Sameiet Hovinbekken I
Org.nr 914214327
Om Sameiet Hovinbekken I
Sameiet Hovinbekken I er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Nils Cato Andresen er styrets leder. I 2025 hadde Sameiet Hovinbekken I en omsetning på 6,00 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 857,44K kr. Egenkapitalen var 4,67 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 264 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 46 992 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 148 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,00 mill kr | 736,45K kr | 857,44K kr | 5,15 mill kr | 4,67 mill kr | 475,87K kr |
| 2024 | 5,60 mill kr | −193,51K kr | −76,41K kr | 4,34 mill kr | 3,81 mill kr | 526,23K kr |
| 2023 | 5,35 mill kr | 631,46K kr | 706,90K kr | 4,25 mill kr | 3,89 mill kr | 355,70K kr |
| 2022 | 5,06 mill kr | 330,06K kr | 350,58K kr | 3,83 mill kr | 3,18 mill kr | 642,64K kr |
| 2021 | 4,70 mill kr | −172,09K kr | −165,81K kr | 2,98 mill kr | 2,83 mill kr | 145,65K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 83 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 91 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre11
Styre
8Sist endret 30.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.05.2015Revisor
1Sist endret 29.10.2014Forretningsfører
1Sist endret 14.03.2023Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Hovinbekken I | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.4.2026 | Styre ↗ |
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2025 | Styre ↗ |
| 12.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.10.2024 | Styre ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2023 | Styre ↗ |
| 20.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Amel Misimovic(Styremedlem)+Samir El-Abdellaoui(Styremedlem)+Trine Lise Torbjørnsdatter Gamslett(Varamedlem)−Dorte Drange(Styremedlem)−Marte Larsen Kaur(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 83,2 % av driftsinntektene — 14,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,3 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 14,3 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 90,8 % | 33,2 % |
| Likviditetsgrad | 10,82 | 6,08 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 0,72 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,4 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,0 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 4,5 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 83,2 % | 68,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+369 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Sameiet Hovinbekken I
Hvor stor er bransjen Sameiet Hovinbekken I tilhører?
Sameiet Hovinbekken I er ett av 9 264 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 46 992 på landsbasis.
Hvor lenge har Sameiet Hovinbekken I eksistert sammenlignet med bransjen?
Sameiet Hovinbekken I ble etablert i 2014 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Sameiet Hovinbekken I sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Sameiet Hovinbekken I lå på 12,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Sameiet Hovinbekken I?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sameiet Hovinbekken I i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Sameiet Hovinbekken I?
Styrets leder i Sameiet Hovinbekken I er Nils Cato Andresen. Styret har totalt 6 registrerte medlemmer.
Går Sameiet Hovinbekken I med overskudd?
I 2025 omsatte Sameiet Hovinbekken I for 6,00 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 857,44K kr.
Hvor mye egenkapital har Sameiet Hovinbekken I?
Ved utgangen av 2025 hadde Sameiet Hovinbekken I en egenkapital på 4,67 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 90,8 %.
Hvilket org.nr har Sameiet Hovinbekken I?
Sameiet Hovinbekken I har org.nr 914 214 327 og er registrert som Eierseksjonssameie i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Sameiet Hovinbekken I?
I Enhetsregisteret er Sameiet Hovinbekken I registrert med regnskapsfører Obos Eiendomsforvaltning AS og revisor Bdo AS.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.