Encon AS
- Omsetning
- 247 mill
- +4,1 %
- Resultat
- −10,9 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 35
- +4 siden mars
Om Encon AS
Encon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Voss, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Camilla Ihle Øyjord er daglig leder, og Tor Erik Aag er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler i Voss, og ett av 764 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet og formål
Formidling av handel og konsulenttjenester innen bransjene dagligvarer og storhusholdning, herunder ta del i selskap med lignende formål og det som naturlig hører sammen med dette.
AI-sammendrag
Til tross for en omsetning på 247 mill. kr (+4%) som plasserer aktøren blant de 10% største i bransjen, gir et underskudd på 11 mill. kr en driftsmargin i bunn 25%. Med egenkapital på kun 19 av 70 mill. kr i eiendeler er motstandskraften under snittet, noe som gjør lønnsomhetsutviklingen avgjørende, særlig siden DLVRY AS som eier av 100% bærer hele kapitalansvaret.
API og MCPGET /company/915040608
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915040608" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915040608",
"name": "ENCON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.390",
"nace_desc": "Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler",
"employees": 35,
"address": { "municipality": "VOSS", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915040608" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Encon AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Encon AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Encon AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,1 % fra 2024 · +36,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 246,82 mill kr | −13,30 mill kr | −10,89 mill kr | 69,95 mill kr | 18,92 mill kr | 51,03 mill kr |
| 2024 | 237,15 mill kr | −6,84 mill kr | −5,42 mill kr | 62,16 mill kr | 24,54 mill kr | 37,63 mill kr |
| 2023 | 246,38 mill kr | 6,81 mill kr | 6,19 mill kr | 60,01 mill kr | 24,15 mill kr | 35,87 mill kr |
| 2022 | 237,13 mill kr | 8,83 mill kr | 6,96 mill kr | 54,42 mill kr | 21,77 mill kr | 32,65 mill kr |
| 2021 | 180,80 mill kr | 4,84 mill kr | 3,17 mill kr | 42,62 mill kr | 21,37 mill kr | 21,25 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 83 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 340 000 kr
API og MCPGET /company/915040608/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915040608/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915040608",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 246821039,
"operating_profit": -13302923,
"net_profit": -10893632,
"equity": 18915795,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 237149045,
"operating_profit": -6842670,
"net_profit": -5420439,
"equity": 24537347,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915040608" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Encon AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Encon AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Encon AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 02.04.2024Styre
2Sist endret 06.02.2025Revisor
1Sist endret 07.09.2022API og MCPGET /company/915040608/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915040608/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915040608",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915040608" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Encon AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Encon AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Encon AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Dlvry AS100 %
- Encon Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dlvry AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 25 970 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915040608/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915040608/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915040608",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "DLVRY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915040608" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Encon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Encon AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Encon AS eier Dlvry AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 79 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Dlvry AS
16 selskaperAPI og MCPGET /company/915040608/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915040608/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915040608",
"chain": [
{ "org_no": "927062488", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927435721", "owner_pct": 76.98, … },
{ "org_no": "927436272", "owner_pct": 67.91, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915040608" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Encon AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Encon AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Encon AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Encon AS | BEDR | Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler | Voss | 35 |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 14.8.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2025 | Styre ↗ |
| 17.12.2024 | Styre ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2024 | Daglig leder ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2023 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915040608/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915040608/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915040608",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-01", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915040608" })Spør AI-assistenten
Har Encon AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Encon AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Encon AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→35
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→36
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→38
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→36
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 83,4 % av driftsinntektene — 5,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,4 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | -4,4 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 27,0 % | 32,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,47 | 1,37 |
| Gjeldsgrad | 2,70 | 1,27 |
| Egenkapitalrentabilitet | -57,6 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,1 % | +6,7 % |
| Omsetning per ansatt | 7,05 mill kr | 7,48 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 83,4 % | 78,4 % |
| Lønnskostnad | 11,0 % | 8,9 % |
| Annen driftskostnad | 9,3 % | 9,6 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915040608/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915040608/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915040608",
"nace_code": "46.390",
"industry_count": 556,
"revenue": { "value": 246821039, "percentile": 0.9038 },
"operating_margin": { "value": -0.0539, "percentile": 0.2249 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915040608" })Spør AI-assistenten
Er Encon AS blant de største selskapene innen engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler?
Hvor solid er Encon AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Encon AS på i bransjen?
Investeringer
ENCON AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Servicegrossistene AS | Oslo | 5,9 % | 2015 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Encon AS
Hvor stor er bransjen Encon AS tilhører?
Encon AS er ett av 3 selskaper innen engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler i Voss, og ett av 764 på landsbasis.
Hvor lenge har Encon AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Encon AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Hvem leder Encon AS?
Camilla Ihle Øyjord er registrert som daglig leder i Encon AS.
Hvem er største aksjonær i Encon AS?
Største aksjonær i Encon AS er Dlvry AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Encon AS?
Selskapet er datterselskap av Dlvry AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Sileda Holdco II AS.
Hva omsatte Encon AS for i 2025?
I 2025 omsatte Encon AS for 246,82 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 10,89 mill kr.
Hvor mange jobber i Encon AS?
Det er registrert 35 ansatte i Encon AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Encon AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.