Deme Environmental Nv
- Omsetning
- 130 mill
- +20,3 %
- Resultat
- 5,0 mill
- +17,9 %
Om Deme Environmental Nv
Deme Environmental Nv er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak. Selskapet er registrert i bransjen Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2013. I 2024 hadde Deme Environmental Nv en omsetning på 130,17 mill kr, en økning på 20 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 4,95 mill kr. Egenkapitalen var 20,46 mill kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 2 255 i Norge innen utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Bare 3 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Importere og leie ut utstyr og delta i JV Veidec ANS i forbindelse med utføring av en avtale med Esso Norge AS om gjennomføring av miljøsanering av Exxon's eiendom hvor det tidligere har vært drevet oljeraffineringsvirksomhet beliggende på Vallø, Norge.
API og MCPGET /company/912196569
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912196569" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912196569",
"name": "DEME ENVIRONMENTAL NV",
"org_form": "NUF",
"nace_code": "77.320",
"nace_desc": "Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": null, "county": null, … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912196569" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Deme Environmental Nv registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Deme Environmental Nv stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Er Deme Environmental Nv registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +20,3 % fra 2023 · +1 188,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 130,17 mill kr | 3,98 mill kr | 4,95 mill kr | 92,15 mill kr | 20,46 mill kr | 71,68 mill kr |
| 2023 | 108,22 mill kr | 429 783 kr | 4,20 mill kr | 77,93 mill kr | 9,24 mill kr | 68,68 mill kr |
| 2022 | 37,42 mill kr | 1,13 mill kr | 628 035 kr | 139,24 mill kr | 108,82 mill kr | 30,43 mill kr |
| 2021 | 3,84 mill kr | 805 558 kr | 773 826 kr | 102,69 mill kr | 98,82 mill kr | 3,87 mill kr |
| 2020 | 10,11 mill kr | 8,12 mill kr | −11,52 mill kr | 103,20 mill kr | 77,92 mill kr | 25,28 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 59 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/912196569/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912196569/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912196569",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 130172209,
"operating_profit": 3976380,
"net_profit": 4954538,
"equity": 20462247,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 108216623,
"operating_profit": 429783,
"net_profit": 4203859,
"equity": 9242286,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912196569" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Deme Environmental Nv per år.
Hvordan har omsetningen til Deme Environmental Nv utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Deme Environmental Nv i 2024?
Roller og styre5
Regnskapsfører
1Sist endret 24.03.2025Revisor
1Sist endret 21.02.2017Hovedforetak
1Sist endret 25.07.2013Kontaktperson
1Sist endret 29.10.2015Norsk repr. for utenl. enhet
1Sist endret 29.10.2015API og MCPGET /company/912196569/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912196569/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912196569",
"roles": [
{ "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
{ "role_type": "Kontaktperson", … },
{ "role_type": "Norsk repr. for utenl. enhet", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912196569" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Deme Environmental Nv: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvilket revisjonsselskap reviderer Deme Environmental Nv?
Hvem er regnskapsfører for Deme Environmental Nv?
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912196569/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912196569/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912196569",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-08-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912196569" })Spør AI-assistenten
Når ble Deme Environmental Nv sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Deme Environmental Nv sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Deme Environmental Nv i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 91,2 % av driftsinntektene — 73,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,1 % | 6,8 % |
| Resultatmargin | 3,8 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 22,2 % | 38,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,29 | 1,54 |
| Gjeldsgrad | 3,50 | 0,92 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,2 % | 7,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +20,3 % | +3,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 91,2 % | 18,2 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 9,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912196569/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912196569/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912196569",
"nace_code": "77.320",
"industry_count": 1293,
"revenue": { "value": 130172209, "percentile": 0.9814 },
"operating_margin": { "value": 0.0305, "percentile": 0.425 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912196569" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Deme Environmental Nv blant de 1293 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Deme Environmental Nv sammenlignet med andre i bransjen?
Er Deme Environmental Nv blant de største selskapene innen utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr?
Folk spør om Deme Environmental Nv
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Deme Environmental Nv?
Det er registrert 2 255 selskaper i Norge innen utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr.
Er Deme Environmental Nv et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 74 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 50 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Deme Environmental Nv bedre enn andre i bransjen?
Deme Environmental Nv hadde en driftsmargin på 3,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 6,8 % for utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr.
Hva gjør Deme Environmental Nv?
Deme Environmental Nv driver innen utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr, med NACE-kode 77.320 i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Deme Environmental Nv?
Deme Environmental Nv hadde i 2024 en omsetning på 130,17 mill kr og et overskudd på 4,95 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Deme Environmental Nv?
I 2024 hadde Deme Environmental Nv et driftsresultat på 3,98 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 3,1 %.
Hvor solid er balansen til Deme Environmental Nv?
Egenkapitalen i Deme Environmental Nv var 20,46 mill kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 22,2 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Deme Environmental Nv?
Deme Environmental Nv har organisasjonsnummer 912 196 569. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.