Jv Vedeci ANS
- Omsetning
- 145 mill
- −30,2 %
- Resultat
- 82,8 mill
- +185,4 %
Om Jv Vedeci ANS
Jv Vedeci ANS er registrert som ansvarlig selskap med solidarisk ansvar med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Miljøutbedring, opprydding og lignende aktivitet. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Bjørg Carlsen Torsnes er daglig leder. I 2025 hadde Jv Vedeci ANS en omsetning på 145,33 mill kr, en nedgang på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 82,82 mill kr. Egenkapitalen var 3,21 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 4 innen miljøutbedring, opprydding og lignende aktivitet i Oslo, og ett av 64 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Bare 2 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Entreprenør og opprenskning av grunn.
Formål
Inngå og utføre en avtale (the "Contract") med Bergen kommune, Norge (the "Employer") om gjennomføring av miljøsannering av Slettebakken deponi, som er Bergen kommunes tidligere avfallsdeponi for husholdningsavfall og annet avfall (the "Project").
API og MCPGET /company/915541488
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541488" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541488",
"name": "JV VEDECI ANS",
"org_form": "ANS",
"nace_code": "39.000",
"nace_desc": "Miljøutbedring, opprydding og lignende aktivitet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915541488" })Spør AI-assistenten
Når ble Jv Vedeci ANS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Jv Vedeci ANS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Jv Vedeci ANS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −30,2 % fra 2024 · +1 801 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 145,33 mill kr | 79,32 mill kr | 82,82 mill kr | 5,42 mill kr | 3,21 mill kr | 2,21 mill kr |
| 2024 | 208,35 mill kr | 25,57 mill kr | 29,02 mill kr | 117,02 mill kr | 54,41 mill kr | 62,61 mill kr |
| 2023 | 170,08 mill kr | 15,35 mill kr | 19,15 mill kr | 94,86 mill kr | 25,39 mill kr | 69,47 mill kr |
| 2022 | 48,36 mill kr | 4,59 mill kr | 5,11 mill kr | 61,90 mill kr | 6,24 mill kr | 55,66 mill kr |
| 2021 | 7,64 mill kr | 1,66 mill kr | 1,69 mill kr | 10,84 mill kr | 3,19 mill kr | 7,64 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 25 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 99 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før.
API og MCPGET /company/915541488/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541488/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541488",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 145333000,
"operating_profit": 79316000,
"net_profit": 82823000,
"equity": 3207000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 208348000,
"operating_profit": 25572000,
"net_profit": 29025000,
"equity": 54414000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915541488" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Jv Vedeci ANS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Jv Vedeci ANS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jv Vedeci ANS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.10.2021Revisor
1Sist endret 07.08.2025Deltakere
2Sist endret 23.06.2015API og MCPGET /company/915541488/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541488/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541488",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Deltaker med fullt ansvar", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915541488" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Jv Vedeci ANS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvilket revisjonsselskap reviderer Jv Vedeci ANS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jv Vedeci ANS | BEDR | Miljøutbedring, opprydding og lignende aktivitet | Oslo | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.8.2025 | Revisor ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 7.10.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.10.2021 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915541488/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541488/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541488",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-07", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915541488" })Spør AI-assistenten
Når leverte Jv Vedeci ANS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Jv Vedeci ANS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Jv Vedeci ANS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 4,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 54,6 % | 10,9 % |
| Resultatmargin | 57,0 % | 7,0 % |
| Egenkapitalandel | 59,2 % | 32,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,45 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2582,6 % | 10,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -30,2 % | +19,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 24,7 % | 24,7 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 4,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915541488/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915541488/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915541488",
"nace_code": "39.000",
"industry_count": 36,
"revenue": { "value": 145333000, "percentile": 0.9429 },
"operating_margin": { "value": 0.5458, "percentile": 0.8846 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915541488" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Jv Vedeci ANS på i bransjen?
Hvor ligger Jv Vedeci ANS blant de 36 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Jv Vedeci ANS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+21 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Jv Vedeci ANS
Hvor stor er bransjen Jv Vedeci ANS tilhører?
Jv Vedeci ANS er ett av 4 selskaper innen miljøutbedring, opprydding og lignende aktivitet i Oslo, og ett av 64 på landsbasis.
Hvor lenge har Jv Vedeci ANS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jv Vedeci ANS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hva gjør Jv Vedeci ANS?
Jv Vedeci ANS er registrert i bransjen Miljøutbedring, opprydding og lignende aktivitet (næringskode 39.000). Registrert aktivitet: Entreprenør og opprenskning av grunn.
Hvem leder Jv Vedeci ANS?
Bjørg Carlsen Torsnes er registrert som daglig leder i Jv Vedeci ANS.
Går Jv Vedeci ANS med overskudd?
I 2025 omsatte Jv Vedeci ANS for 145,33 mill kr, ned 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 82,82 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Jv Vedeci ANS?
Ved utgangen av 2025 hadde Jv Vedeci ANS en egenkapital på 3,21 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 59,2 %.
Hvor holder Jv Vedeci ANS til?
Jv Vedeci ANS holder til i Standardveien 28B, 0581, OSLO, i Oslo kommune.
Er Jv Vedeci ANS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.