M&m Artister AS
- Omsetning
- 9,1 mill
- +93,8 %
- Resultat
- 5,8 mill
- +161,3 %
Om M&m Artister AS
M&m Artister AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Grane, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Kjell-Erik Gunnarsen er daglig leder, og Kjell-Erik Gunnarsen er styreleder. I 2025 hadde M&m Artister AS en omsetning på 9,08 mill kr, en økning på 94 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,79 mill kr. Egenkapitalen var 12,93 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kjell-Erik Gunnarsen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Grane, og ett av 29 835 i Norge. Det ble etablert samme år som 826 andre selskaper i bransjen. Bare 2 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Utøvende artister innen musikk med flere oppdragsgivere. I tillegg vil artistene ta på seg reklameoppdrag.
Formål
Utøvende artister og underholdningsvirksomhet.
API og MCPGET /company/914140137
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914140137" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914140137",
"name": "M&M ARTISTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "90.201",
"nace_desc": "Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GRANE", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914140137" })Spør AI-assistenten
Hvor i Grane holder M&m Artister AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er M&m Artister AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver M&m Artister AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +93,8 % fra 2024 · +340,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,08 mill kr | 5,39 mill kr | 5,79 mill kr | 15,75 mill kr | 12,93 mill kr | 2,81 mill kr |
| 2024 | 4,69 mill kr | 965 973 kr | 2,21 mill kr | 13,94 mill kr | 10,45 mill kr | 3,50 mill kr |
| 2023 | 1,63 mill kr | 291 594 kr | 1,27 mill kr | 18,46 mill kr | 16,70 mill kr | 1,76 mill kr |
| 2022 | 1,36 mill kr | −181 758 kr | −557 195 kr | 17,88 mill kr | 16,62 mill kr | 1,25 mill kr |
| 2021 | 2,06 mill kr | 550 246 kr | 1,06 mill kr | 21,70 mill kr | 21,33 mill kr | 377 930 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 70 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,1 mill kr (15 % av balansen)
API og MCPGET /company/914140137/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914140137/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914140137",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9084592,
"operating_profit": 5394706,
"net_profit": 5786690,
"equity": 12932857,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4687002,
"operating_profit": 965973,
"net_profit": 2214736,
"equity": 10446167,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914140137" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for M&m Artister AS per år.
Hvordan har omsetningen til M&m Artister AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til M&m Artister AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 26.09.2014Styre
4Sist endret 29.09.2020Regnskapsfører
1Sist endret 26.09.2014Revisor
1Sist endret 12.01.2017API og MCPGET /company/914140137/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914140137/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914140137",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914140137" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i M&m Artister AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i M&m Artister AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer M&m Artister AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 endret eierandel
- Kjell-Erik Gunnarsen70 % → 50 %
- Marcus Gunnarsen15 % → 25 %
- Martinus Gunnarsen15 % → 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kjell-Erik Gunnarsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Marcus Gunnarsen | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 75 |
| Martinus Gunnarsen | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 75 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914140137/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914140137/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914140137",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914140137" })Spør AI-assistenten
Er M&m Artister AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har M&m Artister AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier M&m Artister AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av M&m Artister AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/914140137/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914140137/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914140137",
"chain": [
{ "org_no": "914140137", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914140137" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har M&m Artister AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M&m Artister AS | BEDR | Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk | Grane | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.12.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 16.10.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.9.2020 | Styre ↗ |
| 26.9.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914140137/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914140137/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914140137",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914140137" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i M&m Artister AS sist endret?
Hvilke fusjoner har M&m Artister AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for M&m Artister AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:MARCUS & MARTINUS(Registrering opphørt)
- Immateriell rettighetVaremerke:MM MARCUS & MARTINUS(Registrering opphørt)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 70,2 % av driftsinntektene — 48,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 59,4 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | 63,7 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 82,1 % | 67,2 % |
| Likviditetsgrad | 3,85 | 2,23 |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 0,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | 44,7 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +93,8 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 8,5 % | 30,2 % |
| Annen driftskostnad | 70,2 % | 21,7 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914140137/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914140137/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914140137",
"nace_code": "90.201",
"industry_count": 974,
"revenue": { "value": 9084592, "percentile": 0.9462 },
"operating_margin": { "value": 0.5938, "percentile": 0.9089 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914140137" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til M&m Artister AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er M&m Artister AS blant de største selskapene innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk?
Hvor solid er M&m Artister AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Immaterielle rettigheter
M&m Artister AS har 6 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| MARCUS & MARTINUS ↗ | 201805870 | 298907 | Registrert | 3.5.2028 |
| MARCUS & MARTINUS ↗ | 201805871 | 298908 | Registrert | 3.5.2028 |
| MM ↗ | 201804113 | 297910 | Registrert | 26.3.2028 |
| MARCUS & MARTINUS ↗ | 201604548 | 286844 | Registrering opphørt | 7.4.2026 |
| MARCUS & MARTINUS ↗ | 201604550 | 286845 | Registrering opphørt | 7.4.2026 |
| MM MARCUS & MARTINUS ↗ | 201516609 | 286828 | Registrering opphørt | 21.12.2025 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
M&M ARTISTER AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mm Concerts AS | Grane | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om M&m Artister AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som M&m Artister AS?
Det er registrert 29 835 selskaper i Norge innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk, hvorav 13 i Grane.
Er M&m Artister AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 54 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 826 andre selskaper i bransjen etablert.
Er M&m Artister AS et aktivt selskap?
M&m Artister AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i M&m Artister AS?
Daglig leder i M&m Artister AS er Kjell-Erik Gunnarsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i M&m Artister AS?
Kjell-Erik Gunnarsen er registrert som styreleder i M&m Artister AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier M&m Artister AS?
M&m Artister AS eies i hovedsak av Kjell-Erik Gunnarsen (50 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har M&m Artister AS?
M&m Artister AS har 1 registrert datterselskap: Mm Concerts AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med M&m Artister AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,08 mill kr, opp 94 % fra 2024. Egenkapitalen var 12,93 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.