Messereiser AS
Org.nr 913841557
Om Messereiser AS
Messereiser AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Reisearrangørvirksomhet ellers. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Maiken Balslev er daglig leder, og Kim Balslev er styreleder. I 2025 hadde Messereiser AS en omsetning på 14,60 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 763,28K kr. Egenkapitalen var 1,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Expert Reiser AS med 100 % av aksjene.
Aktivitet
Reisebyrå/turoperatør
Formål
Arrangere reiser og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,60 mill kr | 913,92K kr | 763,28K kr | 3,92 mill kr | 1,19 mill kr | 2,73 mill kr |
| 2024 | 13,36 mill kr | 374,99K kr | 359,64K kr | 4,58 mill kr | 1,19 mill kr | 3,39 mill kr |
| 2023 | 8,90 mill kr | −167,68K kr | −141,20K kr | 6,46 mill kr | 1,17 mill kr | 5,29 mill kr |
| 2022 | 13,83 mill kr | 637,35K kr | 594,72K kr | 3,44 mill kr | 1,16 mill kr | 2,27 mill kr |
| 2021 | 2,69 mill kr | −534,17K kr | −534,26K kr | 2,62 mill kr | 569,00K kr | 2,05 mill kr |
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.01.2025Styre
2Sist endret 07.01.2025Revisor
1Sist endret 07.01.2025Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 ute
- Expert Reiser AS100 %
- Grete Elisabeth Carlsenhadde 26 %
- Kjell Are Westrumhadde 25 %
- Monica Hennum Steenhadde 25 %
- Ståle Ødegårdhadde 24 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Expert Reiser AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Expert Reiser AS
4 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Messereiser AS | BEDR | Reisearrangørvirksomhet ellers | Lier | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.10.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.1.2025 | Revisor ↗ |
| 7.1.2025 | Styre ↗ |
| 7.1.2025 | Daglig leder ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Offentlig støtte
Messereiser AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (1,54 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 11.3.2021 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 1,54 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+246 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Messereiser AS
Hvilken status har Messereiser AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Messereiser AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Messereiser AS?
Maiken Balslev er registrert som daglig leder i Messereiser AS.
Hvem er største aksjonær i Messereiser AS?
Største aksjonær i Messereiser AS er Expert Reiser AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Messereiser AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 14,60 mill kr, opp 9 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,19 mill kr ved årsslutt.
Hvor holder Messereiser AS til?
Messereiser AS holder til i Rosenholmveien 25, 1414, TROLLÅSEN, i Nordre Follo kommune i Akershus.
Hvilket org.nr har Messereiser AS?
Messereiser AS har organisasjonsnummer 913 841 557. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.