- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- 612 197
- −80,6 %
Om Hans Haslums Vei Utvikling AS
Hans Haslums Vei Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Jørn Bertil Lyshoel er styrets leder. I 2025 hadde Hans Haslums Vei Utvikling AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 612 197 kr. Egenkapitalen var 5,36 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Peab Eiendomsutvikling AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 371 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bærum, og ett av 14 380 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investeringsvirksomhet herunder kjøp og salg av aksjer, investering i eiendom samt andre selskaper.
Formål
Investeringsvirksomhet og alt hva hermed står i forbindelse samt deltakelse i andre selskaper og prosjekter med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/914498937
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914498937" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914498937",
"name": "HANS HASLUMS VEI UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914498937" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Hans Haslums Vei Utvikling AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hans Haslums Vei Utvikling AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bærum holder Hans Haslums Vei Utvikling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −27 494 kr | 612 197 kr | 7,69 mill kr | 5,36 mill kr | 2,33 mill kr |
| 2024 | 20,12 mill kr | 3,58 mill kr | 3,15 mill kr | 24,82 mill kr | 4,75 mill kr | 20,07 mill kr |
| 2023 | 126,72 mill kr | 16,93 mill kr | 10,65 mill kr | 48,03 mill kr | 18,60 mill kr | 29,43 mill kr |
| 2022 | 156,21 mill kr | 18,73 mill kr | 14,61 mill kr | 233,66 mill kr | 83,49 mill kr | 150,17 mill kr |
| 2021 | 68,09 mill kr | 7,08 mill kr | 3,87 mill kr | 118,26 mill kr | 58,87 mill kr | 59,39 mill kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/914498937/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914498937/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914498937",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -27494, "net_profit": 612197, "equity": 5358381, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 20122250,
"operating_profit": 3578790,
"net_profit": 3149506,
"equity": 4746184,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914498937" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Hans Haslums Vei Utvikling AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hans Haslums Vei Utvikling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hans Haslums Vei Utvikling AS per år.
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 19.09.2023Revisor
1Sist endret 29.10.2021API og MCPGET /company/914498937/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914498937/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914498937",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914498937" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hans Haslums Vei Utvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hans Haslums Vei Utvikling AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hans Haslums Vei Utvikling AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 ute · 1 endret eierandel
- Hein Holding AShadde 5 %
- Haug Invest AShadde 3,5 %
- Lbm Invest AShadde 1,5 %
- Sandal Kapital AShadde 1 %
- Toluma Invest AS74 % → 35 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Peab Eiendomsutvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 000 |
| Toluma Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 35,0 % | 35 000 |
| Ng Eiendom Øst AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,0 % | 15 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914498937/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914498937/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914498937",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "PEAB EIENDOMSUTVIKLING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "TOLUMA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 35, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914498937" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hans Haslums Vei Utvikling AS eier Peab Eiendomsutvikling AS, og hvem eier resten?
Er Hans Haslums Vei Utvikling AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Hans Haslums Vei Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 64,7 %Joh Johannson Handel AS
- 9,7 %Joh Johannson Handel II AS
- 9 %Brødrene Lorentzen AS
- 2,8 %Norgesgruppen ASA
- 1,9 %Tor Kirkeng AS
- 1,8 %Butikkdrift AS
- 1,6 %Bettina Burud Holding AS
- 1,6 %Joakim Burud Holding AS
- 1,1 %Drageset AS
- 1,1 %Kråtun AS
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 28 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hans Haslums Vei Utvikling AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Bærum | − |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.9.2023 | Styre ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.1.2023 | Kapital ↗ |
| 16.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.7.2022 | Styre ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914498937/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914498937/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914498937",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914498937" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Hans Haslums Vei Utvikling AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hans Haslums Vei Utvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hans Haslums Vei Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 86,8 % av driftsinntektene — 4,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 69,7 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,29 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,4 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -100,0 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 86,8 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 4,6 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914498937/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914498937/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914498937",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914498937" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Hans Haslums Vei Utvikling AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Hans Haslums Vei Utvikling AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hans Haslums Vei Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+45 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Hans Haslums Vei Utvikling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hans Haslums Vei Utvikling AS?
Det er registrert 14 380 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 371 i Bærum.
Er Hans Haslums Vei Utvikling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 543 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Hans Haslums Vei Utvikling AS et aktivt selskap?
Hans Haslums Vei Utvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Hans Haslums Vei Utvikling AS?
Jørn Bertil Lyshoel er registrert som styreleder i Hans Haslums Vei Utvikling AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Hans Haslums Vei Utvikling AS?
Største aksjonær i Hans Haslums Vei Utvikling AS er Peab Eiendomsutvikling AS med 50 % av aksjene, fulgt av Toluma Invest AS (35 %) og Ng Eiendom Øst AS (15 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Hans Haslums Vei Utvikling AS?
Hans Haslums Vei Utvikling AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 612 197 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Hans Haslums Vei Utvikling AS?
I 2025 hadde Hans Haslums Vei Utvikling AS et driftsresultat på −27 494 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Hans Haslums Vei Utvikling AS?
Hans Haslums Vei Utvikling AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Hans Haslums Vei Utvikling AS?
I Enhetsregisteret har Hans Haslums Vei Utvikling AS registrert nettsiden www.peab.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hvem er revisor for Hans Haslums Vei Utvikling AS?
Ernst & Young AS er registrert som revisor for Hans Haslums Vei Utvikling AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.