Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Malling & Co Energi Og Miljø AS

Org.nr 914872898www.malling.no
Omsetning
24,9 mill
+16,5 %
Resultat
3,3 mill
+33,8 %
Ansatte
11
−1 siden mars
Mer

Om Malling & Co Energi Og Miljø AS

Malling & Co Energi Og Miljø AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Stein Randby er daglig leder, og Anders Berggren er styreleder. I 2025 hadde Malling & Co Energi Og Miljø AS en omsetning på 24,92 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,26 mill kr. Egenkapitalen var 3,87 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eiendomshuset Malling & Co AS med 75 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 219 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Oslo, og ett av 18 757 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet og formål

Rådgivning innenfor energi og miljø samt annen virksomhet som hører naturlig sammen med dette.

API og MCPGET /company/914872898

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914872898" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914872898",
  "name": "MALLING & CO ENERGI OG MILJØ AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "71.129",
  "nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
  "employees": 11,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "914872898" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Malling & Co Energi Og Miljø AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Malling & Co Energi Og Miljø AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Malling & Co Energi Og Miljø AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +16,5 % fra 2024 · +40,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202524,92 mill kr3,91 mill kr3,26 mill kr13,97 mill kr3,87 mill kr10,10 mill kr
202421,38 mill kr2,85 mill kr2,44 mill kr12,05 mill kr3,61 mill kr8,44 mill kr
202323,58 mill kr3,42 mill kr2,86 mill kr12,26 mill kr3,37 mill kr8,89 mill kr
202224,70 mill kr4,87 mill kr3,88 mill kr12,86 mill kr3,32 mill kr9,54 mill kr
202117,69 mill kr3,13 mill kr2,45 mill kr11,47 mill kr2,44 mill kr9,03 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler13,97 mill kr
Anleggsmidler1 %81 308 krOmløpsmidler99 %13,89 mill kr
Egenkapital og gjeld13,97 mill kr
Innskutt egenkapital7 %1,00 mill krOpptjent egenkapital21 %2,87 mill krKortsiktig gjeld72 %10,10 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader21,01 mill kr
Finansinntekter277 533 kr
Finanskostnader1 114 kr
Netto finans276 419 kr
Ordinært resultat før skatt4,18 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 64 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
26 000 kr
Gjeld til konsernselskaper
5,3 mill kr (38 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/914872898/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914872898/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914872898",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 24915802,
      "operating_profit": 3906023,
      "net_profit": 3259460,
      "equity": 3870069,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 21381670,
      "operating_profit": 2845537,
      "net_profit": 2436880,
      "equity": 3610610,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "914872898" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Malling & Co Energi Og Miljø AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Malling & Co Energi Og Miljø AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malling & Co Energi Og Miljø AS de siste årene.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 29.01.2015
Stein Randby(f. 1967)
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 02.06.2023
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 29.01.2015
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/914872898/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914872898/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914872898",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "914872898" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Malling & Co Energi Og Miljø AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Malling & Co Energi Og Miljø AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Malling & Co Energi Og Miljø AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Eiendomshuset Malling & Co ASSelskapOrdinære aksjer75,0 %750
Stein RandbyPersonOrdinære aksjer16,0 %160
Karoline Toppe ASSelskapOrdinære aksjer3,0 %30
Mats Haug Walby ASSelskapOrdinære aksjer3,0 %30
Ramm Invest ASSelskapOrdinære aksjer3,0 %30

5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/914872898/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914872898/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914872898",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 75,
      "year": 2025,
      …
    },
    { "shareholder_name": "KAROLINE TOPPE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 3, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 5
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "914872898" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Malling & Co Energi Og Miljø AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Malling & Co Energi Og Miljø AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Malling & Co Energi Og Miljø AS eier Eiendomshuset Malling & Co AS, og hvem eier resten?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Malling & Co Energi Og Miljø ASBEDRAnnen teknisk konsulentvirksomhetOslo11

Kunngjøringer18

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/914872898/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914872898/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914872898",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914872898" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Malling & Co Energi Og Miljø AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Malling & Co Energi Og Miljø AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Malling & Co Energi Og Miljø AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:12→11
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Endring i roller og styre
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 59,5 % av driftsinntektene — 15,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin15,7 %8,7 %
Resultatmargin13,1 %8,1 %
Egenkapitalandel27,7 %54,8 %
Likviditetsgrad1,381,80
Gjeldsgrad2,610,47
Egenkapitalrentabilitet84,2 %8,8 %
Omsetningsvekst (siste år)+16,5 %+2,5 %
Omsetning per ansatt2,27 mill kr1,96 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad59,5 %43,8 %
Annen driftskostnad24,5 %14,3 %
Avskrivninger0,2 %1,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/914872898/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914872898/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914872898",
  "nace_code": "71.129",
  "industry_count": 9233,
  "revenue": { "value": 24915802, "percentile": 0.9383 },
  "operating_margin": { "value": 0.1568, "percentile": 0.5938 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "914872898" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Malling & Co Energi Og Miljø AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malling & Co Energi Og Miljø AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Malling & Co Energi Og Miljø AS blant de 9233 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Også på denne adressen

+482 til på samme adresse →

Ofte spurt om Malling & Co Energi Og Miljø AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malling & Co Energi Og Miljø AS?

Det er registrert 18 757 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 2 219 i Oslo.

Er Malling & Co Energi Og Miljø AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 648 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Malling & Co Energi Og Miljø AS i Enhetsregisteret?

Malling & Co Energi Og Miljø AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva driver Malling & Co Energi Og Miljø AS med?

Malling & Co Energi Og Miljø AS driver innen annen teknisk konsulentvirksomhet, med NACE-kode 71.129 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Rådgivning innenfor energi og miljø samt annen virksomhet som hører naturlig sammen med dette.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Malling & Co Energi Og Miljø AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Malling & Co Energi Og Miljø AS?

Daglig leder i Malling & Co Energi Og Miljø AS er Stein Randby, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Malling & Co Energi Og Miljø AS?

Malling & Co Energi Og Miljø AS eies i hovedsak av Eiendomshuset Malling & Co AS (75 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til Malling & Co Energi Og Miljø AS?

I 2025 omsatte Malling & Co Energi Og Miljø AS for 24,92 mill kr, opp 17 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 3,26 mill kr.

Hva er aksjekapitalen i Malling & Co Energi Og Miljø AS?

Malling & Co Energi Og Miljø AS har en registrert aksjekapital på 1,00 mill kr, fordelt på 1 000 aksjer.

Hvem er revisor for Malling & Co Energi Og Miljø AS?

Bdo AS er registrert som revisor for Malling & Co Energi Og Miljø AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner