke å få med EIF som LP i et nytt IKT såkornfond | Prosj.etabl.støtte H2020 | 0 kr | Avsluttet |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/915684769/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915684769/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915684769",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Etablering ProVenture Seed III - søke å få med EIF som LP i et nytt IKT såkornfond",
"prosjektstart": 2017,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "915684769" })Spør AI-assistenten
Hvilke forskningsprosjekter har Proventure Management II AS hatt hos Forskningsrådet?
Hvilken offentlig støtte har Proventure Management II AS fått?
Investeringer
PROVENTURE MANAGEMENT II AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Proventure Seed II AS | Trondheim | 1,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Proventure Management II AS
Hvor stor er bransjen Proventure Management II AS tilhører?
Proventure Management II AS er ett av 10 selskaper innen fondsforvaltningsvirksomhet i Trondheim, og ett av 229 på landsbasis.
Hvor lenge har Proventure Management II AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Proventure Management II AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Proventure Management II AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Proventure Management II AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Proventure Management II AS?
Geir Ove Kjesbu er registrert som daglig leder i Proventure Management II AS.
Hvem er styreleder i Proventure Management II AS?
Styrets leder i Proventure Management II AS er Frederik Georg Hvistendahl. Styret har totalt 6 registrerte medlemmer.
Hvem eier Proventure Management II AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Enica Invest AS største eier i Proventure Management II AS med 20,2 % av aksjene. Nest størst er Feth AS med 20,2 %.
Hva omsatte Proventure Management II AS for i 2025?
I 2025 omsatte Proventure Management II AS for 8,45 mill kr, ned 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 69 851 kr.
Hvor stor aksjekapital har Proventure Management II AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Proventure Management II AS er 50 375 kr (5 037 500 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Har Proventure Management II AS mottatt offentlig støtte?
Proventure Management II AS er registrert med 1 prosjekt hos Forskningsrådet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.