Sileda Holdco II AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −86 000
- 5 års regnskap
Om Sileda Holdco II AS
Sileda Holdco II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Jørgen Møinichen er styrets leder. I 2025 hadde Sileda Holdco II AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 86 000 kr. Egenkapitalen var 420,66 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Adelis Portfolio Holding II Ab med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 235 innen engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler i Oslo, og ett av 765 i Norge. Det ble etablert samme år som 58 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet og formål
Investere i, eie, utvikle og selge eller på annet vis helt eller delvis realisere virksomhet og selskaper, samt deltagelse i andre selskaper og dertil hørende virksomhet.
API og MCPGET /company/927062488
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062488" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062488",
"name": "SILEDA HOLDCO II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.390",
"nace_desc": "Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927062488" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sileda Holdco II AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sileda Holdco II AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sileda Holdco II AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −86 000 kr | −86 000 kr | 421,92 mill kr | 420,66 mill kr | 1,27 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −178 000 kr | −178 000 kr | 384,09 mill kr | 382,91 mill kr | 1,18 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −758 000 kr | −758 000 kr | 343,26 mill kr | 342,23 mill kr | 1,02 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −181 099 kr | −178 389 kr | 293,91 mill kr | 293,63 mill kr | 278 985 kr |
| 2021 | 0 kr | −18 630 kr | −57 630 kr | 250,03 mill kr | 249,97 mill kr | 168 305 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/927062488/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062488/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062488",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -86000, "net_profit": -86000, "equity": 420657000, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -178000, "net_profit": -178000, "equity": 382908000, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927062488" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sileda Holdco II AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Sileda Holdco II AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sileda Holdco II AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 09.07.2026Revisor
1Sist endret 26.10.2022API og MCPGET /company/927062488/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062488/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062488",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927062488" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sileda Holdco II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sileda Holdco II AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sileda Holdco II AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Adelis Portfolio Holding II Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927062488/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062488/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062488",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ADELIS PORTFOLIO HOLDING II AB",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927062488" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sileda Holdco II AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sileda Holdco II AS eier Adelis Portfolio Holding II Ab, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sileda Holdco II AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Sileda Holdco II AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/927062488/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062488/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062488",
"chain": [
{ "org_no": "927062488", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927062488" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Sileda Holdco II AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2026 | Styre ↗ |
| 8.10.2025 | Kapital ↗ |
| 8.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2024 | Kapital ↗ |
| 29.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.11.2023 | Kapital ↗ |
| 17.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927062488/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062488/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062488",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927062488" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sileda Holdco II AS sist endret?
Har Sileda Holdco II AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Sileda Holdco II AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Jørgen Møinichen(Styrets leder)−Lene Sandvoll Stern(Styrets leder)
- Endring i roller og styre
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,7 % | 32,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,00 | 1,37 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,27 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,0 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927062488/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062488/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062488",
"nace_code": "46.390",
"industry_count": 557,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0036 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927062488" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sileda Holdco II AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Sileda Holdco II AS blant de 557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sileda Holdco II AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
SILEDA HOLDCO II AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Dlvry Topco AS | Oslo | 69,9 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+152 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Sileda Holdco II AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sileda Holdco II AS?
Det er registrert 765 selskaper i Norge innen engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler, hvorav 235 i Oslo.
Er Sileda Holdco II AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 58 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Sileda Holdco II AS?
Sileda Holdco II AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Sileda Holdco II AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Adelis Portfolio Holding II Ab største eier i Sileda Holdco II AS med 100 % av aksjene.
Hvilke datterselskaper har Sileda Holdco II AS?
Sileda Holdco II AS har 1 registrert datterselskap: Dlvry Topco AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Sileda Holdco II AS?
Sileda Holdco II AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 86 000 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Sileda Holdco II AS?
I 2025 hadde Sileda Holdco II AS et driftsresultat på −86 000 kr.
Hvor solid er balansen til Sileda Holdco II AS?
Egenkapitalen i Sileda Holdco II AS var 420,66 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sileda Holdco II AS?
Sileda Holdco II AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Sileda Holdco II AS?
Forretningsadressen til Sileda Holdco II AS er Olaf Helsets vei 5, 0694, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.