Tanganeset AS
- Omsetning
- 702 004
- +15,6 %
- Resultat
- −70 466
- −128,7 %
Om Tanganeset AS
Tanganeset AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Austevoll, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Tom Sagvaag er styrets leder. I 2025 hadde Tanganeset AS en omsetning på 702 004 kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 70 466 kr. Egenkapitalen var 39,65 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er H Østervold AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 148 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Austevoll, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 150 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Investeringsvirksomhet.
Formål
Investeringsvirksomhet, herunder kjøp og salg av aksjer og andeler, kapitalplasseringer samt virksomhet som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/914464307
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914464307" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914464307",
"name": "TANGANESET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "AUSTEVOLL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914464307" })Spør AI-assistenten
Hva driver Tanganeset AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tanganeset AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tanganeset AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +15,6 % fra 2024 · +12,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 702 004 kr | −138 033 kr | −70 466 kr | 54,41 mill kr | 39,65 mill kr | 14,76 mill kr |
| 2024 | 607 334 kr | −142 694 kr | 245 890 kr | 40,85 mill kr | 38,90 mill kr | 1,95 mill kr |
| 2023 | 662 600 kr | −387 496 kr | 314 037 kr | 39,08 mill kr | 38,66 mill kr | 426 222 kr |
| 2022 | 734 200 kr | −188 701 kr | 197 698 kr | 38,69 mill kr | 38,34 mill kr | 351 281 kr |
| 2021 | 622 500 kr | −909 703 kr | −2,02 mill kr | 37,46 mill kr | 37,06 mill kr | 396 900 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 80 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1 mill kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 14 mill kr (25 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 270 000 kr
API og MCPGET /company/914464307/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914464307/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914464307",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 702004,
"operating_profit": -138033,
"net_profit": -70466,
"equity": 39646556,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 607334,
"operating_profit": -142694,
"net_profit": 245890,
"equity": 38902762,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914464307" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tanganeset AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Tanganeset AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Tanganeset AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 04.09.2023Revisor
1Sist endret 14.11.2014API og MCPGET /company/914464307/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914464307/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914464307",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914464307" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tanganeset AS?
List alle roller i Tanganeset AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tanganeset AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- H Østervold AS100 %
- H Østervold AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| H Østervold AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 50 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914464307/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914464307/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914464307",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "H ØSTERVOLD AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914464307" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tanganeset AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tanganeset AS eier H Østervold AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tanganeset AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/914464307/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914464307/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914464307",
"chain": [
{ "org_no": "932265591", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914464307", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914464307" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tanganeset AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tanganeset AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Austevoll | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.1.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2023 | Styre ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.2.2022 | Kapital ↗ |
| 18.2.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914464307/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914464307/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914464307",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-15", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914464307" })Spør AI-assistenten
Når ble Tanganeset AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tanganeset AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Tanganeset AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 72,9 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,70 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,2 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914464307/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914464307/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914464307",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 702004, "percentile": 0.5451 },
"operating_margin": { "value": -0.1966, "percentile": 0.1556 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914464307" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Tanganeset AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tanganeset AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Tanganeset AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
TANGANESET AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Km Marine AS | Austevoll | 39,4 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Tanganeset AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tanganeset AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 148 i Austevoll.
Er Tanganeset AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 46 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 150 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Tanganeset AS?
Tanganeset AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Tanganeset AS?
Største aksjonær i Tanganeset AS er H Østervold AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Tanganeset AS en del av et konsern?
Tanganeset AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er H Østervold AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Tanganeset AS?
Tanganeset AS hadde i 2025 en omsetning på 702 004 kr og et underskudd på 70 466 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Tanganeset AS?
Tanganeset AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Tanganeset AS registrert i MVA-registeret?
Tanganeset AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Tanganeset AS?
Deloitte AS er registrert som revisor for Tanganeset AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.