Strømmen Staal Restaurant & Bar AS
- Omsetning
- 16,7 mill
- +2,1 %
- Resultat
- 1,2 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 25
- +3 siden mars
Om Strømmen Staal Restaurant & Bar AS
Strømmen Staal Restaurant & Bar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Stian Østland er daglig leder, og Tommy Jensen er styreleder. Selskapet er ett av 219 innen drift av restauranter i Lillestrøm, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Drive med salg av mat og drikke i bar- og restaurantvirksomhet, samt investeringer i andre verdipapirer og selskaper og virksomhet som for øvrig faller under dette.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap gjennom Norsk Bedrift Partner (56,9%) knytter driften til en større porteføljestruktur, mens en negativ egenkapital på -5M kr plasserer selskapet i bunnsjiktet på soliditet til tross for topp-25%-plassering på både omsetning og driftsmargin i bransjen. Veksten er moderat (+2%), men lønnsomheten (1M kr resultat på 17M kr omsetning) tyder på at restaurantdriften i seg selv går bra – risikoen ligger i den svake balansen og gjeldsbelastningen på 7M kr mot kun 1M kr i eiendeler.
API og MCPGET /company/914863791
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914863791" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914863791",
"name": "STRØMMEN STAAL RESTAURANT & BAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 25,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914863791" })Spør AI-assistenten
Hva driver Strømmen Staal Restaurant & Bar AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Strømmen Staal Restaurant & Bar AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Strømmen Staal Restaurant & Bar AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,1 % fra 2024 · +12,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,68 mill kr | 1,40 mill kr | 1,21 mill kr | 1,39 mill kr | −5,35 mill kr | 6,74 mill kr |
| 2024 | 16,34 mill kr | −863 425 kr | −1,11 mill kr | 1,23 mill kr | −8,96 mill kr | 10,19 mill kr |
| 2023 | 17,78 mill kr | −286 629 kr | −505 685 kr | 1,24 mill kr | −7,85 mill kr | 9,09 mill kr |
| 2022 | 17,19 mill kr | −332 231 kr | −629 759 kr | 2,54 mill kr | −7,34 mill kr | 9,88 mill kr |
| 2021 | 14,80 mill kr | 336 676 kr | 108 696 kr | 2,48 mill kr | −12,86 mill kr | 15,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/914863791/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914863791/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914863791",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16683642,
"operating_profit": 1398576,
"net_profit": 1206916,
"equity": -5350943,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16339784,
"operating_profit": -863425,
"net_profit": -1111704,
"equity": -8957859,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914863791" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Strømmen Staal Restaurant & Bar AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Strømmen Staal Restaurant & Bar AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Strømmen Staal Restaurant & Bar AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 17.02.2025Styre
2Sist endret 17.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 02.02.2015Revisor
1Sist endret 17.02.2025API og MCPGET /company/914863791/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914863791/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914863791",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914863791" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 5 endret eierandel
- Ds Strømmen Invest AS38,4 %
- Tormod Johansen22,5 % → 1,8 %
- Daiva Cesnaite22 % → 1,7 %
- Norsk Bedrift Partner AS40,5 % → 56,9 %
- Stian Østland10 % → 0,8 %
- Bjørn Johnsen5 % → 0,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norsk Bedrift Partner AS | Selskap | Ordinære aksjer | 56,9 % | 1 483 430 |
| Ds Strømmen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 38,4 % | 1 000 000 |
| Tormod Johansen | Person | Ordinære aksjer | 1,8 % | 46 350 |
| Daiva Cesnaite | Person | Ordinære aksjer | 1,7 % | 45 320 |
| Stian Østland | Person | Ordinære aksjer | 0,8 % | 20 600 |
| Bjørn Johnsen | Person | Ordinære aksjer | 0,4 % | 10 300 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914863791/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914863791/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914863791",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NORSK BEDRIFT PARTNER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 56.92,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "DS STRØMMEN INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 38.37,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914863791" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Strømmen Staal Restaurant & Bar AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Strømmen Staal Restaurant & Bar AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Strømmen Staal Restaurant & Bar AS eier Norsk Bedrift Partner AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Norsk Bedrift Partner AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/914863791/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914863791/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914863791",
"chain": [
{ "org_no": "976024591", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914863791", "owner_pct": 56.92, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914863791" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Strømmen Staal Restaurant & Bar AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Strømmen Staal Restaurant & Bar AS | BEDR | Drift av restauranter | Lillestrøm | 25 |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.12.2025 | Kapital ↗ |
| 17.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.9.2025 | Kapital ↗ |
| 23.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.2.2025 | Revisor ↗ |
| 17.2.2025 | Styre ↗ |
| 17.2.2025 | Daglig leder ↗ |
| 9.1.2025 | Manglende roller ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914863791/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914863791/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914863791",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-17", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914863791" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS sist endret?
Har Strømmen Staal Restaurant & Bar AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Strømmen Staal Restaurant & Bar AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→25
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→20
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 26,5 % av driftsinntektene — 4,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,4 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 7,2 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -386,3 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,44 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,1 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 667 345,68 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,5 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 41,2 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 22,4 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914863791/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914863791/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914863791",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7993,
"revenue": { "value": 16683642, "percentile": 0.8984 },
"operating_margin": { "value": 0.0838, "percentile": 0.7575 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914863791" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Strømmen Staal Restaurant & Bar AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Strømmen Staal Restaurant & Bar AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Strømmen Staal Restaurant & Bar AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+143 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Strømmen Staal Restaurant & Bar AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Det er registrert 11 260 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 219 i Lillestrøm.
Er Strømmen Staal Restaurant & Bar AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 69 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 347 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Strømmen Staal Restaurant & Bar AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Daglig leder i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS er Stian Østland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Tommy Jensen er registrert som styreleder i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Norsk Bedrift Partner AS største eier i Strømmen Staal Restaurant & Bar AS med 56,9 % av aksjene. Nest størst er Ds Strømmen Invest AS med 38,4 %.
Hva er omsetningen til Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 16,68 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var −5,35 mill kr ved årsslutt.
Hvor mange ansatte har Strømmen Staal Restaurant & Bar AS?
Strømmen Staal Restaurant & Bar AS har 25 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.