Buen Restaurant & Bar AS
- Omsetning
- 6,5 mill
- −3,9 %
- Resultat
- −438 108
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 9
- +1 siden mars
Om Buen Restaurant & Bar AS
Buen Restaurant & Bar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lørenskog, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Kin Yein Yung er daglig leder, og Kin Yein Yung er styreleder. Selskapet er ett av 89 innen drift av restauranter i Lørenskog, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Å drifte restaurant og cateringvirksomhet, deltakelse i andre selskaper.
Formål
Å drifte restaurant og cateringvirksomhet, deltakelse i andre selskaper, samt alt hva dermed står i forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Driftsresultatet på -438K kr kombinert med et negativt omsetningsfall på 4% plasserer aktøren blant bransjens svakeste når det gjelder lønnsomhet, til tross for en omsetning over snittet for segmentet. Egenkapitalandelen er lav i absolutt forstand, og heleierskap gjennom YUNG HOLDING AS konsentrerer all risiko hos én aktør uten diversifisering. Med kun 9 ansatte og et svinnende resultat er det lite handlingsrom dersom lønns- og råvarekostnader fortsetter å presse marginene.
API og MCPGET /company/914098262
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914098262" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914098262",
"name": "BUEN RESTAURANT & BAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "LØRENSKOG", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914098262" })Spør AI-assistenten
Er Buen Restaurant & Bar AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Buen Restaurant & Bar AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Buen Restaurant & Bar AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,9 % fra 2024 · +17,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,52 mill kr | −438 108 kr | −438 108 kr | 1,56 mill kr | 343 831 kr | 1,22 mill kr |
| 2024 | 6,78 mill kr | −339 357 kr | −283 920 kr | 2,00 mill kr | 781 939 kr | 1,21 mill kr |
| 2023 | 8,31 mill kr | −45 589 kr | −34 049 kr | 1,76 mill kr | 855 716 kr | 906 084 kr |
| 2022 | 7,46 mill kr | −451 099 kr | −349 828 kr | 1,92 mill kr | 850 110 kr | 1,07 mill kr |
| 2021 | 5,57 mill kr | 621 172 kr | 479 268 kr | 1,74 mill kr | 831 545 kr | 904 573 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 58 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914098262/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914098262/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914098262",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6518003,
"operating_profit": -438108,
"net_profit": -438108,
"equity": 343831,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6784746,
"operating_profit": -339357,
"net_profit": -283920,
"equity": 781939,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914098262" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Buen Restaurant & Bar AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Buen Restaurant & Bar AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Buen Restaurant & Bar AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.09.2014Styre
2Sist endret 02.09.2014Regnskapsfører
1Sist endret 12.03.2026Revisor
1Sist endret 28.06.2021API og MCPGET /company/914098262/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914098262/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914098262",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914098262" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Buen Restaurant & Bar AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Buen Restaurant & Bar AS?
List alle roller i Buen Restaurant & Bar AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Yung Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914098262/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914098262/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914098262",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "YUNG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914098262" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Buen Restaurant & Bar AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Buen Restaurant & Bar AS eier Yung Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Buen Restaurant & Bar AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Yung Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/914098262/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914098262/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914098262",
"chain": [
{ "org_no": "913819810", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914098262", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914098262" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Buen Restaurant & Bar AS?
Hvem eier Buen Restaurant & Bar AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Buen Restaurant & Bar AS | BEDR | Drift av restauranter | Lørenskog | 9 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Revisor ↗ |
| 1.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914098262/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914098262/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914098262",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914098262" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Buen Restaurant & Bar AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Buen Restaurant & Bar AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Buen Restaurant & Bar AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 48,8 % av driftsinntektene — 9,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -6,7 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -6,7 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 22,0 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 3,54 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -127,4 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,9 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 724 222,556 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,7 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 48,8 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 24,3 % | 23,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914098262/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914098262/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914098262",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8000,
"revenue": { "value": 6518003, "percentile": 0.6587 },
"operating_margin": { "value": -0.0672, "percentile": 0.224 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914098262" })Spør AI-assistenten
Er Buen Restaurant & Bar AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Buen Restaurant & Bar AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Buen Restaurant & Bar AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Buen Restaurant & Bar AS
Hvor stor er bransjen Buen Restaurant & Bar AS tilhører?
Buen Restaurant & Bar AS er ett av 89 selskaper innen drift av restauranter i Lørenskog, og ett av 11 260 på landsbasis.
Hvor lenge har Buen Restaurant & Bar AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Buen Restaurant & Bar AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Buen Restaurant & Bar AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Buen Restaurant & Bar AS lå på −6,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Buen Restaurant & Bar AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Buen Restaurant & Bar AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Buen Restaurant & Bar AS?
Kin Yein Yung er registrert som daglig leder i Buen Restaurant & Bar AS.
Hvem er største aksjonær i Buen Restaurant & Bar AS?
Største aksjonær i Buen Restaurant & Bar AS er Yung Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Buen Restaurant & Bar AS for i 2025?
I 2025 omsatte Buen Restaurant & Bar AS for 6,52 mill kr, ned 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 438 108 kr.
Hvor mye egenkapital har Buen Restaurant & Bar AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Buen Restaurant & Bar AS en egenkapital på 343 831 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 22 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.