- Omsetning
- 151 mill
- +30,7 %
- Resultat
- 12,2 mill
- +268,4 %
- Ansatte
- 35
- −2 siden mars
Om Mare Safety AS
Mare Safety AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ulstein, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Are Nørvåg Garshol er daglig leder, og Jostein Strand er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Ulstein, og ett av 3 316 i Norge. Det ble etablert samme år som 87 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Engroshandel, detaljhandel, service og produksjon, vesentlig mot maritim virksomhet, samt deltagelse i andre selskap.
Formål
Salg, engros, handel, service og produksjon, samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskap.
AI-sammendrag
Rask vekst på 31% til 151 mrd... nei, 151 mill kr og over snittet driftsmargin viser at Mare Safety utnytter posisjonen blant de 10% største omsetningsaktørene i sin bransje godt. Under snittet egenkapitalandel (24%) og en gjeldsgrad på over tre ganger EK innebærer likevel finansiell sårbarhet dersom veksten flater ut. Som heleid datterselskap av Mare Safety Holding AS opererer virksomheten trolig som en integrert del av en større konsernstrategi innen maritimt sikkerhetsutstyr fra Ulstein.
API og MCPGET /company/913812646
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913812646" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913812646",
"name": "MARE SAFETY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": 35,
"address": { "municipality": "ULSTEIN", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913812646" })Spør AI-assistenten
Hva driver Mare Safety AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Mare Safety AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Mare Safety AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +30,7 % fra 2024 · +93,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 151,34 mill kr | 15,98 mill kr | 12,22 mill kr | 70,59 mill kr | 17,15 mill kr | 53,44 mill kr |
| 2024 | 115,81 mill kr | 4,95 mill kr | 3,32 mill kr | 59,55 mill kr | 10,12 mill kr | 49,42 mill kr |
| 2023 | 111,22 mill kr | 3,81 mill kr | 2,65 mill kr | 46,93 mill kr | 11,16 mill kr | 35,77 mill kr |
| 2022 | 80,03 mill kr | 784 417 kr | 225 726 kr | 41,51 mill kr | 7,91 mill kr | 33,60 mill kr |
| 2021 | 78,29 mill kr | 1,29 mill kr | 746 191 kr | 27,82 mill kr | 7,68 mill kr | 20,14 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 33 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 5,3 mill kr (7 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 8,4 mill kr (12 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 230 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 290 000 kr
API og MCPGET /company/913812646/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913812646/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913812646",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 151335665,
"operating_profit": 15984722,
"net_profit": 12222137,
"equity": 17154783,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 115805939,
"operating_profit": 4950587,
"net_profit": 3317769,
"equity": 10122781,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913812646" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Mare Safety AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mare Safety AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Mare Safety AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 22.08.2018Styre
5Sist endret 16.04.2025Regnskapsfører
1Sist endret 25.06.2014Revisor
1Sist endret 25.06.2014API og MCPGET /company/913812646/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913812646/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913812646",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913812646" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Mare Safety AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mare Safety AS?
Hvem er regnskapsfører for Mare Safety AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mare Safety Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913812646/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913812646/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913812646",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MARE SAFETY HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913812646" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mare Safety AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mare Safety AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mare Safety AS eier Mare Safety Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Mare Safety Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/913812646/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913812646/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913812646",
"chain": [
{ "org_no": "998583829", "owner_pct": 55.4, … },
{ "org_no": "913812646", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913812646" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mare Safety AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Mare Safety AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mare Safety AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Ulstein | 35 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.4.2025 | Styre ↗ |
| 24.9.2024 | Styre ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913812646/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913812646/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913812646",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913812646" })Spør AI-assistenten
Når ble Mare Safety AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mare Safety AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mare Safety AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:37→35
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→37
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:37→36
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Innovasjonstilskudd(57 500 kr)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 6,5 % av driftsinntektene — 6,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,6 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandel | 24,3 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 3,12 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 71,2 % | 14,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +30,7 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 4,32 mill kr | 4,40 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,4 % | 60,7 % |
| Lønnskostnad | 18,7 % | 19,0 % |
| Annen driftskostnad | 6,5 % | 12,5 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913812646/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913812646/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913812646",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 151335665, "percentile": 0.9372 },
"operating_margin": { "value": 0.1056, "percentile": 0.6827 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913812646" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Mare Safety AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mare Safety AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Hvor solid er Mare Safety AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Mare Safety AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (4,46 mill kr) og 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 11.2.2025 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 57 500 kr | Tilskudd |
| 18.11.2022 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 1,40 mill kr | Tilskudd |
| 28.11.2019 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 1,00 mill kr | Lån |
| 28.11.2019 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 2,00 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/913812646/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913812646/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913812646",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 57500,
"innvilget_dato": "2025-02-11",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Bumper for servicebåt til havvindparker",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2018-08-29",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "913812646" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Mare Safety AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Mare Safety AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Mare Safety AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Mare Safety AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mare Safety AS?
Det er registrert 3 316 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, hvorav 3 i Ulstein.
Er Mare Safety AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 87 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Mare Safety AS bedre enn andre i bransjen?
Mare Safety AS hadde en driftsmargin på 10,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,8 % for engroshandel med maskiner og utstyr ellers.
Hvem er daglig leder i Mare Safety AS?
Daglig leder i Mare Safety AS er Are Nørvåg Garshol, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Mare Safety AS?
Jostein Strand er registrert som styreleder i Mare Safety AS, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Mare Safety AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mare Safety Holding AS største eier i Mare Safety AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Mare Safety AS?
I 2025 omsatte Mare Safety AS for 151,34 mill kr, opp 31 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 12,22 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Mare Safety AS?
I 2025 hadde Mare Safety AS et driftsresultat på 15,98 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 10,6 %.
Får Mare Safety AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Mare Safety AS oppført med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 4,46 mill kr) og 2 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Hva er organisasjonsnummeret til Mare Safety AS?
Mare Safety AS har org.nr 913 812 646 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.