Hanco Holding AS
- Omsetning
- 3 836
- +36 %
- Resultat
- −341 641
- 7 års regnskap
Om Hanco Holding AS
Hanco Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Frode Hannisdal er styrets leder. I 2025 hadde Hanco Holding AS en omsetning på 3 836 kr, en økning på 36 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 341 641 kr. Egenkapitalen var −1,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fh Invest AS med 53,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 806 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Bergen, og ett av 14 180 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet og formål
Investeringsvirksomhet-, eiendomsvirksomhet-, handelsvirksomhet-, eksport-/importvirksomhet-, kjøp og salg av aksjer-, nasjonalt og internasjonalt ved å eie aksjer i andre selskaper, opprette og utvikle nye selskaper eller ved direkte eierskap i prosjekter, eiendommer eller andre kapitalvarer og næringsmidler, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/914791804
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914791804" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914791804",
"name": "HANCO HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914791804" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Hanco Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hanco Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hanco Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +36 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 836 kr | −48 554 kr | −341 641 kr | 3,83 mill kr | −1,64 mill kr | 5,47 mill kr |
| 2024 | 2 820 kr | −26 037 kr | −279 546 kr | 5,62 mill kr | −1,30 mill kr | 6,92 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −148 383 kr | −262 680 kr | 2,91 mill kr | −1,02 mill kr | 3,93 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −149 253 kr | −253 568 kr | 3,49 mill kr | −757 952 kr | 4,25 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −117 706 kr | −180 211 kr | 2,62 mill kr | −504 384 kr | 3,13 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,8 mill kr (100 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5,3 mill kr
API og MCPGET /company/914791804/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914791804/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914791804",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3836,
"operating_profit": -48554,
"net_profit": -341641,
"equity": -1641818,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2820,
"operating_profit": -26037,
"net_profit": -279546,
"equity": -1300177,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914791804" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Hanco Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hanco Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hanco Holding AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 13.01.2015Regnskapsfører
1Sist endret 29.10.2024Revisor
1Sist endret 13.01.2015API og MCPGET /company/914791804/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914791804/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914791804",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914791804" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hanco Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hanco Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hanco Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Elizabeth Hannisdal50 % → 46,7 %
- Fh Invest AS50 % → 53,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fh Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 53,3 % | 16 |
| Elizabeth Hannisdal | Person | Ordinære aksjer | 46,7 % | 14 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914791804/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914791804/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914791804",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FH INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 53.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914791804" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hanco Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hanco Holding AS eier Fh Invest AS, og hvem eier resten?
Er Hanco Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/914791804/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914791804/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914791804",
"chain": [
{ "org_no": "988200328", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914791804", "owner_pct": 53.33, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914791804" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hanco Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914791804/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914791804/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914791804",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914791804" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Hanco Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hanco Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hanco Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -42,9 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 21,22 | 2,51 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914791804/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914791804/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914791804",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12531,
"revenue": { "value": 3836, "percentile": 0.6174 },
"operating_margin": { "value": -12.6575, "percentile": 0.0383 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914791804" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Hanco Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hanco Holding AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Hvor solid er Hanco Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Immaterielle rettigheter
Hanco Holding AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Handz ↗ | 201811396 | 303227 | Registrert | 26.8.2028 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Hanco Holding AS
Hvor stor er bransjen Hanco Holding AS tilhører?
Hanco Holding AS er ett av 806 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Bergen, og ett av 14 180 på landsbasis.
Hvor lenge har Hanco Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hanco Holding AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Hanco Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hanco Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Hanco Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Hanco Holding AS?
Styrets leder i Hanco Holding AS er Frode Hannisdal. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Hanco Holding AS?
Hanco Holding AS eies i hovedsak av Fh Invest AS (53,3 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Hanco Holding AS for i 2025?
Hanco Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 3 836 kr og et underskudd på 341 641 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Hanco Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var −48 554 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Hanco Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Hanco Holding AS en egenkapital på −1,64 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −42,9 %.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Hanco Holding AS?
I Enhetsregisteret er Hanco Holding AS registrert med regnskapsfører Aider AS og revisor Collegium Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.