Savor AS
Org.nr 913987799
Om Savor AS
Savor AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Rawan Ali Osman er daglig leder, og Rawan Ali Osman er styreleder. Selskapet er ett av 333 innen drift av restauranter i Stavanger, og ett av 11 245 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Restaurantdrift.
Formål
Drift av restaurant og kafe.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap gjennom morselskapet Rawan Invest AS gir tett styring, men med negativ egenkapital på 300 000 kr og et underskudd på 500 000 kr mot 3 mill. kr i omsetning fremstår soliditeten som svak. Restaurantdriften ligger i bunnsjiktet på driftsmargin sammenlignet med bransjen, og med 16 ansatte på en så begrenset omsetning er kostnadsbasen tung å bære videre.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,40 mill kr | −435 112 kr | −499 903 kr | 1,66 mill kr | −299 660 kr | 1,96 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −90 731 kr | −85 064 kr | 1,14 mill kr | 200 242 kr | 936 490 kr |
| 2023 | 733 842 kr | −74 946 kr | −55 485 kr | 603 679 kr | 285 306 kr | 318 373 kr |
| 2022 | 838 717 kr | −214 250 kr | −164 673 kr | 725 879 kr | 340 791 kr | 385 088 kr |
| 2021 | 1,33 mill kr | 376 164 kr | 295 655 kr | 961 700 kr | 505 464 kr | 456 237 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 03.07.2024Styre
1Sist endret 03.07.2024Regnskapsfører
1Sist endret 13.05.2025Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Rawan Invest AS100 %
- Zhi Chang Guanhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rawan Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Rawan Invest AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Savor AS | BEDR | Drift av restauranter | Stavanger | 16 |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.3.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 3.7.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 3.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.7.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.7.2024 | Styre ↗ |
| 3.7.2024 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→16
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→12
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 48,2 % av driftsinntektene — 16,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -12,8 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -14,7 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -18,1 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,28 | 0,95 |
| Omsetning per ansatt | 212 214,563 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 48,2 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 31,5 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 33,5 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Savor AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Savor AS?
Det er registrert 11 245 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 333 i Stavanger.
Er Savor AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 354 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Savor AS?
Savor AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Savor AS med?
Savor AS driver innen drift av restauranter, med NACE-kode 56.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Restaurantdrift.
Hvem er daglig leder i Savor AS?
Daglig leder i Savor AS er Rawan Ali Osman, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Savor AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rawan Invest AS største eier i Savor AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Savor AS?
I 2025 omsatte Savor AS for 3,40 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 499 903 kr.
Hvor ligger Savor AS?
Forretningsadressen til Savor AS er Hospitalsgata 13, 4013, STAVANGER i Stavanger kommune.
Hvem fører regnskapet til Savor AS?
Numbers AS er registrert som regnskapsfører for Savor AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.