Persson Bygg AS
Org.nr 914956285
Om Persson Bygg AS
Persson Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lyngdal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Jan Øystein Persson er daglig leder, og Jan Øystein Persson er styreleder. I 2025 hadde Persson Bygg AS en omsetning på 4,79 mill kr, en økning på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 32 878 kr. Egenkapitalen var 477 264 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jan Øystein Persson med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 90 innen oppføring av bygninger i Lyngdal, og ett av 24 635 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Byggefirma som utfører oppføring av bygninger, nybygg, tilbygg, rehabilitering, betongarbeid, brygger, vaktmestertjenester osv, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretak som driver tilsvarende virksomheter.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,79 mill kr | 42 900 kr | 32 878 kr | 1,10 mill kr | 477 264 kr | 618 250 kr |
| 2024 | 3,77 mill kr | 17 201 kr | 15 867 kr | 1,22 mill kr | 444 386 kr | 773 926 kr |
| 2023 | 3,46 mill kr | 65 992 kr | 53 328 kr | 1,21 mill kr | 428 520 kr | 783 205 kr |
| 2022 | 2,73 mill kr | 48 280 kr | 39 362 kr | 977 810 kr | 375 192 kr | 602 618 kr |
| 2021 | 3,48 mill kr | 88 847 kr | 61 879 kr | 929 990 kr | 335 831 kr | 594 159 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 72 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 09.03.2020Styre
1Sist endret 22.10.2019Regnskapsfører
1Sist endret 12.02.2015Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Kenneth Frank Sævikhadde 40 %
- Jan Øystein Persson60 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jan Øystein Persson | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 6 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Persson Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Lyngdal | 6 |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.1.2022 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 11.1.2022 | Revisor ↗ |
| 26.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2020 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 62,9 % av driftsinntektene — 29,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,9 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 43,6 % | 29,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,71 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,30 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,9 % | 11,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,0 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 797 601,833 kr | 1,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,1 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 62,9 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 4,3 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Lyngdal
1 000+ til i Lyngdal →Godt å vite om Persson Bygg AS
Hvor stor er bransjen Persson Bygg AS tilhører?
Persson Bygg AS er ett av 90 selskaper innen oppføring av bygninger i Lyngdal, og ett av 24 635 på landsbasis.
Hvor lenge har Persson Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Persson Bygg AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Persson Bygg AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Persson Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Persson Bygg AS?
Persson Bygg AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000).
Hvem leder Persson Bygg AS?
Jan Øystein Persson er registrert som daglig leder i Persson Bygg AS.
Hvem er største aksjonær i Persson Bygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jan Øystein Persson største eier i Persson Bygg AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Persson Bygg AS for i 2025?
I 2025 omsatte Persson Bygg AS for 4,79 mill kr, opp 27 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 32 878 kr.
Hvor mye egenkapital har Persson Bygg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Persson Bygg AS en egenkapital på 477 264 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 43,6 %.
Hvor solid er økonomien i Persson Bygg AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Persson Bygg AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Persson Bygg AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.