IV Bygg AS
Org.nr 913846788
Om IV Bygg AS
IV Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Morten Mulvad Hassel Mørch er styrets leder. I 2025 hadde IV Bygg AS en omsetning på 1,94 mill kr, en nedgang på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 158,08K kr. Egenkapitalen var −12,89 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mentu AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 534 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 407 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Entreprenørvirksomhet, eiendomsutvikling, eiendomsforvaltning og investeringsvirksomhet i egen regi eller gjennom deltagelse i andre selskaper samt annen virksomhet i tilknytning til dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,94 mill kr | 159,04K kr | 158,08K kr | 24,53 mill kr | −12,89 mill kr | 37,42 mill kr |
| 2024 | 2,34 mill kr | 739,59K kr | 737,95K kr | 21,99 mill kr | −13,05 mill kr | 35,04 mill kr |
| 2023 | 5,31 mill kr | 3,52 mill kr | 3,52 mill kr | 17,98 mill kr | −13,79 mill kr | 31,77 mill kr |
| 2020 | 4,09 mill kr | −2,84 mill kr | −2,84 mill kr | 14,15 mill kr | −2,78 mill kr | 16,93 mill kr |
| 2019 | 2,47 mill kr | −224,53K kr | −199,06K kr | 17,86 mill kr | 62,23K kr | 17,79 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 74 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 69 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 22.05.2025Regnskapsfører
1Sist endret 23.03.2021Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Mentu AS100 %
- Morten Mulvad Mørchhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mentu AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Mentu AS
4 selskaperDatterselskaper av IV Bygg AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| IV Bygg AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2025 | Styre ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.12.2021 | Styre ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -52,6 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,74 | 2,04 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,9 % | -14,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Immaterielle rettigheter
IV Bygg AS har 6 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Crypto Democratised ↗ | 201803710 | − | Henlagt | − |
| Coinhubba ↗ | 201804316 | 299882 | Registrert | 27.3.2028 |
| (uten tittel) ↗ | 201804319 | 299746 | Registrert | 27.3.2028 |
| Hubbacoin ↗ | 201803069 | 299433 | Registrert | 2.3.2028 |
| Crypto, Decrypted ↗ | 201803299 | − | Trukket | − |
| Coinhubba ↗ | 201710536 | 295320 | Registrert | 11.8.2027 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
IV BYGG AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Heisselskapet Løft AS | Oslo | 100.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om IV Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som IV Bygg AS?
Det er registrert 14 407 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 2 534 i Oslo.
Er IV Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 65 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 554 andre selskaper i bransjen etablert.
Er IV Bygg AS et aktivt selskap?
IV Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver IV Bygg AS med?
IV Bygg AS driver innen utvikling og salg av byggeprosjekter, med NACE-kode 68.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Entreprenørvirksomhet, eiendomsutvikling, eiendomsforvaltning og investeringsvirksomhet i egen regi eller gjennom deltagelse i andre selskaper samt annen virksomhet i tilknytning til dette.
Hvem sitter i styret i IV Bygg AS?
Morten Mulvad Hassel Mørch er registrert som styreleder i IV Bygg AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i IV Bygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mentu AS største eier i IV Bygg AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til IV Bygg AS?
IV Bygg AS hadde i 2025 en omsetning på 1,94 mill kr og et overskudd på 158,08K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i IV Bygg AS?
IV Bygg AS har en registrert aksjekapital på 30,00K kr, fordelt på 30 000 aksjer.
Har IV Bygg AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 6 varemerker knyttet til IV Bygg AS.
Hvem fører regnskapet til IV Bygg AS?
Figures Øst AS er registrert som regnskapsfører for IV Bygg AS.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.