P-Hus Kvartal 61 AS
- Omsetning
- 449 497
- −6,8 %
- Resultat
- 84 351
- −15,4 %
Om P-Hus Kvartal 61 AS
P-Hus Kvartal 61 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av parkeringsplasser og parkeringshus. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Per Andreas Mæhlum er daglig leder, og Per Andreas Mæhlum er styreleder. I 2025 hadde P-Hus Kvartal 61 AS en omsetning på 449 497 kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 84 351 kr. Egenkapitalen var 1,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lillehammer Sentrum Drift AS med 27,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen drift av parkeringsplasser og parkeringshus i Lillehammer, og ett av 308 i Norge. Det ble etablert samme år som 12 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet og formål
Selskapets formål er å eie en seksjon bestående av 27 parkeringsplasser i parkeringshuset i kvartal 61 i Lillehammer, samt det som har naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/915620213
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915620213" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915620213",
"name": "P-HUS KVARTAL 61 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "52.212",
"nace_desc": "Drift av parkeringsplasser og parkeringshus",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915620213" })Spør AI-assistenten
Når ble P-Hus Kvartal 61 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lillehammer holder P-Hus Kvartal 61 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er P-Hus Kvartal 61 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,8 % fra 2024 · +21,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 449 497 kr | 83 570 kr | 84 351 kr | 1,80 mill kr | 1,64 mill kr | 155 496 kr |
| 2024 | 482 496 kr | 106 833 kr | 99 715 kr | 1,70 mill kr | 1,56 mill kr | 139 832 kr |
| 2023 | 469 746 kr | 94 954 kr | 84 258 kr | 1,61 mill kr | 1,46 mill kr | 151 612 kr |
| 2022 | 401 560 kr | 31 366 kr | 32 889 kr | 1,47 mill kr | 1,37 mill kr | 95 709 kr |
| 2021 | 369 596 kr | 21 196 kr | 21 196 kr | 1,41 mill kr | 1,34 mill kr | 70 631 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 37 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915620213/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915620213/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915620213",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 449497, "operating_profit": 83570, "net_profit": 84351, "equity": 1639716, … },
{ "year": 2024, "revenue": 482496, "operating_profit": 106833, "net_profit": 99715, "equity": 1555366, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915620213" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til P-Hus Kvartal 61 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til P-Hus Kvartal 61 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til P-Hus Kvartal 61 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 04.05.2024Styre
4Sist endret 30.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 19.02.2024API og MCPGET /company/915620213/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915620213/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915620213",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915620213" })Spør AI-assistenten
List alle roller i P-Hus Kvartal 61 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i P-Hus Kvartal 61 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i P-Hus Kvartal 61 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Mesna Senter AS5,2 %
- Mesna Senter ANShadde 5,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lillehammer Sentrum Drift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 27,3 % | 21 |
| Thorstadgården AS | Selskap | Ordinære aksjer | 27,3 % | 21 |
| Husfliden Lillehammer | Selskap | Ordinære aksjer | 26,0 % | 20 |
| Mesna Senter AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,2 % | 4 |
| Rifa AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,2 % | 4 |
| Bryggeriet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,9 % | 3 |
| Anders Johan Huuse | Person | Ordinære aksjer | 2,6 % | 2 |
| Aparta Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,3 % | 1 |
| Thor Bergseng & Co AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,3 % | 1 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915620213/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915620213/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915620213",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "LILLEHAMMER SENTRUM DRIFT AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 27.27,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "THORSTADGÅRDEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 27.27, "year": 2025, … },
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915620213" })Spør AI-assistenten
Er P-Hus Kvartal 61 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har P-Hus Kvartal 61 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier P-Hus Kvartal 61 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 27 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| P Hus Kvartal 61 AS | BEDR | Drift av parkeringsplasser og parkeringshus | Lillehammer | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2026 | Styre ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.5.2024 | Daglig leder ↗ |
| 24.10.2023 | Styre ↗ |
| 27.6.2023 | Styre ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915620213/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915620213/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915620213",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-30", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915620213" })Spør AI-assistenten
Når leverte P-Hus Kvartal 61 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i P-Hus Kvartal 61 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for P-Hus Kvartal 61 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Lars Bergseng(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 91,3 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 6,74 | 1,62 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,1 % | 6,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915620213/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915620213/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915620213",
"nace_code": "52.212",
"industry_count": 234,
"revenue": { "value": 449497, "percentile": 0.3836 },
"operating_margin": { "value": 0.1859, "percentile": 0.5578 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915620213" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til P-Hus Kvartal 61 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er P-Hus Kvartal 61 AS blant de største selskapene innen drift av parkeringsplasser og parkeringshus?
Hvor solid er P-Hus Kvartal 61 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
P-HUS KVARTAL 61 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sentrum Parkering-Lillehammer AS | Lillehammer | 9,6 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om P-Hus Kvartal 61 AS
Hvor stor er bransjen P-Hus Kvartal 61 AS tilhører?
P-Hus Kvartal 61 AS er ett av 5 selskaper innen drift av parkeringsplasser og parkeringshus i Lillehammer, og ett av 308 på landsbasis.
Hvor lenge har P-Hus Kvartal 61 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
P-Hus Kvartal 61 AS ble etablert i 2015 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 37 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har P-Hus Kvartal 61 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for P-Hus Kvartal 61 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør P-Hus Kvartal 61 AS?
P-Hus Kvartal 61 AS er registrert i bransjen Drift av parkeringsplasser og parkeringshus (næringskode 52.212). Registrert aktivitet: Selskapets formål er å eie en seksjon bestående av 27 parkeringsplasser i parkeringshuset i kvartal 61 i Lillehammer, samt det som har naturlig tilknytning til dette.
Hvem leder P-Hus Kvartal 61 AS?
Per Andreas Mæhlum er registrert som daglig leder i P-Hus Kvartal 61 AS.
Hvem er største aksjonær i P-Hus Kvartal 61 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lillehammer Sentrum Drift AS største eier i P-Hus Kvartal 61 AS med 27,3 % av aksjene. Nest størst er Thorstadgården AS med 27,3 %.
Hva omsatte P-Hus Kvartal 61 AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 449 497 kr, ned 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,64 mill kr ved årsslutt.
Hvor holder P-Hus Kvartal 61 AS til?
P-Hus Kvartal 61 AS holder til i c/o Per A Mæhlum Rødsildrevegen 2, 2611, LILLEHAMMER, i Lillehammer kommune i Innlandet.
Hvilket org.nr har P-Hus Kvartal 61 AS?
P-Hus Kvartal 61 AS har org.nr 915 620 213 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvilken regnskapsfører bruker P-Hus Kvartal 61 AS?
I Enhetsregisteret er P-Hus Kvartal 61 AS registrert med regnskapsfører Sparebank 1 Regnskapshuset Smn AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.